نسخه چاپي
1399/04/09 :: ١٢:٢٤ 

آمریکا پیشتاز نژادپرستی، بی عدالتی و خشونت در جهان

نهم تیر ماه و چهارمین روز از هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی تحت عنوان حقوق بشر آمریکایی، نژادپرستی، بی عدالتی و خشونت نامگذاری شده است.

آمریکا پیشتاز نژادپرستی، بی عدالتی و خشونت در جهان

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، چهارمین روز از هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی به عنوان 'حقوق بشر آمریکایی، نژادپرستی،بی عدالتی و خشونت' نامگذاری شده است. در هفته های اخیر هزاران نفر از مردم واشنگتن، فیلادلفیا و دیگر شهرهای آمریکا در اعتراض به بی‌عدالتی حاکم بر آمریکا دست به تظاهرات زدند. کارشناسان و تحلیلگران مسائل سیاسی معتقدند اوضاع کنونی آمریکا که توام با بی عدالتی است، نتیجه ساختار صهیونیستی حکومت است.

اویتون اورهان‏، کارشناس مرکز مطالعات راهبردی ترکیه گفت: شرایط کنونی آمریکا که توام با نژادپرستی و بی عدالتی است نتیجه ساختار صهیونیستی حکومت آمریکاست که در ۴ سال‌ اخیر با رفتار‌های احمقانه ترامپ شدت گرفته است.
 
ماه‌های آخر ریاست جمهوری ترامپ، دوران سخت اوست چرا که تبعیض نژادی‌ها و بی عدالتی‌ها که خود او در آن نقش داشته، امید وی را برای انتخابات دوره آینده کم رنگ کرده است.

اوزتورک اوزدوغان، رئیس انجمن حمایت از حقوق بشر ترکیه گفت: مردم آمریکا از ادامه ساختار فاسد حکومت این کشور به تنگ آمده اند، لیبرالیسم در خطر فروپاشی جدی قرار گرفته است.

توفیق عباس اف، کارشناس سیاسی در آذربایجان نیز گفت: سال‌های متمادی سیاست تبعیض نژادی در آمریکا بوده، اما پنهانکاری می‌شد، اما حالا آشکارا برای جهانیان نمایان شده است و مردم سراسر جهان، اعتراض خود را به این سیاست آمریکا اعلام می‌کنند. آمریکا باید بداند سیاست قلدری همیشه جوابگو نیست. آمریکای مدعی دمکراسی، امروز با بحران روبروست.

مطلم رحیم لی، کارشناس سیاسی از باکو همچنین تصریح کرد: رفتار پلیس آمریکا با سیاهپوستان شرم آورست و آن‌ها را براحتی می‌کشد. آمریکا هم در داخل با این رفتار خود و هم در بیرون با تحریم‌های ناعادلانه حقوق بشر را زیر پا گذاشته است

محمد احمد کاظمی، تحلیلگر سیاسی در هند در ادامه گفت: تظاهراتی که پس از قتل جورج فلوید در آمریکا مشاهده می‌شود، واکنشی به ظلم طولانی مدت علیه سیاه پوستان است. نگرانی مقامات آمریکایی از این تظاهرات به حدی رسید که دونالد ترامپ مجبور شد برای حفظ جان خود به پناهگاه کاخ سفید برود. این وضع نشان دهنده اوج تنفر میان سیاه و سفید پوست‌ها در آمریکا است
 
همچنین دکتر حفیظ الرحمان، استاد دانشگاه از دهلی نو افزود: موضوع تبعیض نژادی و رنگی در آمریکا مورد جدیدی نیست. از گذشته‌های دور، این بی عدالتی وجود داشته و حالا در این درگیری‌ها سر باز کرده است. وقتی ساختار سیاسی و حاکمیتی یک کشور به جنایتکاران سپرده شود و فرمان در دست فردی مانند دونالد ترامپ سوداگر و متنفر از اقشار ضعیف باشد چه انتظاری می‌توان داشت. خداوند به دولتمردان آمریکا عقل و فهمی بدهد تا امنیت و عدالت را برای همه مردم برقرار کنند
 
آرمان آساطوریان، کارشناس مسایل آمریکا در ارمنستان در ادامه تصریح کرد: تبعیض نژادی در آمریکا پدیده‌ای است تاریخی که تاکنون ادامه دارد که با آمدن ترامپ این موضوع شکل جدید به خود گرفت. ترامپ معتقد به اصل برتر بودن سفید پوستان است او به لحاظ عقلی در سطح پایینی قرار دارد.

روبرت میناسیان، کارشناس سیاسی از ایروان گفت: آمریکا این روز‌ها یعنی تبعیض رایج و ریشه دار در برابر انسان‌های غیرسفید پوست. ترامپ چهره واقعی آمریکا را نمایان کرد؛ مدعی حقوق بشری که خود به ناقض بزرگ آن تبدیل شده است.

هایک بابوخانیان، رئیس حزب حقوق اساسی ارمنستان نیز خشونت پلیس و تبعیض نژادی در آمریکا را محکوم کرد.
 
این در حالی است که آمریکا با شعارهای مردم فریب همواره سعی نموده دیگر کشورهای جهان را به نقض حقوق بشر متهم کرده و خود را مدافع اصلی حقوق بشر جلوه دهد. و امروز وقایع اخیر سندی بر پوشالی بودن چهره مدافع حقوق بشری کشوری است که سالها داعیه حمایت از آن را داشته است.
 
 
 

خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 714331

  • بازديدکنندگان امروز : 141

  • کل بازديدکنندگان : 1857382

پیوندها