نسخه چاپي
1398/11/19 :: ١٤:٤٠ 

انقلاب اسلامی؛ چهل سال قوی و عزتمند

یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران مقابله قدرتمندانه و با عزت در رابطه با حوادث و مسائل داخلی، منطقه‌ای و بین المللی است.

انقلاب اسلامی؛ چهل سال قوی و عزتمند

 

انقلاب اسلامی ایران ۴۰ سال با عزت و اقتدار به حرکت شتابان خود ادامه داده و همواره دشمنان را ناامید کرده است. مروری بر حوادث و جریانات داخلی و خارجی به خوبی گواهی بر عظمت انقلاب اسلامی ایران در ایستادگی قدرتمندانه و با عزت در طول ۴۰ سال بوده است:

- امام بزرگوار با دست خالی در مقابل رژیم ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی قدرتمندانه مبارزه نمود و عزتمندانه انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و با شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی، با قدرت و عزت در برابر شرق و غرب ایستادگی کرد.

- ملت بزرگ ایران اسلامی در مقابله با جنگ تجاوزگرانه صدام، هشت‌سال قدرتمندانه و با عزت جنگید و سرانجام پیروز شد. جنگی که تمام کشورهای منطقه از صدام حمایت و پشتیبانی مالی می‌کردند و تمام کشورهای غربی تجهیزات و سلاح در اختیار عراق قرار می‌دادند و از صدام متجاوز در شورای امنیت حمایت می‌کردند.

- در طول ۴۰ سال سیاست ایران در مقابله با تحریم‌ها و محاصره اقتصادی قدرتمندانه و باعزت بوده است

علی رغم فشار اقتصادی شدید دشمن، انقلاب اسلامی هرگز از خود ضعف و انفعال نشان نداد و با اعتماد و تکیه بر توانمندی‌های داخلی و بی اعتمادی به دشمن با قدرت و عزت تحریم‌ها را مهار و دشمن را ناکام کرد.

- در حوادث داخلی همچون ترور، ایجاد آشوب و اخلال، فتنه ۸۸ و … مردم ایران با قدرت و عزت از آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی دفاع کردند و در مقابل تروریسم‌ها، آشوبگران و فتنه انگیزان ایستادگی کرده و می کنند.

حضور قدرتمندانه و با عزت مردم در راهپیمائی یوم الله ۲۲ بهمن و انتخابات و یوم الله‌های دیگر در طول این چهل سال جلوه دیگری از اقتدار و عزت انقلاب اسلامی ایران است.

* بدون تردید ریشه این قدرت و عزت در ایمان، تقوا، خداترسی و توکل بر خدا، رهبری حکیمانه و الهی امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، وحدت، اتحاد و بصیرت مردم و پیشرفت‌های علمی، نظامی، اجتماعی و خون شهیدان والامقام همچون شهید حججی و شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که انقلاب اسلامی از آن برخوردار بوده است.

قطعاً مردم ایران در دو آزمون بزرگ در پایان سال جاری یعنی راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی قدرت و عزت خود را به نمایش خواهند گذاشت و با حضور پرشور، انقلابی و با بصیرت خود به دنیا ثابت خواهند کرد که هرگز در برابر دشمنان تسلیم نخواهد شد و از آرمان‌ها و منافع خویش حفاظت خواهند کرد، چه انتظار رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی آن است که قوی باشید و مجلس قوی تشکیل بدهید و پاسخ به دشمنی‌های دشمن کاری قوی، جهادی و حساب شده است.

  • نماینده سابق مقام معظم رهبری در استان لرستان و استاد حوزه علمیه قم
  • سید احمد میرعمادیخروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 647209

  • بازديدکنندگان امروز : 346

  • کل بازديدکنندگان : 1415208

پیوندها