نسخه چاپي
1398/11/14 :: ١١:٥٢ 

برگزاری کنگره ملی شهدای فجر آفرین در ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی

معاون فرهنگي و آموزشی بنياد شهيد و امور ایثارگران گفت: كنگره ملي شهداي فجر آفرين و زندانيان سياسي مسلمان قبل انقلاب براي اولين بار برگزار خواهد شد.

برگزاری کنگره ملی شهدای فجر آفرین در ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام محمدحسن كاوياني راد معاون فرهنگي و آموزشی بنياد شهيد و امور ایثارگران در نشست خبري که در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، با بيان اينكه انقلاب اسلامي ايران اتفاق تاريخي در همه دوران ها است، گفت: با نگاه به اين دوره ما اميدوار مي شويم چرا كه نمادي از وحدت و همبستگي ملي ما بوده است. اگرچه اكنون برخي مي خواهند احساس يأس و نا اميدي را در جامعه ترويج دهند اما اين نادرست است چرا كه انقلاب اسلامي ايران تعالي ما را رقم زد و باعث شد تا ادامه راه را با اراده گام برداريم .

وي خاطرنشان كرد: پيروزي انقلاب اسلامي به ما درس هاي بسياري آموخته است. مهمترين آموزه اين دوران فداكاري و ايثارگري است. ما بايد چنين ويژگي هايي را در جامعه ايجاد كنيم در اين صورت مشكلات اقتصادي و اجتماعي جامعه برطرف خواهد شد. در همين راستا با دو رويكرد برنامه هاي چهل و يكمين سالگرد بزرگداشت پيروزي انقلاب اسلامي را اجرا خواهيم كرد.

معاون فرهنگي و آموزشی بنياد شهيد و امور ایثارگران با بيان اينكه برنامه هاي اين كارگروه در يك بازه زماني 40 روزه اجرا مي شود يادآور شد: بنياد شهيد و امور ايثارگران و برنامه هاي خود را از روز دوازدهم بهمن تا بيست و دوم اسفند ماه ترتيب بندي كرده است. بيست و دوم اسفندماه روز شهيد و مصادف با سالروز تأسيس بنياد شهيد و امور ايثارگران است. رويكرد دوم در رابطه با بزرگداشت سردار شهيد حاج قاسم سليماني است چرا كه ايشان در محيط انقلاب اسلامي رشد كردند و توجه به اين شهيد براي ما فرهنگ آفرين است.

وي خاطرنشان كرد: مهمترين برنامه هاي ما ميهماني لاله ها است كه در 19 هزار گلزار شهيد در كشور برگزار شد خواهد شد. در همين راستا به طور نمادين گلزارشهداي مسلمين شهر بانه به عنوان نماد شهداي اهل سنت، گلزار شهداي روستاي صاحب الزمان خرم آباد به عنوان نماد مزار شهداي روستايي و گلزار شهداي ارامنه به نيابت از شهداي اديان توحيدي غبارروبي و عطرافشاني خواهد شد. ما در اين زمان كنگره ملي شهداي فجرآفرين و همزمان با سالروز شهادت ام البنين مراسم گراميداشت همسران و مادران شهدا را برگزار خواهيم كرد.

كاوياني راد ادامه داد: علاوه بر اين در داخل مدارس نيز يادواره شهداي دانش آموز برگزار مي شود. همچنين ديدار با خانواده شهدا و ايثارگران، نمايش مستند 15 قسمتي روزهاي خاكستري، انتشار ويژه نامه شاهد ياران در رابطه با سرلشكر حاج قاسم سليماني، برگزاري پنج نمايشگاه با محوريت ايثارگران، رونمايي از كتاب فرهنگ اعلام شهداي عشاير، برگزاري مراسم انتخاب كتاب سال ايثار و شهادت با عنوان سرخ نگاران بخش ديگري از برنامه هاي گرامي داشت دهه فجر انقلاب اسلامي است.

وي در پايان خاطر نشان كرد: مردم همواره در عرصه هاي مختلف ارادت خود را به شهدا و ايثارگران نشان داده اند و خودشان توسعه دهنده اين فرهنگ بودند از اين رو عمده برنامه هاي گراميداشت كارگروه ايثار و شهادت مردمي است.

کاویانی از برگزاري همايش ويژه تكريم از مادران و همسران شهدا در 18 بهمن ماه همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنين (س) خبرداد و افزود: بيش از 22 هزار ديدار با ايثارگران پيش بيني شده كه در اين ايام برگزار مي شود و از ويژه نامه شاهد ياران نيز با محوريت شهيد سردار سليماني در اواخر دهه فجر رونمايي خواهد شد.

معاون فرهنگي و آموزشی بنياد شهيد و امور ایثارگران عنوان كرد: 9 مستند فاخر تلويزيوني تحت عنوان 'روزهاي خاكستري' نيز به صدا و سيما ارائه شده كه اين روزها پخش مي شود.خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 716384

  • بازديدکنندگان امروز : 1380

  • کل بازديدکنندگان : 1862685

پیوندها