نسخه چاپي
1399/04/10 :: ١٣:٢١ 

استان بوشهر زخم خورده جنایات آمریکا و آلبوم تاریخی تجاوز حقوق بشر توسط غرب است

حجت الاسلام جمالی در همایش بازخوانی جنایات آمریکا در استان بوشهر با اشاره به جنایات آمریکا در کشورهای مختلف اظهار داشت: خشونت‌های آمریکا در همه نقاط جهان از جمله افغانستان، سوریه، عراق، بحرین، یمن، کشمیر و نیجریه در ادوار مختلف تاریخی ثبت شده است.

 استان بوشهر زخم خورده جنایات آمریکا و آلبوم تاریخی تجاوز حقوق بشر توسط غرب است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبایغات اسلامی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه آمریکا و جهان غرب در ادوار مختلف تاریخی جنایات بسیاری انجام داده است گفت: استان بوشهر زخم خورده جنایات آمریکا است.

حجت الاسلام یوسف جمالی ظهر امروز در همایش بازخوانی جنایات آمریکا در استان بوشهر که همزمان از طریق فضای مجازی پخش می‌شد با تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار داشت: در دهه کرامت برنامه‌های متنوعی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار  می‌شود.

وی برنامه‌های شاخص جشن های زیر سایه خورشید استان بوشهر را دیدار با خانواده معظم شهدای ناوچه کنارک، دیدار با جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس، سرکشی به خانواده مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان کرد و افزود: دیگر برنامه‌های این کاروان، تجلیل از نو عروس و دامادهایی است که در دهه کرامت ازدواج کرده و به سبب شرایط بیماری کرونا نتوانسته‌اند جشن بگیرند.

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر با تبریک هفته قوه قضاییه و گر امیداشت یاد و خاطره شهیدان 7 تیر به ویژه دکتر بهشتی، شهریاری و حیدری از شهدای استان بوشهر به جنایات آمریکا پرداخت و بیان کرد: آمریکا و جهان غرب در ادوار مختلف تاریخی جنایات بسیاری انجام داده است و در این راستا استان بوشهر زخم خورده جنایات آمریکا است.

حجت‌الاسلام جمالی به شهادت شهید نادر مهدوی و همرزمانش در جنایات نظامی آمریکا در خلیج فارس پرداخت و بیان کرد: این شهدا که برای  حفاظت از شناورها و نفتکش‌ها در خلیج فارس حضور داشتند مورد حمله نظامیان آمریکایی قرار گرفتند که در نبردی مستقیم به شهادت رسیدند.

وی، آمریکا را مسئول جنایات در تمام جهان دانست و تصریح کرد: آمریکا علاوه بر جنایات نظامی، در بعد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دارای کارنامه‌ای مملو از جنایت و خیانت علیه بشر است.

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر از برگزاری جشنواره آثار جنایت آمریکا در بوشهر خبر داد و تصریح کرد: این جشنواره در بعد علمی و هنری در 13 آبان برگزار می‌شود که در این راستا از پوستر فراخوان آثار جنایت آمریکا در بوشهر رونمایی شد.

 
امام جمعه بوشهر:

استان بوشهر آلبوم تاریخی تجاوز حقوق بشر توسط غرب است

امام جمعه بوشهر نیز در همایش بازخوانی جنایات آمریکا در استان با بیان اینکه استان بوشهر آلبوم تاریخی تجاوز حقوق بشر توسط جهان غرب است گفت: استان بوشهر تجاوز جهان غرب را در سه دوره مختلف توسط پرتغالی‌ها، انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها ثبت کرده است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، صبح امروز در همایش بازخوانی جنایات آمریکا در استان بوشهر با بیان اینکه در تمام ادیان الهی  به ویژه دین مبین  اسلام خلقت بشر و انسان حقوق محور است اظهار داشت: آیات و احادیث بسیاری دلالت بر این موضوع دارد که خداوند زمین  برای انسان خلق کرده و تمام اسباب برای حفظ حقوق بشر فراهم شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه برای مصادره تمام حقوق انسان‌ها همیشه یک جریان در تاریخ بوده افزود: مصادره حقوق انسان‌‌ها در ابعاد سیاسی، نظامی، فنی، اجتماعی، فرهنگی، علم و فناوری همیشه در طول تاریخ ابرقدرت‌ها دنبال آن بوده‌اند.

امام جمعه بوشهر چپاول ثروت‌ها و منابع کشورها را از اهداف استعمارگران و استکبار جهانی دانست و بیان کرد:  جبهه استکبار به سرکردگی آمریکا همیشه دنبال تسلط بر منابع و منافع کشورها بوده که از قرن بیست‌ویکم استعمار نو و فرانو پایه ریزی شد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استعمار نو مدیریت افکار و اندیشه‌ها را بر عهده دارد گفت: استعمار فرانو مدیریت و کنترل مردم جامعه را بر عهده دارد که از طریق تهاجم فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، علم و فناوری با ابزار رسانه انجام می‌دهد.

وی، کودتاهای مخملی، نرم و انقلاب‌های سبز در کشورهای مختلف توسط آمریکا و جهان غرب را مورد اشاره قرار داد و افزود: بسیاری از فسادهایی که در جهان ایجاد شده در راستای استعمار فرانو توسط آمریکا ایجاد شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه آمریکا تمام امکانات در جهان را از آن خود می‌داند خاطرنشان کرد: آنها قدرت محور  حرکت می‌کنند و توجهی به محوری بودن انسان ندارند.

