نسخه چاپي
1399/04/07 :: ١٤:٣١ 

شهيد بهشتي نماد جريان بصيرت براي آيندگان است

رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: شهيد بهشتي نماد جريان بصيرت براي آيندگان است و اگر هفتم تير را نداشتيم تحولات بعد از آن را هم تجربه نمي كرديم. در هفت تير جنايت بي سابقه اي رخ داد و وظيفه ماست رفتار مديريتي شهيد بهشتي و شهداي هفت تير را به آيندگان منتقل كنيم.

شهيد بهشتي نماد جريان بصيرت براي آيندگان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سعيد اوحدي رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران در سي ونهمين مراسم سالگرد شهادت آيت الله بهشتي و 72 تن از يارانش كه پيش از ظهر امروز(شنبه، هفتم تير 99) در مجموعه سرچشمه تهران در محل حادثه هفتم تير که با حضور نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، دکتر اسدالله بادامچیان و جمعی از مسئولین لشکری و کشوری و همچنین خانواده های معظم شهدای هفتم تیر برگزار شد، اظهارداشت: انقلاب اسلامي در 41 سال فراز و نشيب هاي بسياري داشته و روزهاي تلخ و دردناكي را در گام اول انقلاب و روزهاي سرشار از شيريني را ديديم. برخي از اين رخدادها از ويژگي هاي خاصي برخودار بودند و در مقطعي اتفاق افتادند كه مسير انقلاب در مسير خود مستحكم تر شد.

وي افزود: جنايتي كه به دست منافقين و با حمايت آمريكا در هفتم تير ماه سال 69 رخ داد، تحول عظيمي در انقلاب به وجود آورد. شايد سؤال باشد كه چرا بعد از 39 سال فاجعه هفتم تير، همچنان مصرّ هستيم كه اين مراسم هر ساله با عزت برگزار شود، آيا دنبال تبليغات هستيم و آيا شهدا و خانواده اي شهدا نياز به اين جلسات دارند؟ نه خير، شهدا «عند ربهم يرزقون» هستند و ما به شهدا نياز داريم.

رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: انسان ها در طول تاريخ شايد به دو گروه اساسي تقسيم مي شوند، يكي انسان هايي كه نسبت به رخدادهاي پيرامون خود و با شناختي كه از شرايط و زمان دارند، از زمان جلوتر آينده نگر هستند. 39 سال از روزي كه فاجعه هفتم تير رخ داد مي گذرد ولي شهيد بهشتي آز آن زمان جلوتر بوده است.

اوحدي گفت: عده اي هم به دليل نداشتن شناخت از زمان خود عقب هستند و در تاريخ شاهد تقابل اين دو گروه و جريان ها هستيم. اگر انسان بصيرت و شناخت نداشته باشد، منحرف شده و از مسير اصلي زاويه پيدا مي كند. هم چنين انسان هايي كه بصيرت دارند، افق هاي دور را مي توانند ببيند و آينده نگر مي شوند.

وي بيان كرد: قرآن كريم مي فرمايد اگر تقواي الهي داشتيد، خداوند نعمتي به شما مي دهد كه خوب و بد را تشخيص مي دهيد و خدا به چنين انساني بصيرت اعطا مي كند. در دوره معاصر ما يك نفر از اين دسته از افرادي كه به دليل بصيرت، آينده نگر مي شوند حضرت امام خميني(ره) است و بيش از يك قرن طراحي كردند و فرمودند اين قرن، قرن غلبه مستضعفين بر مستكبرين است و ما الآن شاهد اين هستيم. فرمايشات امام در عاشوراي سال 42 هنوز زنده است و ايشان فرمودند امروز اعلام مي كنم كه منفورترين انسان روي زمين رئيس جمهور آمريكاست و امروز هم اين را مي بينيم.

رئيس بنياد شهيد ادامه داد: با شروع جنگ، امام(ره) فرمودند جنگ نعمت است و جوهره انسان ها در آن متجلي مي شود. اگر نعمت جنگ نبود، ما گرفتار همين داعش بوديم و همه چيز ما نابود شده بود و اگر نعمت جنگ نبود، ما مدافعان حرم و فاطميون افغانستاني را نداشتيم كه پاي كار بيايند و آتش فتنه را خاموش كنند. امام(ره) فرمود: صدام بايد برود و 26 كشور از او حمايت مي كردند و پيشرفته ترين سلاحها روي مردم ما آزمايش شد و امام فرمود صدام رفتني است و ما اين را ديديم.

اوحدي با بيان اينكه ما همين آينده نگري را در مقام معظم رهبري نيز مي بينيم، تصريح كرد: حاج قاسم سليماني فرمود در جنگ هاي 22 و 33 روزه خدمت مقام معظم رهبري رفتم و ايشان گفتند خداوند پشتيبان شماست و شما پيروزيد و من اين فرمايش را به سيد حسن نصرالله گفتم و شكست مفتضحانه اسرائيل را ديديم. 36 كشور دنيا داعش را تجهيز كردند و رهبر معظم انقلاب فرمودند ما پيروز مي شويم و بشار اسد مي ماند و ديديم كه اين به وقوع پيوست.

