نسخه چاپي

1399/05/22 :: ٠٨:٠٩ 
در یک نشست تخصصی در تهران

تاکید بر توسعه همکاری‌های راهبردی ایران و روسیه

کارشناسان ارشد ایران و روسیه در یک نشست تخصصی در تهران، در خصوص روابط راهبردی تهران - مسکو و نیز تمدید تفاهم نامه همکاری‌های دو جانبه و فرصت‌های پیش رو بحث و تبادل نظر کردند.

تاکید بر توسعه همکاری‌های راهبردی ایران و روسیه

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این نشست تخصصی که از سوی مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها برگزار شد، آقای محمود سجادی سفیر اسبق ایران در مسکو، گفت: تاریخ پربار روسیه نشان دهنده ظرفیت‌های مردمی این کشور است که باید از آن به نفع دو ملت استفاده کرد.
سفیر اسبق ایران در مسکو همچنین گفت: روسیه می‌تواند شریک تجاری بزرگی برای ایران باشد و این فرصت در جهت توسعه دو جانبه بسیار اهمیت دارد.
آقای سجادی تصریح کرد: روسیه از ایران بعنوان کشوری مستقل نام می‌برد و نگاه از بالا به ایران ندارد.
در این نشست تخصصی همچنین سفرای سابق ایران در کشور‌های بلاروس و جمهوری آذربایجان ضمن برشمردن ظرفیت‌های همکاری با روسیه، اولویت‌های اصلی این کشور را توسعه روابط اقتصادی با دیگر کشور‌ها از جمله ایران دانستند.
همچنین در ادامه این نشست سفیر سابق روسیه در ایران و برخی از کارشناسان روسی مسائل شرق و ایران، از طریق اسکایپ به ارائه دیدگاه‌های خود در خصوص روابط ایران و روسیه پرداختند.
این کارشناسان، همسایگی دو کشور و ظرفیت‌های بالای ایران و روسیه را مهمترین امتیاز برای گسترش بیش از پیش روابط دوجانبه خواندند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 783511

  • بازديدکنندگان امروز : 1407

  • کل بازديدکنندگان : 2138305

پیوندها