نسخه چاپي 

1400/09/03 :: ٠٩:٥٩ 

تهران ــ ماموریت اصلی ما گفتمان سازی امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص مهدویت است

جلسه مهدویت و انتظار در دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد.

تهران ــ ماموریت اصلی ما گفتمان سازی امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص مهدویت است

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران حجت الاسلام سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در جلسه مهدویت و انتظار در دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اهمیت قرار دادن بحث مهدویت برای امام زمان(عج) گفت: بحث انتظار برای ظهور منجی عالم عشقی و دلی است و همه باید مشوق و زمینه ساز ظهور باشند، و همه هستی ما برای امام زمان عج است.
وی افزود: لازم است مانند سنوات گذشته خود مردم در  محلات، پایگاه های بسیج مساجد و اصناف پای بیایند تا پس از گذشت دو سال از کرونا امسال مراسم میدانی باشکوهی را شاهد باشیم.
 
محمد علی کریمی؛ مدیر عامل مجمع راهبردی اندیشه مهدویت نیز  گفت: ماموریت اصلی ما گفتمان سازی امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص مهدویت است و در این راه این سخنان را الگوی خود قرار می دهیم.
وی با اشاره به نقش پررنگ ایران اسلامی در انتظار واقعی منجی عالم بشریت افزود: انقلاب اسلامی ایران نقش بزرگی در انتظار برای ظهور دارد، انقلاب اسلامی اسلام تمدن ساز، استکبار ستیز و مظلوم یاور را که از صفات بارز منتظران ظهور است را معنی کرده است.
کریمی با اشاره به موکب های اربعین و تفسیر واژه منتظر برای این موضوع گفت:امسال صد و بیست چهار برند مهدوی در موکب های اربعین نامگذاری و فعالیت داشتندو برای نیمه شعبان امسال شعار مراسم ایران منتظر است چون نقش ایرانی ها در نیمه شعبان و جشن بسیار پررنگ است.
مدیر عامل مجمع راهبردی اندیشه مهدویت افزود: سعی داریم در نیمه شعبان امسال که همزمان با پایان سال 1400 است برای شهر تهران خصوصا خیابان ولیعصر (عج) تهران برنامه های ویژه ای اجرا نماییم حضور مردم برای این مراسم از اولویت های ما است تا توان مردم را پای کار بیاید تا ماندگاری آن بیشتر گردد،مردم میزبان شیفتگان حضرت ولیعصر عج در خیابان هستند و کسبه و مساجد و اصناف وظیفه پذیرایی از مردم را به عهده خواهند داشت.
وی در پایان در خصوص برنامه های این بنیاد در خیابان ولیعصر(عج) در روز نیمه شعبان بیان داشت: آذین بندی کامل این خیابان،اجرای سرود خیابانی، نورافشانی، جشن های مهدوی در پارک و بوستان های مسیر خیابان ولیعصر(عج)، نصب المان ویژه در میدان ولیعصر(عج)، اجرای دیوار نگاره و استیج مهدوی، برنامه پخش زنده رادیو و تلویزیونی در طول مسیر، حضور اقلیت های مذهبی با شعار منجی در کتب ادیان مختلف از جمله این برنامه ها خواهد بود. 
وی افزود : علاوه بر اجرای برنامه ویژه در خیابان ولی عصر(عج) در سراسر شهر تهران و محلات مختلف برنامه های مردمی به شیوه های مختلف اجرا خواهد شد که امید است در تهران  سراسر ایران شعار ایران منتظر طنین انداز شود.





درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 5

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1056605

  • بازديدکنندگان امروز : 4531

  • کل بازديدکنندگان : 3457264

پیوندها