امام جمعه بوشهر تمام حرکت‌های کشورهای جهان غرب را سرمایه‌داری و غیر دینی دانست و تاکید کرد: آمریکا و کشورهای استعمارگر صلح را  در کشتار مردم کشورها می‌دانند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر آلبوم تاریخی تجاوز حقوق بشر توسط جهان غرب است گفت:  استان بوشهر تجاوز جهان غرب را در سه دوره مختلف توسط پرتغالی‌ها، انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها ثبت کرده است.

وی، با تاکید بر تلاش محققان و تاریخ نویسان برای تبیین  تجاوز و حملات کشورهای غربی به بوشهر در ادوار مختلف تاریخی تصریح کرد: آخرین حمله انگلیس به بوشهر سبب به شهادت رسیدن رئیسعلی دلواری و همرزمانش شد که در این عرصه عده‌‌ای هم مجروح، مفقود و شهید شدند که باید نام این رزمندگان کشف و بازگو شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای علما و بزرگان علمی در ادوار مختلف تاریخی است افزود: این علما در برابر تهاجم فرهنگی برخی افراد که باج‌گیر اروپایی‌ها و استعمارگران بودند ایستادند.

امام جمعه بوشهر جنایات آمریکا در ابعاد گوناگون را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: آمریکا سمبل و نماد  تقض حقوق بشر است و فسادی که در جهان می‌بینید مربوط به آمریکاست که ادعای اصلاح جهان را دارد پس وقتی صحبت از مذاکره با آمریکا به میان می‌آید یعنی آمریکا باید ماهیت خود را تغییر دهد که این کار را انجام نمی‌دهد مگر آنکه نابود شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه ماهیت آمریکا ضد حقوق بشری است افزود:ماهیت آمریکا ضد حقوق بشری است و رفتار‌های آمریکا با حقوق بشر منافات دارد.

 

فعال حقوق بشر نیجریه‌‌ای در بوشهر:

جبهه مقاومت به هیچ عنوان عقب نشینی نخواهد کرد

فعال حقوق بشر نیجریه‌‌ای با اشاره به اینکه جبهه مقاومت به هیچ عنوان عقب نشینی نخواهد کرد گفت: دولت و حکومت بسیار خودخواه و تروریست آمریکا به لطف الهی با تلاش جبهه مقاومت از بین خواهیم برد.

ناصر عمرصافه در این همایش با اشاره به جنایات آمریکا در کشورهای مختلف اظهار داشت: خشونت‌های آمریکا در همه نقاط جهان از جمله افغانستان، سوریه، عراق، بحرین، یمن، کشمیر و نیجریه در ادوار مختلف تاریخی ثبت شده است.

وی با بیان اینکه داعش دست پرورده آمریکا در کشتارهای بی‌رحمانه‌ علیه بشر است افزود: بوکوحرام شاخه‌ای از داعش در نیجریه است که جنایات داعش را دنبال می‌کند.

فعال حقوق بشر نیجریه‌ با بیان اینکه آمریکا  تاسیس کننده بسیاری از گروه‌های تروریستی در جهان است خاطرنشان کرد: بسیاری از گروه‎های تروریستی نظیر القاعده، داعش و بوکوحرام توسط آمریکا در خاورمیانه و آفریقا  تاسیس شده‌اند و اهداف آمریکا را دنبال می‌کنند.

صافه، آمریکا را دشمن شماره یک حقوق بشر دانست و بیان کرد: آمریکا بیشترین جنایت علیه بشر کرده است به‌گونه‌ای که  از سال 1979 میلادی که سیستم آمریکایی در نیجریه حاکم شد آغاز بسیاری از مشکلات و بدبختی مردم نیجریه تا امروز بوده است.

مسئول تیم پزشکی شیخ زکزاکی با بیان اینکه بوکو حرام یا داعش نیجریه‌ای انواع و اقسام جنایات در کشور  نیجریه انجام می‌دهند خاطرنشان کرد: آمریکا، عربستان سعودی، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی قبایل  گوناگون نیجریه و آفریقا آموزش مواد مخدر می‌دهند و از آنان استفاده می‌کنند.

صافه افزود: امروز آنچه درآمریکا علیه رئیس جمهور و دولت نژادپرست ترامپ می‌گذرد انعکاسی از آن چیزی است که این کشور به سر جهان آورده‌ است.

وی بمباران اتمی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی ژاپن، استعمار و استثمار کشورهای آفریقایی و غارت این سرزمین را از جمله جنایات آمریکا دانست و تصریح کرد: قتل و آدم کشی و ایجاد گروه‌های تروریستی در جهان، تهاجم به کشورهای خاورمیانه و به‌ویژه توطئه‌های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران، به شهادت رساندن سردار جبهه مقاومت سپهبد شهر قاسم سلیمانی، ابومهدی‌المهندس و دیگران از دیگر جنایات آمریکا است.

 فعال حقوق بشر نیجریه‌‌ای با اشاره به اینکه جبهه مقاومت به هیچ عنوان عقب نشینی نخواهد کرد گفت: دولت و حکومت بسیار خودخواه و تروریست آمریکا به لطف الهی با تلاش جبهه مقاومت از بین خواهیم برد.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 712290

  • بازديدکنندگان امروز : 139

  • کل بازديدکنندگان : 1852422

پیوندها