نسخه چاپي
1399/03/31 :: ٠٨:٤٠ 

برگزاري آيين عزاداري شهادت امام جعفر صادق (ع) در همدان

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان همدان در اين آيين با تسليت سالروز شهادت رئيس مذهب تشيع گفت: به منظور شهادت اين امام همام علما و فضلا آيين هايي را در سطح شهر و استان برگزار كردند.

برگزاري آيين عزاداري شهادت امام جعفر صادق (ع) در همدان

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان حجت الاسلام سيد حسن فاضليان رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان همدان در اين آيين با تسليت سالروز شهادت رئيس مذهب تشيع گفت: به منظور شهادت اين امام همام علما و فضلا آيين هايي را در سطح شهر و استان برگزار كردند.

او افزود: علاوه بر اين هيات هاي مذهبي در قالب دسته هاي عزاداري با رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي در سطح شهر حضور يافته و به سينه زني و نوحه خواني پرداختند.

فاضليان به اهميت تعظيم شعائر الهي اشاره كرد و ادامه داد: امام صادق (ع) درباره واژه «كلمه الله» كه در آيه هاي آخر سوره كهف اشاره شده فرمودند كه ما كلمات الهي هستيم.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان همدان بيان كرد: امام صادق (ع) نسبت به فقرا و محرومان بسيار حساس بودند بنابراين بار نان و خرما را به دوش گرفته و آن ها را به مستمندان مي رساندند.

وي رسيدگي به فقرا و نيازمندان و توجه به امر نماز را از توصيه هاي شاخص امام صادق (ع) برشمرد و گفت: اين امام حتي در آخرين لحظات عمر پر بركتشان بر سبُك نشمردن فريضه الهي نماز بسيار تاكيد كردند.

حجت الاسلام فاضليان ادامه داد: امام صادق (ع) در فرصت 35 ساله اي كه بين دو حكومت طاغوت بني اميه و بني عباس برايشان فراهم شد فرهنگ مذهب تشييع را پايه گذاري كردند و از اين رو مذهب شيعه را مذهب جعفري مي نامند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 714300

  • بازديدکنندگان امروز : 93

  • کل بازديدکنندگان : 1857334

پیوندها