نسخه چاپي

1399/07/23 :: ٠٩:٥٥ 

‌‌چرایی هذیان گویی ترامپ علیه ایران

پیامدهای شکست فشار حداکثری ترامپ بر سرنوشت انتخاباتی و خصوصیات اخلاقی او، دو دلیل اصلی هذیان گویی اش علیه ایران است.

‌‌چرایی هذیان گویی ترامپ علیه ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در مصاحبه رادیویی بار دیگر زبان به تهدید ایران باز کرد اما این بار او از ادبیات سخیفی استفاده کرد که در عرف دیپلماتیک سابقه ندارد.
ترامپ خطاب به ایران گفت اگر کار بدی علیه ما انجام دهید بلایی سرتان می آوریم که تا حالا سابقه نداشته است.
ترامپ پس از اینکه در سال 2016 به کاخ سفید راه یافت 2 سال بعد آمریکا را از برجام خارج کرد با این تصور که با اعمال تحریم‌های یکجانبه و فشار حداکثری ایران مجبور خواهد شد پای میز مذاکره برای توافق دیگری بنشیند.
اما دو سال از آن تاریخ گذشت و این اقدام ترامپ نه تنها تا کنون نتیجه نداشته بلکه موجب‌ انزوای آمریکا در صحنه بین المللی شده و این شکست فاحش تأثیر بسزایی در کاهش محبوبیت او در داخل و سقوط جایگاه ترامپ در نظر سنجی ها به نفع رقیبش جو بایدن داشته است.
ترامپ علاوه بر اینکه از برجام خارج شد در طول دو سال گذشته بارها از تحریم مؤسسات دولتی و خصوصی و اشخاص ايرانی خبر داد با این امید که با شکست ایران نشان دهد که دولت اوباما اشتباه کرده و او موفق شده توافق بهتری با ایران به دست آورد که برنامه موشکی و نقش آفرینی منطقه ای تهران را نیز در بر خواهد گرفت.
آخرین مورد از اقدامات ضد ایرانی ترامپ تصمیم به تحریم 18 بانک ایرانی دیگر بود که روز پنجشنبه اعلام شد هر چند تحریم ها چیز تازه ای نبود و بیشتر جنبه تبلیغاتی و روانی داشت.
بر اساس واقعیت های میدانی این فشارها نه تنها تاکنون تأثیری بر اراده ایران برای ایستادگی در برابر آمریکا نداشته بلکه توجه تهران به اقتصاد مقاومتی و نگاه به شرق سبب شده تا ظرفیت های دیگری ایجاد شود که تحریم های اقتصادی دولت ترامپ را هم بی اثر نماید.
البته این اقدامات تحریمی تنها اقدامات زشت و غیر انسانی ترامپ علیه ملت ایران نبوده بلکه او فرمان ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را نیز صادر و اعتراف کرد که او فرمان چنین عملیات تروریستی را صادر کرده است.
در واقع ترامپ تاکنون هر چه از دستش بر آمده برای تحت فشار قرار دادن ایران به کار برده و اکنون این فشارها هیچ نتیجه ای نداشته و برعکس موجب تنزل جایگاه او در رقابت های انتخاباتی شده است.
همین اشتباه محاسباتی ترامپ درباره ایران اکنون به مهمترین دستاویز تیم رقیب او در کارزار تبلیغات انتخاباتی تبدیل شده و به همین دلیل او با هذیان گویی و بکار بردن کلمات رکیک علیه ایران خشم و عصبانیت وسرخوردگی خود از استقامت تهران را به نمایش گذاشته است.
از سویی بکاربردن این نوع ادبیات سخیف بیانگر این‌است که خود ترامپ هم پذیرفته که شانس کمی برای پیروزی در انتخابات دارد بنابراین با انداختن نقاب اوج رذالت و پستی و در یک کلام  شخصیت واقعی خود را به نمایش گذاشته است چنانچه بزرگان گفته اند از کوزه بون تراود هر آنچه در اوست.
از ترامپ مگر باید جز این انتظار داشت آن هم در حالیکه هنوز هم علیه او در دادگاه‌ها پرونده ای فساد اخلاقی و تجاوز به زنان و متاسفانه حتی کودکان مطرح می شود.
در مورد اتهام آخر ترامپ مبنی بر کودک آزاری به گزارش منابع آمریکایی استناد می شود که به رفاقت (جفری اپستین) سرمایه دار معروفی که ریاست باند قاچاق دختران زیر سن قانونی را به عهده داشت اشاره می کنند که به همین اتهام دستگیر  و به 45 سال زندان محکوم شد.
پس از دستگیری اپستین، تصاویر زیادی از او به همراه ترامپ منتشر و این اتهام مطرح شد که ترامپ یکی از مشتریان دختران زیر سن قانونی او بوده است.
البته اپستین چند مدت پس از دستگیری اقدام به خودکشی کرد و همین مسئله موجب شد که این گمانه مطرح شود که او از بیم افشاگری علیه ترامپ حذف شده است.
البته موارد مربوط به فساد اخلاقی او به مراتب بیش از آن است که در این نوشتار بخواهم به آن اشاره کنم و چه بسا حرمت قلم مانع از گفتن بسیاری از آنها شود اما اگر در یک کلام بخواهیم ترامپ را توصیف کنیم باید بگوییم او تجسم شیطان است.
شیطانی که با دروغ و فریب به قدرت رسید و اکنون با افتادن نقاب از چهره اش اوج رذالتش در شکست در برابر ایران به نمایش درآمده است.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 823039

  • بازديدکنندگان امروز : 381

  • کل بازديدکنندگان : 2335848

پیوندها