نسخه چاپي

1399/05/22 :: ١٤:٥٢ 

ضرورت ورود هماهنگ رسانه ها به موضوع مناسبت ها

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي چهارمحال وبختياري گفت: لازم است كه رسانه ها به صورت هماهنگ و همه جانبه به موضوعات و مناسبت ها ورود داشته باشند؛ چرا كه اگر چند رسانه به صورت همزمان به يك موضوع به ويژه در زمينه تبليغ معروفات، بپردازند شاهد اثرگذاري بيشتري خواهيم بود.

ضرورت ورود هماهنگ رسانه ها به موضوع مناسبت ها

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان چهار محال بختیاری  موسي انصاري، رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان در مراسم تجليل از خبرنگاران استان با اشاره به قائله ويروس كرونا، اظهار كرد: امروز كه تجمعات محدود يا لغو شده است، مطبوعات و رسانه ها نقش آفرين اصلي هستند و پيام برنامه ها را در قالب خبر و گزارش در كشور و جهان منتشر مي كنند؛ لذا نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه بيش از پيش تأثيرگذار است.

وي با بيان اينكه رسانه ها نقش مهمي در انتشار واقعيت ها دارند، ادامه داد: رسانه ها نه تنها بايد از برخي رفتارها مانند مچ گيري و ايجاد دست انداز بپرهيزند بلكه در وضعيت سخت كنوني بايد نهادها را با قلم و بيان خود ياري دهند.

انصاري تأكيد كرد: خلأهاي موجود كار شبانه روزي را مي طلبد و نبايد به ساعت هاي اداري اكتفا كرد بلكه بايد بتوان با كار مداوم كاستي ها را دلسوزانه رفع كرد كه البته در رسانه هاي استان اين نگاه دلسوزانه ديده مي شود و جاي تقدير دارد.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان بيان كرد: خوشبختانه رسانه هاي استان در بيان انتقادات و مطالبات سازنده اثرگذار هستند و بخشي از مطالبات از مسئولان از سوي رسانه ها مطرح مي شود. براي اثرگذاري بيشتر، لازم است كه رسانه ها به صورت هماهنگ، همزمان و همه جانبه به موضوعات و مناسبت ها ورود داشته باشند؛ چرا كه اگر چند رسانه به صورت همزمان به يك موضوع، به ويژه در زمينه تبليغ معروفات، بپردازند شاهد اثرگذاري بيشتري خواهيم بود.

انصاري با بيان اينكه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان تنها با سه نيرو مشغول فعاليت است، افزود: اين شورا وظيفه هماهنگي دستگاه ها در مناسبت ها را دارد و محور اصلي در برگزاري برنامه ها است، مي طلبد كه دستگاه ها با كمك و ياري رسانه ها به اين عرصه ورود داشته باشند.

وي تأكيد كرد: اعتبارات شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي بسيار اندك و حتي صفر است و اگر با دستگاه ها هماهنگ نباشيم امكان اجراي برنامه ها وجود ندارد؛ لذا دستگاه ها عضو اصلي شوراي هماهنگي هستند و بار اصلي اجراي برنامه ها در مناسبت ها و ايام الله بر دوش آنان است. رسانه ها در اين ميان نقشي تعيين كننده دارند كه با مطالبه گري و كمك و همفكري با دستگاه ها در اجراي مناسبت ها نقش آفريني كنند و شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي نيز آمادگي كامل را براي هرگونه همكاري با رسانه ها دارد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 793572

  • بازديدکنندگان امروز : 199

  • کل بازديدکنندگان : 2174210

پیوندها