نسخه چاپي
1397/10/20 :: ١٥:٣٠ 

بازگشت دين به جامعه ثمره انقلاب اسلامي است

حجت الاسلام قابل گفت: اگر بخواهيم ثمرات انقلاب را ذكر كنيم، يك مورد آن بازگشت جامعه به سمت دين بود و انقلاب اسلامي، دين را به عرصه حيات جامعه در ابعاد مختلف آورد.

بازگشت دين به جامعه ثمره انقلاب اسلامي است


به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین حجت الاسلام «علي قابل» در جلسه شوراي اطلاع رساني استان با موضوع بزرگداشت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي در سالن جلسات استانداري قزوين برگزار شد، بيان كرد: هنر ما بايد اين باشد كه ابعاد مختلف انقلاب را براي مردم تبيين كنيم، انقلاب ما در وهله نخست انقلاب فرهنگي بود و فكر جديدي منهاي تفكر حاكم بر جهان را ارائه داد.

امام جمعه موقت قزوين ادامه داد: اگر بخواهيم ثمرات انقلاب را ذكر كنيم، يك مورد آن بازگشت جامعه به سمت دين بود و انقلاب اسلامي، دين را به عرصه حيات جامعه در ابعاد مختلف آورد به طوري كه اين امر از قانون گذاري تا اجرا و زندگي مردم رخ داد.

وي افزود: امروز هزار نماز جمعه غير از نمازهاي ديگر در كشور برگزار مي شود و امروز ميليون ها حافظ قرآن داريم و اين يعني دين و خدا را به صحنه اجتماعي زندگي مردم آورديم و امروز دنيا دارد به سوي ارزش ها بازمي گردد و آنچه در فرانسه ديده مي شود، اقدامي ضد ظلم است.

حجت الاسلام قابل با اشاره به لزوم تبيين دستاوردهاي انقلاب اسلامي در بخش هاي مختلف تأكيد كرد: ما نمي توانيم به يك بُعد از دستاوردهاي انقلاب بپردازيم و بايد همه ابعاد را ديد، امروز مردم ما اهل تحليل هستند و براي تبيين هرچه بهتر موضوع مي توان وضعيت كشورمان را با ديگر كشورها مانند عراق و مصر مقايسه كرد.

وي توضيح داد: ما مي توانيم براي مردم دنيا بگوييم روزي در اين كشور شاه بود و آنها مي گفتند ايراني نمي تواند خيلي كارها را انجام دهد ولي امروز شاهد هستيم ايراني توانسته فضاپيما به فضا بفرستد و ما جزو كشورهايي هستيم كه چرخه كامل سوخت هسته اي را داريم.

حجت الاسلام قابل با اشاره به پيشرفت هاي علمي ايران و خودكفايي در حوزه هاي متعدد تصريح كرد: نكته ديگر در خصوص استقال كشور است و بايد اين استقلال را براي مردم تبيين كنيم، امروز كشور ما به لحاظ بسياري از مسائل خودكفا است و نياز به دنيا ندارد.

وي خاطر نشان كرد: درخواست ما اين است عملكرد دستگاه هاي اجرايي از طريق روابط عمومي ها در كانال ادارات قرار گيرد و همچنين كانال ويژه اي براي ارائه عملكرد دستگاه ها راه اندازي شود.

حجت الاسلام قابل يادآور شد: همچنين لازم است نمايشگاه استاني براي ارائه دستاوردهاي دستگاه هاي اجرايي ديده شود، البته هر دستگاه اجرايي مي تواند نمايشگاهي از دستاوردهايش داشته باشد.خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 18620

  • بازديدکنندگان امروز : 479

  • کل بازديدکنندگان : 938505

پیوندها