نسخه چاپي
1398/11/22 :: ١٢:٢٧ 

مراسم راهپیمایی نکوداشت چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی در خراسان رضویی

مراسم راهپیمایی نکوداشت چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی، امسال متفاوت با سال‌های گذشته برگزار گردید.

مراسم راهپیمایی نکوداشت چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی در خراسان رضویی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، همزمانی بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با اربعین شهادت سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت حال و هوایی خاص به 22 بهمن داده بود. مردم استان خراسان رضوی با تصاویری از شهید سلیمانی و همرزمان شهیدش در این اجتماع باشکوه شرکت نمودند تا با صدای بلند، پیروی خود از مکتب سلیمانی را فریاد بزنند و عهد و پیمان خود را با شهدای والامقام انقلاب اسلامی، امام شهدا و مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه‌ای«مدظله العالی» تجدید نمایند.

این مراسم ساعت30/8 صبح در میدان پانزده خرداد با قرائت کلام ا... مجید، نواختن سرود جمهوری اسلامی، صلوات خاصه حضرت رضا«ع» و اجرای سرودهای حماسی توسط گروه‌های همخوانی حزب ا... لبنان، شهید فهمیده و مرکز آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی آغاز شد و راهپیمایان با همراهی مسئولان استانی مسیر خیابان امام رضا«ع» تا حرم مطهر رضوی را طی نمودند و زائران و مجاوران با اجتماع در رواق امام خمینی«ره» و اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی به سخنان آیت ا... رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه گوش فرا دادند.

آیت ا... سیدابراهیم رئیسی در اجتماع راهپیمایان اظهار کرد: اجتماع عظیم و راهپیمایی میلیونی امروز فقط سالگرد ۲۲ بهمن 1357 نیست بلکه امروز خود، در تاریخ انقلاب شکوهمند ما نقطه عطف و یک انقلاب مبتنی بر همان اصول و مبانی انقلاب سال ۵۷ است اما سخنی تازه دارد... در بستر گام دوم انقلاب اسلامی نه فقط بیرون راندن آمریکایی‌ها از کشور بلکه این بار سخن از بیرون راندن آمریکایی‌ها از منطقه است و اراده ملت‌های مستقل بر این تعلق گرفته که منطقه بدون حضور آمریکایی‌ها و مستکبران به زندگی خود ادامه دهد.

ایشان بیان کرد: بر بستر یوم‌ا... 22 بهمن روزهای الهی و خدایی زیادی تا به امروز در کشورمان شکل گرفته و در آینده هم شکل خواهد گرفت. حضور میلیونی مردم عزیز و همیشه در صحنه کشورمان در تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، یوم اللهی مبتنی بر یوم ا... 22 بهمن 1357 بود... حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی نیز درهم کوبیده شدن دشمنان انقلاب و شکسته شدن ابهت پوشالی آمریکایی‌ها، روز خدایی بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: انقلاب اسلامی مبتنی بر دین و بر پایه عقلانیت، عدالت و اخلاق، معنویت، عبودیت خداوند، کرامت انسان و برای اسلامی شدن سبک زندگی انسان معاصر شکل گرفت و آنچه که مردم در 22 بهمن سال 57 فریاد زدند، عبارت بود از «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» ...امروز مردم مشهد مقدس و دیگر هموطنان در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن، همان آرمان‌ها و خواسته‌هایی را فریاد زدند که ۲۲ بهمن سال 57 به دنبال آن بودند؛ شعارهای مردم در این سال‌ها ذره‌ای عوض نشده است و خواست مردم همان اصول و مبانی است که انقلاب بر پایه آن شکل گرفت.