وي اضافه كرد: رئيس جمهور آمريكا هم اعلام كرد چندين ميليارد دلار خرج كرديم و آخر هم شكست خورديم، در برجام هم همينطور بود و ايشان عاقبت را ديدند.

رئيس بنياد شهيدو امور ايثارگران گفت: شهيد بهشتي نماد جريان صاحب بصيرت براي آينده انقلاب است و فاجعه هفتم تير نقطه عطفي براي دست يابي به اهداف انقلاب بود. اولين شخصيتي كه بعد از تسخير لانه جاسوسي موضع گرفته و از اقدام دانشجويان حمايت كرد، شهيد بهشتي بود.

اوحدي اظهارداشت: وقتي طرح عدم كفايت بني صدر مطرح شد، اتاق فكر منافقين وارد عمل شدند و روز ششم تير ترور مقام معظم رهبري رخ داد كه بحمدالله ناموفق بود، ايشان براي انقلاب حفظ شدند و روز هفتم تيرماه اين جنايت بي سابقه اتفاق افتاد.

وي گفت: مقام معظم رهبري فرمودند شخصيت شهيد بهشتي جامعيتي داشت كه در انقلاب بي نظير است. زماني كه جريان هاي منحرف مي خواستند جوانان مردم را جذب خود كنند، شهيد بهشتي و مقام معظم رهبري و بزرگان كشور حزب جمهوري اسلامي را تأسيس كردند.

رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: زندگي شهيد بهشتي نوراني است و ايشان سال 42 مدرسه حقاني را با رويكرد جديدي براي كادرسازي آينده انقلاب به اين علت كه از زمان جلوتر بود، راه اندازي كرد. شهيد بهشتي بناي انجمن اسلامي دانشجويان خارج از كشور را گذاشتند و اين انجمن پناهگاه دانشجوياني بود كه دشمنان قصد جذب آنان را داشتند.

اوحدي تصريح كرد: شهيد بهشتي مورد تهمت بسياري از گروه ها قرار مي گرفت ولي با متانت مقابل اين گروه ها سخن مي گفت؛ اين سعه صدر به تأسي از سيره پيامبر اسلام(ص) بود، او فرمود ما شيفتگان خدمتيم نه تشنگان قدرت و او واقعا عاشق خدمت بود.

وي تصريح كرد: ما براي جهش توليد كه رهبر معظم انقلاب چندين سال است كه موضوع معيشت مردم را مطرح مي كنند، نيازمند امثال شهيد بهشتي هستيم.

رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران بيان كرد: خون شهداي هفتم تير موجب عزت و اقتدار انقلاب اسلامي است. شأن شهداي هفتم تير مانند شهداي صدر اسلام است و اگر خون اين شهدا نبود، جريانات ليبراليستي و توطئه گر مي خواستند انقلاب را از مسير خود منحرف كنند. امروز هم هيچ مسيري براي رسيدن به قله بلند چله دوم انقلاب و تمدن نوين اسلامي به جز راه شهيد بهشتي و تأسي از خون شهدا نداريم.

اوحدي اضافه كرد: امروز دنيا مي داند كه هيچ گزينه اي به عنوان گزينه نظامي در برابر جمهوري اسلامي ندارد و پيشرفته ترين پهباد آمريكايي با سامانه داخلي سوم خرداد زده شد و اين پيام به دنيا اعلام شد كه ما اين كار را انجام داديم و آمريكا هم نتوانست غلطي كند. هم چنين پايگاه «عين الاسد» با موشكهاي جمهوري اسلامي ايران نابود شد و البته اين بخشي از انتقام بود و اين بيانگر اقتدار دفاعي جمهوري اسلامي ايران است. درخت تنومند انقلاب اسلامي مانند شجره طيبه اي است كه ريشه اش ثابت است چون با خون شهدا، شهداي دفاع مقدس و خون سيد شهداي مقاومت حاج قاسم سليماني عزيز آبياري شده است. 

 

 

 براي ايجاد گام دوم انقلاب، ملت بايد مسير تحول آفريني شهيد بهشتي را انتخاب كند

اسدالله بادامچيان دبيركل حزب مؤتلفه اسلامي و از ياران شهيد بهشتي، دراین مراسم طی سخناني اظهارداشت: شهيد بهشتي با صداقت، امانت، درايت و تدبير ساليان عمر خود را صادقانه به سر برد و به شهادت رسيد.

