9 دي متعلق به گروه و جناح سياسي خاصي نيست

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با تأكيد بر ضرورت تبيين زواياي فتنه سال 88 گفت: 9 دي متعلق به گروه و جناح سياسي خاصي نيست و همه بايد به وظيفه خود در اين راستا عمل كنند.

برنامه های هفته بصیرت و میثاق امت با ولایت در زنجان تشریح شد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان برنامه های روز 9 دی و هفته بصیرت و میثاق امت با ولایت در زنجان را تشریح کرد.

امروز تبیین جایگاه ولایت فقیه؛ واجب ترین فریضه نخبگان است

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی سالاری در اولین نشست ستاد نه دی استان حمایت، دفاع و تبیین جایگاه ولی فقیه را مهم ترین وظیفه همگان و اوجب فرایض برشمرد.

۱۹ آذر تشکیل 'شورای عالی انقلاب فرهنگی'به فرمان امام خمینی(ره)

پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در بهمن ۱۳۵۷ و به‌دنبال آن استقرار نظام جمهوری اسلامی به‌جای نظام ستم‌شاهی پهلوی، تغییر و تحول بنیادینی را در عرصه‌های گوناگون اجتماعی به وجود آورد، چراکه تحول در نظام از طریق تحول در بنیادها و ساختارها تحقق می‌یابد. در این راستا مقوله «فرهنگ» از جایگاه ویژه و پایگاه ممتازی برخوردار بوده، به‌طوری که تصور تغییر در نظام بدون تغییر در فرهنگ حاکم بر آن، تصوری ناموجه است.

ارثیه نامیمون عثمانی برای عراق

یکی از پیامدهای مهم جنگ جهانی اول تجزیه امپراطوری عثمانی بود که از انشقاق این کشور، چند کشور دیگر ایجاد شد. عراق یکی از آن کشورها بود که پا به عرصه نقشه جغرافیای جهان تحت قیمومیت انگلیس گذاشت.

حدیث در گام دوم

یادداشت آمده با الهام از «بیانیۀ گام دوم» چهل سال تلاش حدیثی را گام نخست تلقّی کرده و گزارشی گذرا امّا روشن از آن ارائه می‌کند. سپس، آینده را گام دوم دانسته و پیشنهادهایی برای رشد فعالیت‌های حدیثی، عرضه نموده است که در ادامه آن را می خوانیم.

فتنه‌ای متفاوت از فتنه‌های ۷۸ و ۸۸

در آشوب‌های اخیر، اغتشاشگران این بار بر خلاف فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ ضمن خسارت وارد کردن به اموال عمومی و خصوصی اعم از بانک‌ها، پمپ بنزین‌ها و برخی مراکز و واحد‌های تجاری، در یک اقدام از پیش طراحی شده، مراکز یاد شده را به آتش می‌کشیدند و اقدام به غارت فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌کردند.

بودجه سال آینده بودجه ایستادگی و استقامت در برابر تحریم است

حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی درباره ویژگی مهم لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور گفت: بودجه ارائه شده بودجه ایستادگی و استقامت در برابر تحریم است و به دنیا اعلام می‌کند که علی‌رغم تحریم، کشور را اداره خواهیم کرد.

افسانه فروش زمین؛ دستاویز سازشکاران برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل

ادریس هانی، تحلیلگر و متفکر مراکشی معتقد است که افراد سست‌اراده و سازشکار با طرح مغلطه‌ها و ابهاماتی همچون فروش زمین از سوی فلسطینیان به یهودیان صهیونیست، تلاش می‌کنند که بر افکار عمومی جهان اسلام تأثیر بگذارند و زمینه را برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل فراهم کنند.

درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 216936

  • کل بازديدکنندگان : 1227317

پیوندها