نسخه چاپي
1399/03/25 :: ١٠:٠٩ 

هجمه‌های سنگینی علیه دفاع مقدس وجود دارد/ ضرورت چاپ و توزیع وصیت‌نامه‌ شهدا

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه فقط در چارچوب یکسری مسائل نمی‌توانیم ارزش‌های دفاع مقدس را برای اقشار جامعه بیان کنیم، گفت: هجمه‌های سنگینی حتی علیه دفاع مقدس وجود دارد، پس باید بسیار حساب شده در محورهای فرهنگی و تبلیغی کار کنیم.

 هجمه‌های سنگینی علیه دفاع مقدس وجود دارد/ ضرورت چاپ و توزیع وصیت‌نامه‌ شهدا

 

 

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد رضایی، با اشاره به چهل سالگی دفاع مقدس گفت: از ابتدای سال جاری ستاد چهل سالگی جنگ و دفاع مقدس در فارس آغاز به کار کرده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: برای نهادینه کردن این فرهنگ باید به سراغ خانواده‌ها برویم، زیرا هر کار فرهنگی اگر به خانه و خانواده‌ها رفت، نهادینه می‌شود، لذا باید برنامه‌ریزی دقیقی شود.

رضایی بهترین فرصت و بستر این کار را جوانان و نوجوانان در آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها دانست و افزود: فقط در چارچوب یکسری مسائل نمی‌توانیم ارزش‌های دفاع مقدس را برای اقشار مختلف جامعه بیان کنیم ضمن اینکه باید بدانیم هجمه‌های سنگینی حتی علیه دفاع مقدس وجود دارد، پس باید بسیار حساب شده در محورهای فرهنگی و تبلیغی کار کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس بیان کرد: مهم‌ترین کار در این بحث، انتشارات و تبلیغات است. در ارتباط با دفاع مقدس کار کرده‌ایم، اما به اندازه کافی در این حوزه بحث نشر و چاپ نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه بحث چاپ کتاب در سرلوحه این فعالیت‌های فرهنگی باید قرار گیرد، به اهمیت فیلم و سینما نیز در مقوله دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اوایل تولیدات تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی در رابطه با دفاع مقدس در دهه ۲۰ یا ۳۰ انقلاب ساخته شد، اما بعد از آن با توجه به تغییر نگاه جامعه فیلمی در  این حوزه که بتواند پیام دفاع مقدس و جنگ تحمیلی را بیان کند ساخته نشد.

رضایی ادامه داد: در این حوزه در فارس شاید اعتبارات محدود باشد، اما می‌توانیم یکسری تولیدات کوتاه داشته باشیم که بیشتر بحث معرفی سرداران سپاه و ارتش و نیروی انتظامی را دنبال کند. همه گروه‌ها و افراد در آن دوران درگیر دفاع مقدس بوده‌اند، لذا بدر برنامه‌ریزی‌ها نیز باید همه گروه‌ها از جمله بسیج مردمی دیده شوند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس همچنین با بیان اینکه در زمینه وصیت‌نامه‌ شهدا بسیار کم کار شده است، گفت: برای رفع این مشکل می‌توانیم با مساجد محلات هماهنگ باشیم و پایگاه‌های مقاومت بسیج را به شناسایی شهدای محلات و چاپ و توزیع وصیت‌نامه‌ در همان محله موظف کنیم.

رضایی در ادامه لزوم توجه به نمادهای شهری را یادآور شد و گفت: جای نماد دفاع مقدس در شیراز و شهرستان‌ها واقعاً خالی است و باید به اشکال گوناگون این کار انجام شده و با اسامی مختلفی فرهنگ‌سازی شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس پیشنهاد داد تا در چهلمین سالگرد دفاع مقدس اقداماتی نظیر برپایی مراسم‌ شب شعر و خاطره و ملاقات دانش‌آموزان با خانواده‌های شهدای محلات، شرکت دانش‌آموزان در مراسم‌ غبارروبی گلزار شهدا و بازدید از آسایشگاه جانبازان، تقویت موزه و گنجینه شهدا، جشنواره‌های هنری شامل فیلم و عکس دفاع مقدس انجام شود.

برپایی نمایشگاه‌هایی از آثار مکتوب بسیجیان و رزمندگان و شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس، نماشیگاه عکس با موضوع شهید و برپایی مسابقات فرهنگی بیشتر در موضوع کتابخوانی از دیگر پیشنهاداتی بود که رضایی در این رابطه ارائه کرد.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 714292

  • بازديدکنندگان امروز : 84

  • کل بازديدکنندگان : 1857325

پیوندها