نسخه چاپي
1399/05/08 :: ١١:٣٦ 
نصرت الله لطفی:

مراسم محرم و صفر باید سلامت محور برگزار شود/ تا امروزه ثابت كرده ايم كه جناحي عمل نكرده ايم

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي كشور با اشاره به اینکه كار اصلي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي تبليغ با ريشه قرآني است گفت: مراسم محرم و صفر باید سلامت محور برگزار شود.

مراسم محرم و صفر باید سلامت محور برگزار شود/ تا امروزه ثابت كرده ايم كه جناحي عمل نكرده ايم

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفي صبح امروز در نشست هم انديشي مسئولان و فعالان برگزاري مراسم انقلاب در شهرستان ورامين اظهار داشت: به خدمات و نقش و رسالت شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي هم مي توان نگاه سطحي داشت و هم مي توان نگاه عميق و واقع بينانه داشت.

لطفي با اشاره به اينكه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي به عنوان يك نهاد فراسازماني كه مجموعه اي از ارگان ها، نهاد و تشكل ها است مأموريت و ويژگي هايي بايد داشته باشد كه دور هم جمع شوند گفت: ما با توجه به جشن 40 سالگي انقلاب ديديم كه مسئولان بلندپايه در اين مراسم حضور داشتند و اگر اين نگاه فرا سازماني نبود اين اجتماعات بزرگ حاصل نمي شد.

وي با بيان اينكه در كار تبليغات اسلامي نهراسيدن از ديگران و توكل به خدا در مسير الي الله از اهميت ويژه اي برخوردار است گفت: در اين شورا به تكليف عمل كردن مهم است و اين كه كار اصلي شورا تبليغ با ريشه قرآني است و اين گونه نيست كه تبليغات به اين شيوه فقط رهاورد اين نظام باشد.

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي كشور عنوان داشت: مدال افتخار و قله هاي به ياد ماندني در مقاطع گوناگون د ر فراز و نشيب هاي مختلف در برابر نظام سلطه متعلق به مردم است و حماسه آفرين هاي واقعي مردم هستند مردمي كه دل هاي آنها به دست خدا در اين راه قرار مي گيرد و با حضور مردم خدا عامل حضور مي شود و در اين راستا وظيفه ما نيز در اين جايگاه مديريت حركت مردم خواهد بود.

لطفي اظهار داشت: سال قبل براي بيانيه گام دوم به برخي سختي ها اشاره كرديم كه با استقبال برخي افراد مواجه و ناگفته ها گفته شد و بايد بدانيم كه اين كار سختي هايي دارد كه حساس و پيچيده است.

وي افزود: با توجه به اوضاع سياسي و اجتماعي كشور بايد سلايق گوناگون را در نظر بگيريم چرا كه شناخت تفكر و سليقه ها بسيار مهم است ديديم كه در گذشته طي مقطعي موضوع چپ و راست و اصول گرا و اصلاح طلب مطرح و شيوه ها بيانگر سلايق بودند اما ما در اين نهاد تبليغ را بيان مي كنيم و حوزه علميه 12 هزار مبلغ را براي بيان مباني ديني اعزام مي كند و تبليغات ما در شوراها است و در نهايت يك حركت تبليغي عظيم ده ها ميليوني از مبلغين به ره مي افتد كه مردم هستند.

 

 

رسانه ها بازوي مراسم و برنامه هاي انقلاب هستند/ ثابت كرده ايم كه جناحي عمل نمي كنيم

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور با اشاره به برخي فشارها و اعمال نفوذها براي برگزار نشدن برخي از راهپيمايي ها گفت: استرس برخي راهپيمايي ها برگزار كنندگان را تا سكته پيش مي برد، برگزاري مراسم بسيار سخت است.

نصرت الله لطفي پيش از ظهر امروز چهارشنبه در همايش رؤساي دفاتر شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي شهرستانهاي استان تهران كه در شهرستان پاكدشت برگزار شد، اقتدار و موفقيت شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي را به دليل حركت در مسير رهنمودهاي مقام معظم رهبري و ايستادگي هاي آيت الله جنتي در برابر برخي فشارها دانست و خاطرنشان كرد: شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي به دور از گروه بندي هاي سياسي و با تكيه بر منويات ولي فقيه زمان، توانسته در پيشبرد اهداف و آرمان هاي انقلاب اسلامي قدم هاي كم نظيري را بردارد.

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي كشور يادآور شد: گاهي اوقات براي برخي از راهپيمايي ها از طرف برخي جناح ها و احزاب اين نهادمقدس تهديد شده است، اما اين نهاد فرا دولتي است و از كسي دستور نميگرد و كار خود را انجام مي دهد.

وي ادامه داد: تا امروز ثابت كرده ايم كه جناحي عمل نكرده ايم و اگر مقام معظم رهبري درباره اين نهاد جملات با ارزشي را بيان مي فرمايند به خاطر همين مسائل است.

لطفي با بيان اين كه رسانه ها و جامعه خبري بازوي مراسم و برنامه هاي انقلاب در سراسر كشور هستند، اظهار كرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه يكي از اركان مهم نهاد مقدس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي هستند.

بر اساس اين گزارش، 12 مرداد سالروز تاسيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي به فرمان امام خميني(ره) است و شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي كهن ترين نهاد انقلابي است كه وظيفه تقويت، تحكيم ارزش ها، اركان اسلامي و تحقق آرمان هاي امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامي را برعهده دارد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 730536

  • بازديدکنندگان امروز : 182

  • کل بازديدکنندگان : 1912565

پیوندها