نسخه چاپي
1398/12/03 :: ١٢:٠٨ 

بازتاب حضور ایران قوی در رسانه‌های بین المللی

حضور ایرانیان پای صندوق‌های رای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای خبرگان رهبری بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های خبری دنیا داشته است.

بازتاب حضور ایران قوی در رسانه‌های بین المللی

حضور مردم کشورمان در پای صندوق‌های رای به منظور شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس میاندوره‌ای خبرگان رهبری بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های خبری دنیا داشته است.
 
گزارش شبکه تلویزیونی ان اچ کی ژاپن 
رای دهندگان ایرانی در انتخابات پارلمانی ایران به پای صندوق‌های رای رفته اند. این انتخابات نخستین انتخابات در ایران پس از خروج آمریکا از توافقنامه بین المللی هسته‌ای (برجام) است. حدود ۵۸ میلیون ایرانی واجد شرایط رای دادن هستند. بیش از هفت هزار نامزد برای تصدی ۲۹۰ کرسی پارلمان رقابت می‌کنند. آیت الله علی خامنه‌ای رهبر معظم ایران پس از انداختن رای خود به داخل صندوق، مردم را ترغیب کرد که رای بدهند. وی گفت رای دادن یک وظیفه دینی است. قرار است رای گیری در ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه عصر امروز جمعه به وقت محلی در ایران خاتمه یابد. پیش بینی می‌شود نتایج اولیه انتخابات در روز‌های آینده اعلام شود.
 
بازتاب گسترده انتخابات مجلس شورای اسلامی در رسانه‌های لبنانی
انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان در رسانه‌های لبنانی بطور گسترده بازتاب یافت.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از بیروت، رسانه‌های لبنانی از دقایق نخست آغاز انتخابات در کشورمان ضمن پوشش گسترده از آن به عنوان جشن ملی ایرانیان یاد کردند.
شبکه‌های تلویزیونی المنار و المیادین با پخش زنده‌ی رای گیری از مردم در شهر‌های تهران، مشهد، اصفهان و سایر شهر‌ها حضور گسترده مردم را تجدید پیمان مجدد ایرانی‌ها با آرمان‌های انقلاب اسلامی و تاکید بر ادامه راه شهدا به ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اعلام کردند.
در فضای مجازی لبنان هم تصاویر انتخابات به ویژه لحظه‌ی انداختن رای توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به صندوق و سخنان ایشان مورد توجه گسترده‌ی کاربران قرار گرفته است.
 
المیادین: تاکنون ۱۱ میلیون ایرانی در انتخابات شرکت کرده‌اند
شبکه تلویزیونی المیادین ساعت ۱۵:۰۰ به وقت تهران در خبر فوری اعلام کرد: میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی ایران تاکنون به ۱۱ میلیون نفر رسیده است.
 
الاخباریه سوریه: مشارکت مردم در انتخابات‌ از بالاترین سطح مشارکت‌ها در جهان است
خبرنگار شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه گفت: هم زمان با انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران در بسیاری از مناطق این کشور آغاز شده است. در این دوره از انتخابات بیش از هفت هزار نامزد برای حدود سیصد کرسی پارلمانی رقابت می‌کنند. امام سید علی خامنه‌ای رهبر ایران از اولین کسانی بود که رایشان را به صندوق انداختند. ایشان در سخنانی از مردم ایران خواست برای انتخاب مجلس قوی جهت رویارویی با چالش ها، در انتخابات شرکت کنند. ایشان مجلس را یکی از مهم‌ترین ارکان قدرت نظام ایران دانست و گفت، انتخابات تضمینی برای منافع ملی کشور است و روز برگزاری انتخابات روز احقاق حقوق شهروندی مردم به شمار می‌آید چنانچه انتخابات حق قانونی هر ایرانی و واجب شرعی و دینی است. از همه می‌خواهم نامزد‌هایی را انتخاب کنند که می‌پسندند. حوزه‌های رأی گیری در ایران ۵۵ هزار مورد در بیش از دویست مرکز انتخاباتی فعال هستند. پیش از آغاز رای گیری، نامزد‌ها به مدت یک هفته برای تبلیغات انتخاباتی فرصت داشتند. میزان مشارکت ایرانیان در انتخابات پارلمانی، یکی از بالاترین سطح مشارکت‌ها در جهان است، میانگین مشارکت مردم ایران در ده دوره گذشته از انتخابات، بیش از ۶۰ درصد بوده است.
 
