نسخه چاپي
1399/04/08 :: ٠٩:٤٠ 

جنايات آمريكا عليه جمهوري اسلامي در تاريخ بي مانند است

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي جنايات آمريكا عليه جمهوري اسلامي را بسيار وسيع و بي مانند در تاريخ خواند و افزود: طي 4 دهه پس از انقلاب اسلامي اين جنايتكار با انواع توطئه ها و دسيسه هاي به طور مستقيم و غيرمستقيم عليه ملت ايران وارد كارزار شده است.

 جنايات آمريكا عليه جمهوري اسلامي در تاريخ بي مانند است

به گزارش شورای هماهنگی تبیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی حجت الاسلام رسول برگي در نشست تخصصي تبيين و بازخواني حقوق ضدبشر آمريكايي در تبريز با تاكيد بر اينكه شرايط كنوني سياسي و اقتصادي حاكم بر جهان ايجاب مي كند حقوق ضد بشري آمريكايي براي اذهان عمومي بازخواني و تشريح شود، گفت: اين شورا در راستاي عمل به رسالت آگاه سازي و بصيرت افزايي خود سلسله نشست هاي تخصصي را برگزار مي كند.

وي جنايات آمريكا عليه جمهوري اسلامي را بسيار وسيع و بي مانند در تاريخ خواند و افزود: طي چهار دهه پس از انقلاب اسلامي اين جنايتكار با انواع توطئه ها و دسيسه هاي به طور مستقيم و غيرمستقيم عليه ملت ايران وارد كارزار شده است.

حجت الاسلام برگي با بيان اينكه 6 تا 12 تير ماه از سوي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي به عنوان هفته حقوق بشر آمريكايي نامگذاري شده است، اظهار داشت: در اين دوره زماني طي سال هاي متمادي پس از انقلاب اسلامي، دولت آمريكا عليه ايران اسلامي مرتكب انواع حملات، ترورها و توطئه ها شده است كه هر كدام مي تواند بخش از تاريخ كشور را دربر گرفته و در مجامع علمي و دانشگاهي مورد بحث و تبادل نظر قرار بگيرد.

وي با اشاره به واقعه ششم تير ماه سال 1360 و سوء قصد نافرجام به رهبر انقلاب، ادامه داد: در امتداد همين حادثه، هفتم تير سال 1360 بمب گذاري و انفجار دفتر مركزي حزب جمهوري اسلامي و به شهادت رساندن آيت الله دكتر بهشتي و 72 تن از ياران صديق انقلاب اسلامي را شاهديم.

حجت الاسلام برگي اضافه كرد: هشت تير سال 1360 ترور و به شهادت رساندن شهيد محمد كچوني رئيس زندان اوين، يازدهم تيرماه سال 1360 ترور و به شهادت رساندن آيت الله صدوقي(ره) نماينده امام(ره) و امام جمعه يزد، 12 تير ماه سال 1367 شليك مستقيم موشك به هواپيماي مسافربري ايرباس شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران توسط ناو آمريكايي و شهادت تمامي 290 مسافر و خدمه از جمله 66 كودك و 53 زن از جمله جنايات ايالات متحده است.

وي تاكيد كرد: در اين برهه تاريخي لازم است افكار عمومي داخلي و بين المللي با جنايات آمريكا تحت پوشش حقوق بشر بيش از پيش آشنا شوند


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 714301

  • بازديدکنندگان امروز : 94

  • کل بازديدکنندگان : 1857335

پیوندها