نسخه چاپي

1399/09/01 :: ١٢:٣٠ 

بسيج يك فرهنگ، گفتمان و يك ايدئولوژِي اصيل در جهان بشريت است

سروري از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمانشاه، گفت: بسيج يك فرهنگ، گفتمان و يك ايدئولوژِي اصيل در جهان بشريت است و حد و مرز نمي شناسد.

بسيج يك فرهنگ، گفتمان و يك ايدئولوژِي اصيل در جهان بشريت است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي،عباس سروري با تبريك فرارسيدن هفته بسيج گفت: اين نيرو كه با نام هاي سازمان بَسيج مستضعفين يا نيروي مقاومت بسيج هم شناخته مي شود در 5 آذر 1358 به فرمان روح الله خميني تشكيل و پس از تصويب مجلس شوراي اسلامي در دي 1359 قانوناً رسميت پيدا كرد و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تعلق گرفت.

وي خاطر نشان كرد: دامنه بسيج از ابتداي تأسيس آن تا كنون همه اقوام و نژادها و زبان هاي محلي مختلف در سراسر ايران اسلامي را دربر گرفته و همواره عضويت در بسيج و بخش هاي مختلف ساختار آن مجرا و كانالي براي اتصال قوميت ها و اقليت ها به بدنه حاكميت ملي كشور بوده است ضمن آنكه برنامه هاي بسيج با ويژگي هاي خاص آن براي هر محل و هر قوميت، فرصتي براي تجديد حيات و بقاي فرهنگ هاي بومي و محلي بوده اند.

این مسئول با بيان اينكه بسيج امروز يك سازمان ، يك نهاد يا يك شخصيت حقوقي و حقيقي نيست، افزود: بسيج اين شجره طيبه به بركت خون شهدايش شناخته مي شود؛ بسيج يك فرهنگ، گفتمان و يك ايدئولوژِي اصيل در جهان بشريت است و حد و مرز نمي شناسد.

سروري تصريح كرد: بسيج در كنار مردم، همراه مردم و مايه مباهات و افتخار نظام است كه در 8 سال دفاع مقدس سلحشورانه از ايران اسلامي دفاع كرد و لحظه هاي نابي را در تاريخ اين سرزمين ثبت كرد و اكنون نيز در همواره در كنار مردم در جبهه درمان و كمك به نيازمندان در ان شرايط سخت كرونايي در حال كمك رساني است.

وي در پايان گفت: امسال شرايط فرق كرده و با توجه به وضعيت شيوع ويروس كرونا در سراسر كشور و استان برنامه هفته بسيج جهت حفظ سلامتي مردم در فضاي مجازي برگزار مي شود.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 854383

  • بازديدکنندگان امروز : 1721

  • کل بازديدکنندگان : 2498010

پیوندها