نسخه چاپي
1399/02/14 :: ١٣:٠٠ 

لطفی: روز قدس تعطیل ناپذیر است/ با توجه به شرایط درباره راهپیمایی تصمیم‌گیری می‌کنیم

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: یوم‌الله قدس تعطیل ناپذیر است و با توجه به شرایط روز نسبت به آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

لطفی: روز قدس تعطیل ناپذیر است/ با توجه به شرایط درباره راهپیمایی تصمیم‌گیری می‌کنیم

 نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، صبح امروز (یکشنبه۱۴ اردیبهشت) در جلسه هماهنگی روز جهانی قدس که با حضور مسئولانی از دستگاه‌های مختلف از جمله سپاه، وزارت کشور، وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت برگزار شد، تصریح کرد: این روز، یادگار ماندگار و گرانسنگ امام راحل است که امسال با توجه به ویروس کرونا، به شکل اقتضایی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: بزرگداشت روز قدس به عنوان یک وظیفه دینی و انسانی، خواست موحدان و آزادیخواهان در سراسر دنیاست.

لطفی با بیان اینکه روز جهانی قدس تعطیل ناپذیر است، در مورد چگونگی برگزاری راهپیمایی قدس در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: در مورد چگونگی بزرگداشت روز قدس در کشور پیشنهادات مختلفی مطرح شده است و باید در مورد این پیشنهادات تصمیم گیری شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه بزرگداشت مراسم روز جهانی قدس با پایبندی کامل به مصوبات ستاد ملی کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، افزود: تا روزهای منتهی به روز قدس تصمیم قطعی در مورد چگونگی برگزاری راهپیمایی قدس در استان‌ها و شهرستان‌ها را اعلام نمی‌کنیم و باید ببینیم شرایط بهداشتی کشور در مورد موضوع کرونا چگونه است.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود، نمی‌توانیم نسخه واحدی را برای تمام کشور در مورد چگونگی برگزاری روز قدس داشته باشیم و باید متناسب با شرایط در هر منطقه تصمیم گیری کنیم.

لطفی سه پیشنهاد راهپیمایی خودرویی، استفاده از فضای مجازی و راهپیمایی را در خصوص برگزاری مراسم روز جهانی قدس امسال دانست و گفت: ما باید بدانیم که روز جهانی قدس یک روز جهانی است و مانند مراسم بزرگداشت امام خمینی (ره) مناسبت داخلی نیست که ما آن را تعطیل کنیم.

لطفی با تاکید بر اینکه با توجه به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت کشور به مناطق مختلف سفید، زرد و قرمز تقسیم شده گفت: با توجه به اینکه این تقسیم بندی ها را داریم و در مناطق سفید نماز جمعه برگزار و مساجد باز می‌شود، در این شهرها می‌توانیم راهپیمایی داشته باشیم، البته راهپیمایی در این شهرها برخلاف سال‌های گذشته بعد از نماز جمعه و با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی راهپیمایی خودرویی، فعالیت در فضای مجازی و به آتش کشیدن پرچم‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا با حفظ فاصله اجتماعی در خیابان‌ها را از جمله برنامه‌ها برای روز قدس امسال دانست و گفت: این برنامه‌ها فعلاً برنامه‌هایی هستند که برای این روز در نظر گرفته شده اند و قطعیتی برای اجرای آن‌ها وجود ندارد. این برنامه‌ها با توجه به ظرفیت شهرها و تدابیری که سایر دستگاه‌های کشور می‌گیرند و با توجه به شدت و ضعف شیوع کرونا در شهرها و مناطق مختلف به صورت قطعی تصمیم گیری و در چند روز آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

لطفی با تأکید بر اینکه از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا تبعیت کامل می شود ادامه داد: استفاده از فضای مجازی برگزاری مراسم های نمادین آتش زدن پرچم رژیم صهیونیستی با رعایت فاصله گذاری های اجتماعی، برگزاری راهپیمایی با خودرو یا موتور سیکلت و برگزاری راهپیمایی پس از پایان نماز جمعه در شهرهایی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سفید (بی خطر) اعلام شود از جمله پیشنهادهای در حال بررسی است .

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: شعار محوری امسال بر اساس 4 کلیدواژه مقام معظم رهبری درباره راههای آزادی قدس شریف است.

وی افزود: مقاومت و مبارزه همچنین معنویت و امید کلیدواژه هایی است که در شعار محوری امسال مورد نظر خواهد بود.

لطفی گفت: مراسم میلاد امام حسن مجتبی (ع) (کریم اهل بیت) نیز مشابه مراسم نیمه شعبان ممکن است با محوریت حرم حضرت فاطمه معصومه (کریمه اهل بیت) در قم باشد.

وی اضافه کرد: پیشنهاد شده در ساعتی معین تمام پرچم های بقاع متبرکه و حرم های مطهر ائمه معصومین با پرچم امام حسن مجتبی (ع) که حرم آن غریب است تعویض شود و این پرچم ها به مدت 24 ساعت بر فراز بقاع متبرکه جهان اسلام به اهتزاز در آید.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 712315

  • بازديدکنندگان امروز : 169

  • کل بازديدکنندگان : 1852452

پیوندها