نسخه چاپي

1399/03/13 :: ١٣:٥٤ 

14 و 15 خرداد؛ تجلی پیوند تاریخی و دلبستگی میان امت و امام

قیام حضرت امام خمینی «رحمةالله علیه» علیه لایحه ننگین و استعماری کاپیتولاسیون بخش مهمی از مبارزات نهضت بزرگ ایشان، علیه استبداد و استعمار، ظلم و طاغوت نظام سلطه بود که در بهمن 57 با نثار جان ، تعداد کثیری از مردم شهیدپرور ایران اسلامی به ثمر نشست و میوه جمهوری اسلامی ایران را به بار آورد.

 14 و 15 خرداد؛ تجلی پیوند تاریخی و دلبستگی میان امت و امام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، متن بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن ارحیم

چهاردهم و پانزدهم خرداد، در تاریخ ملت بزرگ ایران ، با نام و یاد حضرت امام خمینی «رحمةالله علیه» عجین است.

چهاردهم و پانزدهم خرداد ، مظهر پیوند جاودان و تاریخی و  اوج تجلی دلبستگی عمیق و ناگسستنی میان امام و امت و نشانی آشکار از تبعیت ، فرمانبرداری و دلدادگی حقیقی ملت از ولایت است ، که این خود یکی از رموز اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و بقاء نظام اسلامی در طول تاریخ معاصر بوده است.

سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سالگرد یوم الله خونین قیام 15 خرداد ، هر سال یادآور  بزرگ مردی از تبار رسول الله  و از تربیت یافتگان ممتاز و شایستۀ مکتب قرآن و عترت « علیهم السلام »  است.

 قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد، سرآغاز پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه 1357 بود که باعث تسریع در روند شکل‌گیری مبارزات و سرانجام پیروزی انقلاب اسلامی شد.

قیام حضرت امام خمینی« رحمةالله علیه » علیه لایحه ننگین و استعماری کاپیتولاسیون بخش مهمی از مبارزات نهضت بزرگ ایشان ، علیه استبداد و استعمار ، ظلم و طاغوت نظام سلطه بود که در بهمن 57 با نثار جان ، تعداد کثیری از مردم شهیدپرور ایران اسلامی به ثمر نشست و میوه جمهوری اسلامی ایران را به بار آورد.

حضرت امام خمینی «رحمةالله علیه » حقیقتی همیشه جاودان و خاموش‌نشدنی است که با هدایت‌های داهیانه خود در نهضت الهی‌اش پایه‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و معمار کبیر انقلاب اسلامی شد به طوری که به فرموده مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»  « این انقلاب بی نام خمینی « رحمةالله علیه » در هیچ‌کجای جهان شناخته شده نیست.»

چهاردهم خرداد سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران روزی که یادآور سوگ امت اسلامی در فراق عبد صالح خدا و اندوه فراموش ناشدنی رحلت جانگداز امام عظیم‌الشأن امت اسلامی و خاطره خدمات آن عالم کم‌ نظیر و آن مجاهد نستوهی است که با عزم و ارادۀ خویش جهان را مبهوت خویش ساخت. امام همان فقیهی بود که از دل حوزه علمیه قم برخاست و با بیدارگری خود حماسۀ جاودان 15 خرداد را رقم زد و رنج سال‌ها تبعید را بر جان خرید و با هدایت‌گری‌های قرآنی خود، بنای رفیع انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی را بنیان نهاد.

بی‌تردید ، راه امام پس از تصمیم تاریخی و تاریخ ساز ، 14 خرداد 1368 مجلس خبرگان مبنی بر انتخاب شایستۀ مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای «مدظله‌العالی»  به رهبری انقلاب ، به درستی تداوم یافت .

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، ضمن تسلیت چهاردهم خردادماه سالروز رحلت امام عظیم‌الشأن انقلاب و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام قیام خونین یوم الله پانزدهم خردادماه سال 1342، بر ادامه راه امام و شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی تا رسیدن به اهداف و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی با تشکیل مجلس و دولت انقلابی و کارآمد و تکیه بر توان داخلی و بهره مندی از ظرفیت های متراکم مردمی به ویژه جوانان برومند این مرز و بوم و حرکت در مسیر استقلال و آزادی همراه با مدیریت جهادی و با راهبرد اقتصاد مقاومتی و جهش تولید داخلی تأکید کرد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، در سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران 14 خرداد ، همگان را به استماع فرمایشات مهم مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»  در سی و یکمین سالگرد ارتحال آن امام همام ، دعوت کرد.

در ضمن روز پنج شنبه سالروز قیام خونین یوم الله 15 خرداد ، مزار شهدای گرانقدر آن قیام در تهران و قم گلباران می شود. 

 

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور

 

 

 

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 19

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 784475

  • بازديدکنندگان امروز : 2932

  • کل بازديدکنندگان : 2141460

پیوندها