انتخابات ایران، محور اخبار و برنامه‌های اصلی رسانه‌های ترکیه
از نخستین ساعات آغاز انتخابات، رسانه‌های ترکیه با تشریح جرئیات انتخابات و حضور مردم ایران پای صندوق‌های رای، این رویداد سیاسی را محور اخبار و برنامه‌های خود قرار دادند. شبکه ان تی وی ترکیه با برقراری ارتباط زنده با خبرنگار خود در تهران، حضور مردم ایران پای صندوق‌های رای را به تصویر کشید. برخی پایگاه‌های خبری ترکیه با انتشار تصویری از رهبر معظم انقلاب، بخشی از فرمایشات معظم له، در رابطه با عمل به وظیفه شرعی و دینی با حضور در انتخابات را در سرخط خبر‌های خود جای دادند.
 
توئیتر شبکه النبأ: حضور گسترده مردم ایران پای صندوق‌های رأی
حساب کاربری شبکه تلویزیونی النبأ انتخابات امروز مجلس شورای اسلامی ایران را بازتاب داد. این شبکه با انتشار عکسی از زنان رأی دهنده و رأی گیرنده در یک شعبه اخذ رأی نوشت: «انتخابات پارلمانی ایران... حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی از دقایق اولیه»
 
سی.ان.ان: مشارکت گسترده در انتخابات ایران
فردریک پلیتگن خبرنگار شبکه تلویزیونی سی.ان.ان با حضور در یکی از مراکز اخذ رای در تهران، مشارکت مردم را در انتخابات گسترده توصیف کرد.
 
روسیاالیوم: میزان مشارکت در انتخابات ایران قابل قبول است
ایرانی‌ها امروز برای شرکت در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به پای صندوق‌های رأی رفته اند تا ۲۹۰ نماینده را برای کسب کرسی‌های مجلس انتخاب کنند.
به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم ایران پس از شرکت در انتخابات و انداختن رأی خود به صندوق از شهروندان خواست در انتخابات شرکت کنند. ایشان تأکید کردند کسانی که در پی تأمین منافع کشور هستند باید در انتخابات شرکت کنند.
عمر هواش خبرنگار شبکه در تهران در گفتگویی زنده با استودیوی خبر درباره حال و هوای ساعات اولیه انتخابات در ایران گفت: در حالی که چند ساعتی بیشتر از آغاز انتخابات نمی‌گذرد می‌توان گفت میزان مشارکت قابل قبول است.
وی که از حوزه رای گیری در مسجد امام حسین علیه السلام در مناطق شرقی تهران گزارش می‌کرد ادامه داد: ایرانی‌ها معمولا در ساعات بعدازظهر حضور بیشتری در انتخابات دارند بخصوص که امروز روز جمعه و تعطیل رسمی است.
خبرنگار ادامه داد: آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم ایران صبح امروز در اولین لحظات آغاز رأی گیری در انتخابات شرکت کرد و حضور زودهنگام ایشان در پای صندوق رأی به منزله درخواست از مردم ایران برای مشارکت در انتخابات است که آن را تأمین کننده منافع ملی کشور دانست.
خبرنگار روسیا الیوم در ادامه و در حالی که دوربین شبکه صف رأی دهندگان را نشان می‌داد گفت: شرکت کنندگان در انتخابات در تهران باید ۳۰ نماینده این حوزه انتخابیه را انتخاب کنند. رقابت در تهران بین جریان‌های اصولگرا و اصلاح طلب بسیار شدید است.
 
پخش مستقیم سخنان رئیس‌جمهور از شبکه المنار
شبکه تلویزیونی المنار با انتشار خبر حضور رئیس جمهور اسلامی ایران بر سر صندوق رای، سخنان رئیس جمهور در پس از انداختن رای به صندوق را به صورت مستقیم پخش کرد.
 
