نسخه چاپي
1399/04/04 :: ٠٩:٣٨ 

برنامه هاي هفته بازخواني و افشاي حقوق بشر آمريكايي در چهارمحال و بختياري اعلام شد

در جلسه ستاد هفته بازخواني و افشاي حقوق بشر آمريكايي، برنامه هاي اين هفته تصويب و اعلام شد.

برنامه هاي هفته بازخواني و افشاي حقوق بشر آمريكايي در چهارمحال و بختياري اعلام شد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان چهار محال بختیاری جلسه ستاد هفته بازخواني و افشاي حقوق بشر آمريكايي در استان چهارمحال و بختياري برگزار شد.

در اين جلسه برپايي سخنراني ويژه قبل از خطبه هاي نماز جمعه، فضاسازي اماكن مقدسه، تبيين چرايي نامگذاري اين دهه و تبيين ظلم هاي آمريكا توسط دستگاه ها و سازمان هاي مردم نهاد، توزيع تراكت در راستاي معرفي شهيد بهشتي، پوشش خبري صدا و سيما از برنامه ها، برگزاري برنامه هاي مناسبتي توسط ادارات و برپايي سخنراني هايي حول اين محور و همچينين برنامه هاي ديگري نيز تصويب شد.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري تصريح كرد: دشمني كه امروز در مورد آن صحبت مي كنيم هم مدعي حقوق بشر و هم بزرگترين تروريست جهان است كه تشكيل، حمايت، راه اندازي و هدايت داعش، براي تروريسم شمردن آمريكا كافي است كه با بررسي همه مراحل تشكيل، رشد و هدايت اين گروه بيشتر به اين موضوع پي مي بريم. تمام سيستم هاي اطلاعاتي، شنود و هدايت الكترونيكي داعش و حتي وسايل و تجهيزات مورد استفاده اين گروه تنها از طريق آمريكا تهيه شده بودند.

انصاري به مداخله آمريكايي ها در امور كشورهاي ديگر اشاره كرد و گفت: دخالت مستقيم آمريكا در اداره ده ها كشور از جمله كوبا، يونان و غيره قابل مشاهده است كه عامل اصلي جنايت در اين كشورها محسوب مي شود.

وي تصريح كرد: 82 درصد از قتل هاي جهان با سلاح گرم صورت مي گيرد كه ساخت اين سلاح ها در آمريكا رخ داده است و 75 درصد از كشتارهاي آمريكا نيز به علت همين سلاح ها است، همچنين بزرگترين خشونت هاي پليس عليه مردم، تنها در آمريكا و به راحتي در انظار عمومي و در مقابل دوربين ها رخ مي دهد.

وي ادامه داد: در فضاي مجازي شبهات زيادي مطرح شده است كه وظيفه ما بيان واقعيت ها به جوانان از طرق مختلف از جمله چهره به چهره، به وسيله كليپ و راه هاي ديگر است.

انصاري با اشاره به اينكه اميدها به سمت ما است كه اگر مسيري اشتباه باشد و ما نتوانيم اين راه و اشتباه را اصلاح كنيم مسئول هستيم گفت: زمان مي گذرد و جبران آسيب هايي كه به علت بيان نكردن جنايت ها صورت مي گيرد سخت است. معرفي فقط يك روش كاري براي فعاليت در اين زمينه روش مناسبي نيست بلكه هر دستگاهي با توجه به عملكرد خود و با توجه به شرايط خاص كنوني كشور مي تواند روش كاري داشته باشد.

در ادامه اين جلسه، حجت الاسلام والمسلمين علي محرابي سرپرست معاونت فرهنگي اداره اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختياري، با بيان اينكه در 19 آذر سال 1327 اعلاميه حقوق بشر با اكثريت آرا تصويب شد و اين اعلاميه به عنوان پايلوت در تمامي كشورها مورد استفاده قرار گرفت، ادامه داد: براي عملكرد بهتر در اين زمينه بايد مهندسي معكوس داشته باشيم، يعني بزرگان، ظلم آمريكا را ديده و متوجه هستند كه آمريكا خود را با حقوق بشر بزك كرده است و هميشه پنج حق اعم از حق حيات، حق كرامت، حق تعليم و تربيت و حق مساوات را به عنوان حقوق بشر در دستور كار خود قرار داده است. اما اين در حالي است كه اسلام در 1400 سال پيش اين حقوق بشر را مطرح كرده بود اما متاسفانه كودكان ما اين حقوق را از نظر اسلام نمي دانند و تنها حقوق بشر آمريكايي را شنيده اند، اين در صورتي است كه اسلام زيبايي هاي بيشتري دارد.

محرابي با بيان اينكه در برنامه هاي اجرا شده، مخاطبي كه حرف را خوب بفهمد، بپذيرد و تصور كند، بيشتر به كار مي آيد تصريح كرد: ما امروز بايد به دنبال قالب زيبا باشيم و گرنه متن در جامعه بسيار زياد وجود دارد.

حجت الاسلام و المسلمين حبيب الله زماني در ادامه جلسه با بيان اينكه آمريكا ستيزي را سرلوحه خود قرار دهيم اظهار داشت: در روايات و ادعيه مختلف مانند زيارت عاشورا به ستيز با دشمنان توصيه شده است.

نماينده ولي فقيه در جهاد كشاورزي چهارمحال و بختياري به فعاليت برنامه ها در فضاي مجازي اشاره كرد و ادامه داد: ارائه آمريكاستيزي به وسيله فضاي مجازي و برخي سامانه هايي كه نوجوانان از آن ها بيشتر استفاده مي كنند، ظرفيت خوبي است. مساجد نيز ظرفيت خوبي براي اين مسئله است.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 4

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 714365

  • بازديدکنندگان امروز : 313

  • کل بازديدکنندگان : 1857554

پیوندها