نسخه چاپي
1399/05/07 :: ١٤:٣١ 
آیت الله خاتمی مطرح کرد:

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اعتقاد به ارزش‌های انقلابی همیشه به‌موقع اقدام می‌کند

سخنگو‌ و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: متولی مراسم ملی و مناسبت های انقلابی باید متولی ای باشد که به ارزش های انقلاب اعتقاد داشته باشد و بحمدالله این شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با ریاست آیت الله جنتی این ویژگی را دارند و همواره به وقت و به موقع اقدام ‌می کنند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اعتقاد به ارزش‌های انقلابی همیشه به‌موقع اقدام می‌کند

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛ آیت الله سید احمد خاتمی در گفتگو ‌با خبرنگار ما؛ درباره اینکه بزرگداشت حماسه های ملی همچون ۹دی و ۲۲ بهمن تا چه میزان می تواند در ایجاد رویش های جدید و بازتولید آرمان های اسلامی موثر باشد، اظهارداشت:  فرصت های انقلاب از مصادیق «وذکرهم به ایام الله» است.  ایام الله زمانی است که خداوند عنایتی ویژه به ملتها داشته است، لذا ۲۲بهمن، ۹دی ۸۸ و حماسه ۲۳تیر ۷۸ از مصادیق ایام الله است. احیای این مناسبت ها، بستری برای اندیشه در چرایی آنها و چگونگی وقوع این حماسه ها می شود و یافتن این چرایی، چراغ راه آینده خواهد بود.

آیت الله خاتمی پیرامون مهمترین رسالت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مقطع حساس کنونی گفت: حضور آیت الله جنتی در رأس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، زینت این نهاد است و ‌بخشی از موفقیت هایی که شورا در این ۴۰ سال داشته به علت حضور این فقیه وارسته است. مهمترین وظیفه نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مقطع حساس کنونی، احیا و زنده نگه داشتن مناسبت هایی همچون ۹دی و ۲۲بهمن و ۲۳ تیر و نیز رصد مسائل کشور و تلاش در جهت اینکه اگر مسئله ای در کشور نیاز به حضور همگانی دارد، با طرح این‌مساله و در میان گذاشتن با مسئولان، زمینه و بستر حضور مردم در صحنه را فراهم کند. مقصود آن است که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خود را به مناسبت های مشخص فعلی محدود نکند، به طور مثال اگر شرارت‌های آمریکا در مقطعی به بیش از اینکه  هم اکنون وجود دارد، تبدیل شد، چه بسا حضور مردم در صحنه می تواند خنثی کننده توطئه آنها باشد و لذا پیشنهاد و‌ پیگیری این مطلب با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

عضو‌ هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به این سوال که یادآوری حماسه های ملی تا چه میزان به ایجاد انسجام، همدلی و وحدت ملی در میان قشرهای مختلف جامعه کمک می کند، گفت: این حضور گسترده مردم در صحنه و در مراسم سراسری و انقلابی از جلوه های همبستگی مردم ‌است و اتحاد و همدلی همیشه مایه خیر و‌ برکت در جامعه بوده و این دستور قرآن است؛ «واعتصمو‌بحبل الله جمیعا». در سایه این اجتماعات بزرگ ، بصیرت افزایی ایجاد می شود و در سایه همین بصیرت و همدلی و اتحاد، تفرقه افکنان ناکام‌می مانند. ناکامی دشمنان و شکل گیری وحدت بیشتر و انسجام مردم، برکت  همین حماسه های ملی و ‌مراسم های انقلابی است.

خطیب موقت‌نمازجمعه تهران درباره نقش موثر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در به صحنه آوردن مردم در مناسبت های مختلف نیز گفت: سخن این است که متولی مراسم ملی و مناسبت های انقلابی باید متولی ای باشد که به ارزش های انقلاب اعتقاد داشته باشد و بحمدلله این شورا این ویژگی را دارند و همواره به وقت و به موقع اقدام ‌می کنند. بر پیشانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان یک افتخار ابدی حماسه  ۹ دی ثبت شد، این نهاد بستر اینگونه حماسه ها را فراهم می آورد و انشالله در مناست های مختلف این نقش را ادامه خواهند داد.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 5

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 13425

  • بازديدکنندگان امروز : 249

  • کل بازديدکنندگان : 1912632

پیوندها