نسخه چاپي

1399/06/25 :: ١٠:٠٧ 

دفاع مقدس دانشگاهی برای رویش نسل های مقاومت

در کوچه پس کوچه‌های مرکز شهر نشانی شان را یافتیم خانواده‌ای که مادر و پدر و فرزند و حتی داماد‌ها نه در سخن که در عمل در مسیر مقاومت گام برداشتند.

دفاع مقدس دانشگاهی برای رویش نسل های مقاومت

 
هشت سال دفاع مقدس، روایتی ماندگار از ایستادگی بزرگ مردانی است که برای دفاع از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، قله‌های رفیع رشادت را درنوردیدند در این میان بودند مردان بزرگی که این مقاومت و ایثار را به فرزندان خود هم منتقل کردند.
در کوچه پس کوچه‌های مرکز شهراصفهان نشانی شان را یافتیم خانواده‌ای که مادر و پدر و فرزند و حتی داماد‌ها نه در سخن که در عمل در مسیر مقاومت گام برداشتند و لباس پاسداری از انقلاب اسلام و ارزش‌های اسلامی بر تن کرده و در این راه شهید و جانباز هم تقدیم اسلام کردند.
شهید مدافع حرم «ابوالفضل شیروانیان» نخستین شهیدِ پاسدار از شهدای مدافع حرم اصفهان است که مقاومت و ایستادگی را از پدرش سردار مجتبی شیروانیان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از یادگاران دوران دفاع مقدس و از رزمندگان شاخص آن زمان آموخت. سرداری که ۴۰ سال پیش کسب و کار را رها کرد و دفاع از میهن و مرز‌های اسلامی اولویت زندگی اش شد:بدر، والفجر ۸، کربلای ۴، کربلای ۵ و تا پایان جنگ تحمیلی در بسیاری از عملیات‌ها حضور داشت و این حضور همیشگی هاش در میدان عمل باعث شد پسر هم دوستدار دفاع باشد و راهی جبهه مقاومت شود
مدافع حرمی که فرزند یک سردار بود و اعتقاد داشت تا شهادت را از خدا نخواهی نصیبت نمی‌کند.
آقازاده‌ای که با همه آقا زاده‌ها فرق داشت او از رویش‌های انقلاب اسلامی بود از جنس جوانانی که رهبر معظم انقلاب آنان را معجزه‌ی انقلاب اسلامی می‌خواند.
این شهید مدافع حرم هنگام شهادت در سوریه ۳۰ ساله بود و در آن زمان یک پسر ۴ ساله به نام «محمد مهدی» داشت. تروریست‌های تکفیری با گلوله‌های قناسه شهید شیروانیان را به شهادت رساندند.
هدف پدر و پسر پاسداری است پاسداری از اسلام و ارزش‌های اسلامی، پاسداری از ارزش‌هایی که برای آن خون‌های بسیار داده ایم.
لباس پاسداری که پدر پوشید بر قامت پسر هم زیبا نشست به گفته مادر ابوالفضل:این لباس زیبنده نوه هایش هم خواهد بود و آنان هم مسیر مقاومت را انتخاب خواهد کرد.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
 
 
 

خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 5

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 797465

  • بازديدکنندگان امروز : 4899

  • کل بازديدکنندگان : 2187682

پیوندها