نسخه چاپي
1399/02/27 :: ١٣:٢٢ 

فضیلت قرآن و شب بیست‌و‌سوم ماه مبارک رمضان در کلام رهبر انقلاب +فیلم

بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد فضیلت قرآن را در کلیپ زیر بشنوید.

فضیلت قرآن و شب بیست‌و‌سوم ماه مبارک رمضان در کلام رهبر انقلاب +فیلم

مقام معظم رهبری،از شخصیتهای اسلامی است که با قرآن مانوس بوده و بر علوم مختلف قرآنی تسلط دارند. ایشان در مناسبتهای مختلف، رهنمودهای ارزشمندی را درخصوص نشر، گسترش و عمل به معارف قرآنی ارائه داده اند. در کلیپ زیر بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد فضیلت قرآن را می شنوید. 

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانی با اشاره به اهمیت شب بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان فرمودند:

«از اوّل شب بیست‌وسوم، از هنگام غروب آفتاب، سلام الهی ــ «سلام هی حتّی مطلع الفجر» ــ شروع می‌شود، تا وقتی که اذان صبح آغاز می‌شود. این چند ساعتِ این وسط، سلامِ الهی و امن الهی و خیمه‌ی رحمت خداست که بر سراسر آفرینش زده شده است. آن شب، شب عجیبی است؛ بهتر از هزار ماه، نَه برابر آن؛ «خیرٌ من ألف شهر». هزار ماه زندگی انسان، چقدر می‌تواند برکات به‌وجود آورد و جلب رحمت و خیر کند! این یک شب، بهتر از هزار ماه است، این خیلی اهمیّت دارد. این شب را قدر بدانید و آن را به دعا و توجّه و تفکّر و تأمّل در آیات خلقت و تأمّل در سرنوشت انسان و آنچه که خدای متعال از انسان خواسته است و بی‌اعتباری این زندگی مادّی و این‌که همه‌ این چیزهایی که می‌بینید، مقدّمه‌ آن عالمی است که لحظه‌ جان دادن، دروازه‌ آن عالم است، بگذرانید.» (1375/11/12)


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 712305

  • بازديدکنندگان امروز : 158

  • کل بازديدکنندگان : 1852441

پیوندها