وي افزود: آقاي پرورش، روزي به ايشان گفت اين همه شايعات عليه شما وجود دارد و شما به تريبون دسترسي داريد و با استفاده از تريبون ها، به اين حملات پاسخ بدهيد. شهيد بهشتي گفت يعني من از تريبون بيت المال براي دفاع از خودم استفاده كنم؟ به ايشان گفته شد به علت اينكه شما شخصيت نظام هستيد به شما مي تازند و شهيد بهشتي گفت ما بايد ايماني عمل كنيم.

بادامچيان گفت: خداوند 41 سال است كه از شهيد بهشتي دفاع كرده و افكار او امروز راه ساز آينده است.

وي ادامه داد: افكار شهيد بهشتي خصوصاً در گام دوم انقلاب اسلامي و دوران تحول راه ساز آينده است. مقام معظم رهبري در 14 خرداد در سالگرد رحلت امام خميني(ره) فرمودند كه امام تحول آفرين بود؛ شهيد بهشتي و خودِ مقام معظم رهبري هم تحول آفرين هستند.

دبيركل حزب مؤتلفه اسلامي تصريح كرد: شهيد بهشتي معتقد بود كه انقلاب ما، انقلاب ارزش ها، صداقت، دشمن شناسي و مقاومت در برابر استكبار و كساني كه مي خواهند به جاي خدمت، جيب خود را پُر كنند، است.

وي گفت: شهيد بهشتي بر مسئله بينش تأكيد داشت و اسفند 1358 همراه مقام معظم رهبري، شهيد باهنر، مرحوم رفسنجاني و مرحوم موسوي اردبيلي در نامه اي به امام(ره) نوشتند معتقديم نظام جمهوري اسلامي نياز به يك تشكيلات قوي دارد. در اين نامه عنوان كردند كه دشمنان به عظمت اين انقلاب پي برده اند و دشمنان خارجي و برخي داخلي ها عليه جمهوري اسلامي ايران كار را مي كنند.

دبيركل حزب مؤتلفه اسلامي تصريح كرد: شهيد بهشتي معتقد بود براي اينكه بتوانيم كارهاي بزرگ انجام دهيم، بايد متشكل باشيم و براي اينكه حركت مردم به ثمر برسد، امامت و رهبري لازم است و اين يك مرحله از تشكيلات است كه مردم در پرتو آن مي توانند به پيروزي برسند. شهيد بهشتي معتقد بود ما در ايران بايد حكومت اسلامي داشته باشيم و نمي توانيم حكومت ليبرال داشته باشيم، حكومت ليبرال نيروي مقابله با دشمن را ندارد و نيروي عظيم مقابله با دشمن در دست مردم است.

بادامچيان خاطرنشان كرد: شهيد بهشتي عوامل اصلي دوام نظام اسلامي را رهبري متكي به اسلام اصيل، تشكيلات سياسي كه بتواند مديريت كشور را به دست بگيرد و قدرت مسلح رزمي كه بتواند برابر توطئه هاي خارج و داخل با فداكاري بايستد، مي دانست و تلاش عوامل شيطاني خُرد كردن چهره هاي اصيل اسلامي كه قدرت مقابله با دشمن دارند، مي باشد؛ اسلام اجتهادي و خالص مي تواند قدرت نويي در جهان پديد آورد و امروز اين قدرت را مي بينيم كه آمريكا چطور مستأصل شده است.

وي افزود: شهيد بهشتي معتقد بود دشمنان و عوامل شيطاني آنها مي خواهند سازمان اجتماعي و سياسي كه اسلام اصيل را عنوان كرده، بايد خُرد كنند و تلاش ديگر عوامل شيطاني دشمن اين بود هم آن نيروي نظامي كه با فداكاري در راه اسلام آمادگي رزمي تمامعيار نشان مي دهد را خُرد كنند و اين خطرها وجود دارد.

دبيركل حزب مؤتلفه گفت: طبق افكار شهيد بهشتي، قدرت دو شكل دارد: يكي برتري جويي و يكي هم در جهت خدمت به خلق براي رضاي خدا. اگر كسي خواست در پي قدرت طلبي باشد ملت و اسلام از او دوري گزينند و با كساني كار كنند كه كارشان عبادت است و اينجا جاي مجاهدان است.

بادامچيان گفت: علت اينكه شهيد بهشتي به شهادت مي رسد اين است كه او مي خواهد با خط اسلام اصيل و امامت و ولايت، يك تشكيلات اسلامي ايجاد كند و دشمنان اين را فهميدند و او را اينگونه به شهادت مي رسانند. خون شهيد بهشتي و شهداي ما موجب شده كه انقلاب با شعله گرم خود گام اول را بردارد و زيربناي ايجاد تمدن نوين اسلامي را بهوجود بياورد؛ براي اينكه گام دوم شكل بگيرد بايد ارزش آفرين هاي بهشتي گونه توسط ملت انتخاب شود و اگر بهشتي ها و رجايي ها انتخاب شوند، ملت دچار اين مشكلات نخواهند ماند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 712301

  • بازديدکنندگان امروز : 153

  • کل بازديدکنندگان : 1852436

پیوندها