نسخه چاپي
1399/03/27 :: ٠٩:٤٤ 

امام صادق(ع) گوهر دین را از گزند شبهات حفظ می کردند

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان به مناسبت سالروز شهادت امام جمعفر صادق (ع) با صدور پیامی گفت: امام صادق(ع) گوهر دین را از گزند شبهات حفظ می کردند

امام صادق(ع) گوهر دین را از گزند شبهات حفظ می کردند

 

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سادات به این شرح است:

شهادت امام جعفر صادق(ع) مرد آسمانی مدینه، چشمه جود و سخاوت، کوه حلم و بردباری، تجسم اخلاص و صبر و دریای عمیق علوم لدنی را به پیروان صادق و راستین آن حضرت تسلیت عرض می نمایم.

او که مروج و نشر دهنده احادیث نبوی بودند و مصداق آیه شریفه ' یا ایها الذین امنو  اتقو الله و کونوا مع الصادقین' هم او که پیشوای اهل سنت مالک بن انس در وصفش می گوید: چشم من افضل از جعفرابن محمد در فضل و علم و ورع ندیده است. و ابوحنیفه پیشوای بزرگ مذهب حنفی او را اعلم الناس دانسته و امام شافعی(رض) در منقبت او سخنها به زبان جاری کرده است.

ایام شهادت آن حضرت فرصتی است برای تبیین منظومه علمی و فکری و شخصیتی آن حضرت و نقش بی بدیل او در وحدت جهان اسلام و زدودن هرگونه زنگار، خرافات و شبهات از گوهر دین با تاسی به آن حضرت و تعامل و وحدت ستودنی بین مذاهب اسلامی که حضرت صادق(ع) از پیشگامان آن بودند.

از خداوند منان توفیق قرار گرفتن در زمره پیروان راستین آن حضرت را مسئلت داریم.امید است مسلمانان جهان بتوانند در پرتو وحدت و تعالیم ارزشمند صادق آل محمد(ص) آینده ای سراسر نورانی و روشن برای امت اسلامی رقم زده و در مسیر حق و حقیقت حرکت نمایند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 714295

  • بازديدکنندگان امروز : 87

  • کل بازديدکنندگان : 1857328

پیوندها