نسخه چاپي
1399/03/26 :: ١٢:٢٥ 

لطفی: چهره واقعی آمریکا هنوز برای بسیاری از مردم ناشناخته است/ اعلام شعار محوری

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان این که شناخت قاطبه مردم از جنایات آمریکا کم است گفت: دولت آمریکا با اقدامات فریب کارانه، همواره خود را مدافع حقوق بشر نشان داده و لازم است چهره واقعی دولت آمریکا برای مردم آشکار شود.

لطفی: چهره واقعی آمریکا هنوز برای بسیاری از مردم ناشناخته است/ اعلام شعار محوری

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نشست هم‌انديشي برنامه های بازخواني و افشاي حقوق بشر آمريکايي صبح امروز، دوشنبه 26 خرداد ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر علوی وزیر محترم اطلاعات و  آقای مهندس اوحدی معاون محترم رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از نمایندگان دستگاه ها، ارگان ها، نهاد ها، سازمان ها و اصحاب رسانه در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

نصرت الله لطفی در ابتدای این نشست با خیرمقدم به مدعوین و نمایندگان نهاد ها و مراکز مختلف کشور و گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار داشت: با توجه به سابقه جنایات آمریکا و همچنین اعتراضات اخیر علیه اقدامات نژادپرستانه و ضدحقوق بشری آمریکا در جهان، برنامه های هفته بازخواني و افشاي حقوق بشر آمريکايي باید به صورت زیبنده و شایسته با هدف معرفی چهره واقعی آمریکا به مردم ایران و جهان برگزار شود.

لطفی گفت: مراسم امسال با شعار محوری 'آمریکا مظهر کشتار، نژادپرستی و استثمار جهانی منفورترین ناقض حقوق بشر' برگزار می شود.

وی در ادامه به حادثه هفتم تیر سال 1360 و حوادث ششم تا دوازدهم تیر ماه که یادآور اقدامات جنایتکارانه آمریکا به صورت مستقیم و غیرمستقیم است، اشاره کرد و افزود: این هفته (6 الی 12 خرداد) فرصت مغتنمی برای معرفی چهره واقعی آمریکا و حمایت از افراد تحت ستم است.

لطفی اضافه کرد: روز ششم تیرماه که مصادف با سالروز ترور نافرجام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است نیز جزئی از این هفته است که با عنایت خداوند متعال محقق نشد و باید شکرانه آن را به جای آورد و ایشان به عنوان ذخیره الهی برای جهان اسلام و ملت ایران باقی ماندند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: در این ایام، موضوع جنبش ها و خیزش های سراسری علیه نژادپرستی و بی عدالتی های استکباری آمریکا در جهان گسترس یافته که مزید علت در جهت برگزاری شایسته این مراسم است و از ملت ستم ستیز و ضداستکباری ایران اسلامی نیز انتظار حمایت از این افراد تحت ستم همچون گذشته وجود دارد. بنابراین باید به این برنامه ها توجه بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: البته با توجه به شیوع  بیماری کرونا، محدودیت هایی در این خصوص وجود دارد، اما باید مراسم و مناسبت ها را به عنوان بستر حضور و مشارکت سرمایه ارزشمند مردمی نظام حفظ و برگزار کرد.

وی تصریح کرد:  البته ما در برگزاری مراسم به مصوبات ستاد ملی کرونا کاملا مقید هستیم و هیچ برنامه ای مغایر با توصیه های بهداشتی برگزار نشده و مراسم های گذشته از جمله روز قدس و سایر مراسم نیز باشکوه تر از سال های قبل با صبغه مردمی به صورت سلامت محور برگزار شده است.

لطفی با بیان اینکه مراسم و مناسبت ها تعطیل ناپذیر است یادآور شد: ما وظیفه داریم برای ادای دین و انجام وظیفه ملی و دینی و انسانی با رعایت موارد و نکات بهداشتی، مراسم را برگزار کنیم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه شناخت قاطبه مردم از جنایات ضد حقوق بشری آمریکا کم است، اظهار داشت: دولت آمریکا با تبحر و اقدامات فریب کارانه، همواره خود را مدافع حقوق بشر نشان داده است. در این شرایط وظیفه ما و رسانه ها و نخبگان این است که چهره واقعی غرب و به ویژه آمریکا را برای مردم معرفی کنیم و حقوق میلیون ها انسانی را که در سوریه، یمن و غیره با حضور مستقیم یا حمایت آمریکا کشته شدند و یا در قالب کودتا و جنگ نرم دچار آسیب شدند را یادآور شده و چهره بزک کرده و فربیکار آمریکا را هم در سطح کشور و هم سطح بین الملل، آشکار نمائیم تا دیگر فرصتی برای ادامه این جنایات به وجود نیاید.

وی اضافه کرد: همانطور که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند، اولین قدم، شناخت دشمن است و ما در این جلسه با هم افزایی و بهر مندی از ظرفیت و مشارکت سایر نهادها و مراکز در این خصوص برنامه ریزی و هم اندیشی خواهیم داشت.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 712346

  • بازديدکنندگان امروز : 203

  • کل بازديدکنندگان : 1852486

پیوندها