المیادین: حضور در مراکز رای‌گیری در تهران به‌حدی گسترده است که تردد در آنها دشوار است  
خبرنگار شبکه لبنانی المیادین در تهران گفت: میزان حضور در این مرکز رای گیری در تهران به حدی گسترده است که تردد در آن به دشواری صورت می‌گیرد. تلاش خواهیم کرد حتی الامکان شرایط را به بینندگان منتقل کنیم. میزان حضور در پای صندوق‌های رای افزایش یافته است. همانطور که می‌بینید صف رای دهندگان تا بیرون مرکز رای گیری ادامه دارد تا جایی که نمی‌توانیم آخر صف را ببینیم. حضور گسترده مردم در این مرکز رای گیری، از همان نخستین ساعت‌ها آشکار بود.
مالک عابده خبرنگار شبکه المیادین در اصفهان گفت: با توجه به اینکه استان اصفهان از جمله استان‌های مهم و راهبردی ایران و یک قطب اقتصادی در این کشور است، از همان صبح شاهد صف طولانی مردم در مرکز رای گیری در میدان نقش جهان اصفهان بودیم. ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر هم اکنون در صف ایستاده اند. موضوع قابل توجه آن است که مشارکت جوانان در این انتخابات گسترده است. زنان ایرانی هم امروز با قدرت در صحنه انتخابات حضور دارند. بسیاری از مردم در صف ها، تصاویری از شهید حاج قاسم سلیمانی در دست دارند. آن‌ها می‌گویند برای زدن سیلی به حضور آمریکا در منطقه، پای صندوق‌های رای حاضر شده اند. شمار نامزدان انتخابات در استان اصفهان ۲۹۳ نفر است. یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر در شهر اصفهان واجد شرایط رای دادن هستند. همان طوری که می‌بینید صف طولانی در مرکز رای گیری میدان نقش جهان اصفهان وجود دارد. مشارکت زنان در این انتخابات، امتیازی برای نظام جمهوری اسلامی است.
 
بازتاب انتخابات در شبکه یمنی المسیره
شبکه تلویزیونی المسیره در گزارشی زنده از برگزاری انتخابات در ایران، حضور رهبر انقلاب بر سر صندوق رأی را بازتاب داد.
خبرنگار المسیره درباره سخنان مقام معظم رهبری گفت، ایشان انتخابات را حق مردم خواندند. وقتی ایرانیان بر سر صندوق‌های رای حاضر می‌شوند در واقع رأی به جمهوری اسلامی می‌دهند، حال آن که آمریکا تلاش می‌کند با تحمیل تحریم‌های اقتصادی، مردم این کشور را در برابر نظام قرار دهد، به همین دلیل رهبران دینی و سیاسی ایران مشارکت مردم را واجب ملی می‌دانند، زیرا می‌خواهند مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات به صورت دشمن سیلی بزنند.
 
بازتاب حضور مردم در انتخابات در بخش تصویری رویترز 
بخش تصویری خبرگزاری رویترز حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای را به تصویر کشید. خبرنگار این شبکه در برخی مراکز اخذ رای حاضر شد و از صفوف طولانی مردم و مشارکت آن‌ها در انتخابات مجلس و میاندوره‌ای خبرگان رهبری تصویربرداری کرد.

شبکه الجزیره: میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی ایران خوب است
خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره در تهران، میزان مشارکت مردم ایران در انتخابات را از همان نخستین ساعات آغاز رای گیری، خوب توصیف کرد.
فرح الزمان الشوقی خبرنگار اعزامی شبکه الجزیره در تهران گفت: ما اکنون در یکی از مراکز رای گیری در شمال پایتخت ایران هستیم. مشارکت مردم در انتخابات با توجه به اینکه هنوز در نخستین ساعات رای گیری قرار داریم، نسبتا خوب است. با توجه به تجربه دوره‌های قبلی انتخابات، به طور معمول میزان مشارکت در ساعات بعدازظهر افزایش می‌یابد.
شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد: مراکز رای گیری انتخابات پارلمانی، در‌های خود را بر روی رای دهندگان ایرانی باز کردند. آیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران، صبح امروز رای خود را به صندوق انداختند و سخنان کوتاهی داشتند که در آن بر لزوم مشارکت در انتخابات تاکید کردند.
رهبر معظم ایران گفتند: میزان مشارکت باید بالا باشد، زیرا از نظر ایشان و شماری از مسئولان، مشارکت بالا نقش بسیار زیادی در ارسال پیام برای کسانی خواهد داشت که می‌خواهند از نظر سیاسی، ایران را در محاصره قرار دهند. دیگر مقامات ایرانی بویژه محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران رای خود را به صندوق انداختند.
 
