نسخه چاپي
1398/11/05 :: ٠٨:٠٠ 

گام دوم انقلاب به انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن بیشتری نیاز دارد

استاد دکتر حشمت الله قنبری کارشناس امور فرهنگی و مذهبی با بیان این که امام خمینی(ره) نه فقط با خاندان پهلوی بلکه با پیچیده ترین نوع جاهلیت مبارزه کردند، اظهار داشت: گام دوم انقلاب به انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن بیشتری نیاز دارد.

گام دوم انقلاب به انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن بیشتری نیاز دارد

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، دکتر حشمت الله قنبری کارشناس امور فرهنگی و مذهبی در همایش رؤسا و سرپرستان دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: بیش از چهل سال از عمر انقلاب اسلامی سپری شده و این دوران 40 ساله واقعا یک حرکت استثنایی در تاریخ بود.

وی با بیان اینکه در دوران پهلوی تمام اختیار و سرنوشت کشور در دست بیگانگان بود گفت: امام خمینی(ره) نه فقط با خاندان پهلوی بلکه با پیچیده ترین نوع جاهلیت مبارزه کرد.

دکتر قنبری افزود: پس از انقلاب اسلامی موجی در عالم به وجود آمد که همه جریان های حاکم در غرب از جمله مسیحیت متدین و قدرت های استکباری را به چالش کشید.

این استاد دانشگاه اضافه گرد: زمانی که شرق و غرب دین را افول ملت ها معرفی می کردند، انقلاب اسلامی تعریف جدیدی از سیاست و حکومت ارائه کرد و همه تفکرات ضد دین و قدرت های سلطه گر غرب و شرق را به طور همزمان به چالش کشید و یک تفکر جدید را به عالم عرضه کرد که منطقه و جهان را با یک جوشش و خیزشی همراه کرد و به حرکت درآورد.

وی بیان داشت: من معتقدم مردمی که در سایه انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی(ره) تربیت شدند، اگر در کنار امیرالمومنین(ع) می بودند، مسیر تاریخ را تغییر می دادند.

دکتر قنبری، با اشاره به تقویت مقاومت اسلامی و جبهه مقاومت در سایه انقلاب اسلامی، گفت: انتشار روح اسلام انقلابی ناب، در منطقه موجب عقب نشینی اسرائیل و آمریکا و کشورها و دولت های حامی آنها شد تا جایی که با وجود سرمایه گذاری های کلان و تلاش های زیاد، قدرت های بزرگ دنیا از جمله آمریکا، در هیچ یک از برنامه های خود در خاورمیانه و سرزمین های اسلامی موفق نبوده و کشورهای حامی آنها از جمله عربستان نیز در منطقه هیچ وقت به اندازه امروز، خفیف، بی ارزش و دچار بحران هویتی نشده بودند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت چندین سال است، تمام حیثیت نظامی و اطلاعاتی دنیا را به استهزاء گرفته و این تنها گوشه ای از قدرت و تاثیرات انقلاب اسلامی در منطقه است.

وی خاطرنشان کرد: فتنه ای که از آبان ماه در برخی شهرهای ایران شروع شد، پیچیدهگی های شگفت انگیزی دارد و تنها با اتکاء به نورانیت و الهی بودن انقلاب و با پشتوانه مردمی خنثی شد.

دکتر حشمت الله قنبری با اشاره به شخصیت والای شهید سپهبد سلیمانی گفت: حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک سردار بی ادعای ایرانی که دارای اخلاص و شخصیت بی نظیر و تراز بسیار بالایی بود، پرچم ولایت و علم هدایت را در بلاد اسلامی به دست گرفت و به اسلام حیاتی تازه داد و به معنای واقعی سرباز اسلام بود و در این مکتب تا جایی رفت که روح بزرگ و با عظمت او با شهادت جهانی شد و وجدان بشریت را بیدار کرد.

وی افزود: شهید سلیمانی با هویت بزرگ و بی نظیر خود، به انقلاب جانی دوباره داد و جهان اسلام را متوجه خود کرد و حیثیت آمریکا را متلاشی و به چالش کشید. سردار سلیمانی یک جرقه از انقلاب اسلامی و یک تربیت شده در مکتب حضرت امام خمینی(ره) بود.

دکتر قنبری یادآور شد: انقلاب اسلامی عقبه قدرتمندی دارد و امروز ریشه دارترین مفاهیم اسلام از همین انقلاب برمی خیزد. آینده این انقلاب روشن و درخشان است و هرگز دچار زوال نمی شود و کسانی که برای انقلاب و کشور و نظام، حاشیه درست می کنند، دچار اشتباه و انحراف هستند.

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی به ویژه در گام دوم انقلاب، کارها باید در تراز انقلاب اسلامی و به بهترین نحو انجام گیرد و انقلابیون باید گام انقلابی بردارند.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: ضربه ای که سپاه به آمریکا وارد کرد، یک ضربه ذوالفقاری و کاری بود که حیثیت و هیمنه آمریکا را درهم شکست و متاسفانه با حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تلخ شد که این حادثه هم فتنه ای از سوی آمریکا بود که سعی کرد بلافاصله توجه افکار عمومی جهان را از ماجرای انهدام پایگاه نظامی آمریکا منحرف کند و دست به یک عملیات روانی و رسانه ای زد که ابعاد آن در آینده روشن خواهد شد.

وی ادامه با بیان این که گام دوم انقلاب به انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن بیشتری نیاز دارد، تصریح کرد: روشنگری، تبیین صحیح وقایع و بهانه به دست بدخواهان ندادن، از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی انصافاً در این سال ها با فراخوان ها و عملکرد به موقع و انقلابی خود در این امر بسیار موفق و شایسته عمل کرده است.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 716322

  • بازديدکنندگان امروز : 1306

  • کل بازديدکنندگان : 1862611

پیوندها