نسخه چاپي

1399/06/26 :: ١٠:٢٣ 

''راهپيمايي اربعين'' در تهران بازنمايي مي شود

رئيس كميته فرهنگي آموزشي ستاد مركزي اربعين گفت: امسال حسرت حضور در مراسم راهپيمايي اربعين بر دل خيلي از عاشقان و دلدادگان اباعبدالله عليه السلام خواهد ماند؛ اما باز هم تأكيد مي كنم اربعين تعطيل بردار نيست؛ گرچه مثل سال هاي گذشته شاهد حضور ايراني ها در مسير راهپيمايي اربعين نخواهيم بود اما در ايران برنامه هاي اربعيني متعدد و متنوعي البته با رعايت اصول بهداشتي برگزار خواهد شد.

 ''راهپيمايي اربعين'' در تهران بازنمايي مي شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام حميد احمدي رئيس كميته فرهنگي آموزشي ستاد مركزي اربعين حسيني در نشست خبري تشريح برنامه هاي فرهنگي اين ستاد به مناسبت ايام اربعين گفت: روز 19 صفر يعني يك روز مانده به روز اربعين با همكاري شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي قرار است در تمام مراكز و نهادهاي كشور برنامه قرائت زيارت اربعين اجرا شود.

وي افزود: امسال اولين سالي است كه در ايام اربعين از حضور سردار شهيد حاج قاسم سليماني محروميم، در همين راستا ويژه برنامه هايي را تدارك ديده ايم و بيشترين استفاده را از فضاي مجازي خواهيم داشت.

وي از برگزاري 17 همايش بين المللي در كشورهاي مختلف از جمله آفريقا، آمريكا، شرق و غرب آسيا با حضور انديشمندان آن كشورها و با همكاري ستاد اربعين خبر داد و گفت: بخشي از اين همايش ها گفت وگو محور و پژوهشي است كه با زبان هاي مختلف عربي، اردو و انگليسي برگزار مي شود.

رئيس كميته فرهنگي آموزشي ستاد مركزي اربعين اضافه كرد: امسال يكي از موضوعاتي كه در اجراي برنامه ها مدنظرمان است، بررسي جايگاه زيارت اربعين در اديان مختلف است، در همين راستا بناست برنامه هايي با عنوان «امام حسين عليه السلام؛ محور همگرايي امت ها» با همكاري بخش بين المللي حوزه هاي علميه كشور و مجمع تقريب مذاهب اسلامي برگزار شود.

اربعين صحنه پيروزي مقاومت اهل بيت(ع) است

حجت الاسلام احمدي، اربعين را صحنه پيروزي مقاومت اهل بيت عليهم السلام دانست و گفت: با همين شعار برنامه هايي تدارك ديده شده است كه در ذيل آن به موضوعاتي مثل سلوك عاشورايي، نقش بانوان در عاشورا و ... پرداخته مي شود. همچنين 12 نشريه به 9 زبان دنيا طراحي و آماده شده است و در آستانه ايام اربعين هر كدام از آنها به صورت الكترونيكي منتشر مي شود.

وي از اجراي 40 برنامه قرآني با مشاركت قاريان برجسته كشورهاي مختلف جهان در ايام اربعين با همكاري رسانه ملّي خبر داد و افزود: يكي از ويژه برنامه هاي امسال «بازنماي راهپيمايي اربعين» در محله عباس آباد تهران است كه قرار است در اين برنامه، موكب هاي اربعين با حضور موكب داران بازنمايي شود.

رئيس كميته فرهنگي آموزشي ستاد مركزي اربعين با اشاره به برگزاري پويش 'هر خانه يك حسينيه' گفت: اين پويش در ايام محرم با استقبال بسيار خوبي همراه شد و شاهد برگزاري روضه هاي خانگي بسياري از أقصي نقاط كشور بوديم، قرار است همين پويش را با گستردگي بيشتر در ادامه ماه محرم پيگيري كنيم.

حجت الاسلام احمدي خاطرنشان كرد: هموطنان عزيز مي توانند به صورت رايگان از خدمات درنظر گرفته شده در اين پويش بهره مند شوند؛ ما مي توانيم هماهنگي هاي لازم را جهت حضور روحاني و مداح به صورت رايگان و بدون دريافت هيچ هزينه اي درب منزل آنان فراهم كنيد؛ حتي كساني كه دور هم جمع مي شوند و مي خواهند به صورت مجازي اين روضه را برگزار كنند، ما ياري دهنده آنانيم.

رئيس كميته فرهنگي آموزشي ستاد مركزي اربعين با بيان اينكه امسال مراسم جاماندگان اربعين را نخواهيم داشت، گفت: امسال با توجه به شرايطي كه هست تاكنون امكان برگزاري اين مراسم وجود ندارد مگر شرايط خاصي پيش بيايد اما در روز اربعين تمام بقاع متبركه البته با رعايت اصول بهداشتي آماده ميزباني از مرد م اند.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 797356

  • بازديدکنندگان امروز : 4492

  • کل بازديدکنندگان : 2187275

پیوندها