بازتاب انتخابات در شبکه تلویزیونی فلسطینی
شبکه فلسطین الیوم، انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را به طور زنده پوشش داد.
توئیت شبکه فلسطین الیوم در گفتگو با مجتبی امانی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی از تهران: «هم اکنون مشاهده می‌کنید: پوشش ویژه یازدهمین دوره انتخابات مجلس و انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در ایران.»
 
شبکه المیادین در  توئیتر انتخابات امروز را بازتاب داد
این شبکه عکسی از رهبر معظم انقلاب پای صندوق رای منتشر کرد و نوشت: در این انتخابات ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار رای دهنده واجد شرایط شرکت می‌کنند و از این میان ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار رای دهنده، رای اولی هستند. انتخابات امروز در ۲۰۸ حوزه انتخابی برگزار می‌شود.
 
المیادین: شهادت سردار سلیمانی، بر حضور گسترده مردم ایران در انتخابات تاثیر گذاشته است
شبکه المیادین اعلام کرد: یکی از شهروندان ایرانی که رای خود را به صندوق آرا انداخت، تصویری از سردار شهید قاسم سلیمانی در دست داشت. این اقدام، حامل پیام آشکاری است که به نظر می‌رسد، شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی بر مشارکت مردم ایران در این انتخابات تاثیر گذار است و مقامات ایرانی بر این موضوع تاکید کردند. به ویژه که شاهد حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی بودیم. بر اساس آمار‌های سپاه پاسداران، ۲۷ میلیون نفر در این مراسم‌های تشییع در سراسر ایران شرکت کردند. این شهادت، به گفته مقامات ایرانی تاثیر بسیار مثبتی بر مشارکت مردمی و وحدت ایرانی‌ها خواهد داشت.
 
رویترز: حضور مقام معظم رهبری در پای صندوق آرا
شبکه رویترز حضور مقام معظم رهبری در پای صندوق آراء انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را به صورت مستقیم پخش کرد.
 
ای پی تی ان حضور مقام معظم رهبری را بازتاب داد
بخش تصویری خبرگزاری آسوشیتدپرس همزمان با حضور مقام معظم رهبری در پای صندوق آراء ، تصاویر این حضور و فرمایشات ایشان را بعد از انداختن رای به صندوق آراء بصورت کامل پخش کرد.
 
پخش تصویر مقام معظم رهبری از شبکه الجزیره
شبکه تلویزیونی الجزیره با قطع برنامه‌های عادی خود، به طور مستقیم تصاویری از حضور مقام معظم رهبری در حسینیه امام خمینی (ره) و انداختن رای ایشان به صندوق آراء در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان را پخش کرد.
 
شبکه تلویزیونی المسیره در خبری فوری بازتاب داد
شبکه تلویزیونی المسیره در خبری فوری اعلام کرد: رای گیری در یازدهمین دوره انتخابات پارلمانی در ایران آغاز شد و رهبر انقلاب اسلامی از اولین کسانی بود که رای خود را به صندوق انداخت.
 
پخش تصاویر حضور مقام معظم رهبری از شبکه الاتجاه
شبکه تلویزیونی الاتجاه به طور مستقیم تصاویری از حضور مقام معظم رهبری در حسینیه امام خمینی (ره) و انداختن رای ایشان به صندوق آراء در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان را پخش کرد.
 
رادیو بین المللی فرانسه
آیت الله علی خامنه ای، رهبر معظم ایران بعد از شرکت در انتخابات در آغاز رای گیری بر درخواست خود برای مشارکت گسترده تاکید کرد.
 
 

خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 20

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 644882

  • بازديدکنندگان امروز : 830

  • کل بازديدکنندگان : 1410038

پیوندها