نسخه چاپي

1399/07/22 :: ٠٩:٣٤ 

برپايي مراسم «هفته دعا» توسط سه عبادتگاه در نيوزيلند

سه بنياد مذهبي مسلمانان، مسيحيان و بوداييان در پارلمرستون نورث در نيوزيلند از شركت كنندگان خواسته اند در مراسم هفته «دعا براي صلح جهاني» و «از دست رفته گان كرونا» شركت كنند.

برپايي مراسم «هفته دعا» توسط سه عبادتگاه در نيوزيلندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و به نقل از stuff، سه عبادتگاه مذهبي مسجد، كليسا و معبد بوداييان در پالمرستون نورث در نيوزيلند از تازه واردان براي شركت در مراسم هفته «دعا براي صلح جهاني» و «جان هاي از دست رفته در پي شيوع ويروس كرونا» دعوت به عمل آوردند.

هفته جهاني سالانه «دعا» از سال 2011 ميلادي هر ساله توسط گروه ميان ادياني پالمرستون نورث برگزار شده و تمامي اعضاي جامعه مذهبي در آن شركت كرده و مراسم نمازهاي شبانه نيز تا همين اواخر عمدتا توسط كليساهاي مذهبي برگزار مي شده است.

امسال ، مركز اسلامي كوك سنت براي دومين سال متوالي ميزبان برپايي مراسم دعاخواني خواهد بود و مركز بوداييان آميتابا نيز براي نخستين بار شب دعا را برگزار مي كند.

مري ايستهام ، رهبر گروه بين ادياني گفت كه همكاري جوامع ايماني پالمرستون نورث در حقيقت نمايشي از ميزان پيشرفت جامعه در مسير صلح است.

وي گفت: اين خودش يك دليل براي جشن گرفتن است ، زيرا زماني در تاريخ وجود داشت كه هيچ يك از ما حتي با يكديگر صحبت نمي كرديم.

ايستهام ابراز اميدواري كرد كه سال آينده 7 گروه ديني در اين مراسم نماينده داشته باشند و هر يك از آن ها يك شب از مراسم عبادي «هفته دعا» را برعهده بگيرند.

از اهداف اصلي اين مراسم «دعا براي صلح» ، مخالفت با «خشونت» و رسيدن به صلح جهاني از طريق دعا و جلسه مراقبه اعلام شده است.

بيرگيت ساندرز از مدرسين بودايي ساكن آميتابا نسبت به شركت در اين مراسم ميان ادياني ابراز افتخار كرده و گفت: هدف ما تمركز در مراقبه و احساس همدردي با ديگران است. هر چه اين احساس بيشتر شود ذهن شما بازتر شده و مي توانيد در كارهايتان موفق شويد. ما نمي توانيم دنياي اطراف مان را تغيير دهيم اگر نتوانيم خودمان را تغيير بدهيم و اين بر روي اطرافيان ما تاثير خواهد گذاشت.

نيشار علي ، خزانه دار انجمن مسلمانان ماناواتي گفت كه وحدت و پشتيباني نشان داده شده در هفته نماز به ويژه پس از يك سال دشوار و در مواجهه با آينده نامشخص و مقابله با بيماري كرونا اهميت ويژه اي داشته است.

خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 823038

  • بازديدکنندگان امروز : 378

  • کل بازديدکنندگان : 2335845

پیوندها