وی خاطرنشان کرد: اصول و مبانی انقلاب اسلامی همیشه پایدار است و مردم نیز همواره بر همین مبانی اصرار دارند، در گام دوم انقلاب، خواست جدی مردم کشورمان، شکل گرفتن نهادها، ادارات و سازکارهایی در تراز انقلاب اسلامی و پیرایش از هرگونه آلودگی و هرگونه ناسلامتی و فساد است... توسعه یافتگی باید بر پایه عدالت و معنویت باشد تا شیرینی‌اش به کام مردم بنشیند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش گفت: 70 سال ظلم به مردم فلسطین و لبنان، ساخت کلاهک‌های هسته‌ای، کشورگشایی‌ها و قتل و غارت در برخی از کشورهای مظلوم منطقه، محصول جدایی سیاست از معنویت است. امام راحل«ره» به دنبال ایجاد پیوند میان سیاست و معنویت بود، امروز آنچه از فرمایشات مقام معظم رهبری می‌شنویم، دقیقاً مبتنی بر همین اساس است، دنیا باید بداند که ما می‌خواهیم نظامی مبتنی بر دین و دوری از مستکبران داشته باشیم که اساس آن کرامت و تعالی انسان است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تسریح کرد: ارتباط با کشورهایی که با ما دشمنی نمی‌کنند، را نفی نمی‌کنیم و حتی تعامل و ارتباط با دنیا با حفظ سه اصل عزّت و حکمت و مصلحت جزو اصول کار ماست و از این جهت ابا نداریم اما اطمینان داریم که پیشرفت نه در گرو مصرف محصولات پیشرفته و نه در گرو ارتباط با کشورهای به ظاهر توسعه یافته است. رهبر معظم انقلاب، مقتدای بصیرت آفرین ما همواره در بیانات‌شان به دولتمردان، قشرهای مختلف مردم و دانشگاهیان تأکید کردهاند که برای پیشرفت و توسعه باید در جهت توانمند شدن در عرصه علم و فناوری گام برداشت.

در گام دوم انقلاب اسلامی باید شاهد قانون عادلانه، اجرای عادلانه، قضاوت عادلانه و تقسیم عادلانه همه ظرفیتها باشیم و تا عدالت در حوز‌ های مختلف‌ اقتصادی، اجرایی، فرهنگی و قضایی تحقق پیدا کند.

رئیس دستگاه قضا تأکید کرد: تفکر و اندیشه غیرانقلابی به جای فکر کردن به اقتصاد مقاومتی به اقتصاد وابسته فکر می‌کند، نگاه چنین فردی به سیاست، سیاست انقلابی نیست بلکه پیام مذاکره می‌دهد درحالی که مردم اثبات کرده‌اند که رأی‌شان به مقاومت است نه مذاکره... امروز ایران اسلامی از تمدن مثال‌زدنی، انسان‌ساز و مجاهدپرور برخوردار است و کسی که نگاهش به این فرهنگ غنی نباشد، بدون شک نگاهی غیرانقلابی دارد.

وی گفت: قوی ظاهرشدن در برابر دشمنان یک اصل اساسی است، دشمن باید بداند که ما قوی هستیم. یقین بدانید که دشمن از تهاجم نظامی علیه کشورمان استقبال می‌کند اما توان این کار را ندارد....بنده به مسئولان عرض می‌کنم که در هر حوزه‌ای اگر قوی ظاهر شوند، قطعاً از پشتیبانی مردم برخوردار خواهند شد.

وی در بخش پایانی سخنان خودگفت: شهید سلیمانی عقبه راهبردی جمهوری اسلامی را در کشورهای منطقه قوت بخشید، امروز آل سعود و آل خلیفه به عنوان بازوان آمریکایی‌ها در منطقه عمل می‌کنند، اما بسیاری از مردم منطقه و دلدادگان به پیامبر اکرم«ص» و عاشقان امام و انقلاب اسلامی، ارادتمند به شهید سلیمانی هستند

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تأکید کرد: مردم عزیزمان باید چند روز دیگر پای صندوق‌های رأی بروند و در آینده سیاسی کشور مشارکت کنند، انتخاب نمایندگانی متعهد و انقلابی می‌تواند یک مجلس انقلابی و قوی را شکل دهد و شکل گرفتن مجلس انقلابی هم می‌تواند پشتوانه خوبی برای حرکت‌های انقلابی باشد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار مضجع نورانی حضرت رضا«ع» عهد می‌بندیم که مبتنی بر آنچه اقتضای انقلاب است، در جهت شکل‌گیری سازمان‌ها و اداراتی در تراز انقلاب اسلامی تلاش کنیم تا خواست مردم در این زمینه تحقق یابد. در کشور هر کس با سخن و عمل و اقدام خود مردم را امیدوار کند، در جهت راهبرد انقلاب عمل کرده و هر کس مردم را از آینده مأیوس کند، بداند یا نداند و خواسته یا ناخواسته در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

پایان بخش این مراسم اقامه نماز جماعت ظهروعصر و قرائت قطعنامه در بین الصلوتین بود.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 650537

  • بازديدکنندگان امروز : 152

  • کل بازديدکنندگان : 1423041

پیوندها