نسخه چاپي
1398/11/01 :: ١٥:٥٧ 
رئیس کارگروه فرهنگی هنری مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی:

ایجاد و حفظ انسجام و همبستگی در جامعه یکی از وظایف مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است

رئیس کارگروه فرهنگی هنری مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: یکی از وظایف مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایجاد و حفظ انسجام و همبستگی همه قشرها و گروه های جامعه است.

ایجاد و حفظ انسجام و همبستگی در جامعه یکی از وظایف مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین ارزانی امروز در همایش رؤسا و سرپرستان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه این نهاد انقلاب و مردمی همواره برای ایجاد انسجام و وحدت در کشور و پاسداشت ایام الله تلاش می کند افزود: مناسبتهای ویژه و ایام الله ارزشمندی در طول سال در کشور برگزار می شود که اوج و قله این مناسبت ها، دهه فجر و راهپیمایی 22 بهمن است که باید هر ساله آن را گرامی بداریم و بزرگداشت آن را تا رسیدن پرچم انقلاب به دست صاحب اصلی آن، برگزار نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین ارزانی با تبیین و تشریح جنبه های نظری و تاثیرات بین المللی انقلاب اسلامی بر اساس آیات و روایات قرآنی اظهار داشت: اولین قدم استکبار جهانی، ایجاد تفرقه میان فرقه ها و جوامع است و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با برگزاری مراسم و مناسبت ها، موجب ایجاد وحدت و جلوگیری از تفرقه میان مردم از طریق برگزاری مراسم می شود. همچنین حضور حداکثری مردم در مراسم با هر گرایش و سلیقه ای که هستند از دیگر فعالیت های ارزشمند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است و شرایطی را فراهم می کند که در بستر مراسم و مناسبت ها که اوج و قله آن 22 بهمن است، همه اقشار و گروه ها با انسجام و همبستگی حضور حداکثری داشته باشند و هیچ قشر و گروهی نادیده گرفته نمی شود.

وی افزود: مراسم انقلاب متعلق به گروه خاصی نیست و هر فرد و گروهی می تواند در کنار مردم، موثر و نقش آفرین باشد و این وظیفه خطیری است که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به خوبی در سطح کشور ایفا می کند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به اینکه انقلابی که امام خمینی(ره) در ایران رقم زد، امروز به اقصی نقاط جهان تسری پیدا کرده و موجی را در جهان ایجاد کرده است گفت: نگاه ما در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و کارگروه های  دهه فجر انقلاب اسلامی، باید فراتر از یک نگاه سازمانی و بر منبای مقابله با یک جنگ نرم جهانی باشد. چرا که حفظ نظام در گرو به صحنه آمدن مردم و حضور مردم پشتوانه این تفکر جهانی است که برای مقابله با دشمن به آن نیازمندیم و باید در راستای حفاظت از این تفکر و پشتوانه مردمی تلاش کنیم.

وی در خصوص برنامه های دهه فجر کارگروه مساجد افزود: در این کارگروه 16 دستگاه عضو هستند و امسال تمامی فعالیت هایی که در خصوص دهه فجر انقلاب اسلامی در استان های کشور صورت می گیرد در سامانه ای ثبت می شود.

حجت الاسلام ارزانی اضافه کرد: حدود 79 هزار مسجد و 50 هزار مسجد فعال در زمینه های فرهنگی و تبلیغی در کشور داریم. مساجد اهل سنت نیز در زمینه های فرهنگی بسیار فعال هستند و برنامه های مساجد در سطح ملی و حتی بین المللی به مناسبت دهه فجر برنامه ریزی شده است که به طور دقیق و منسجم در این سامانه ثبت و بارگذاری می شود.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: مساجد در روستاها بسیار فعال هستند و در شهرها به دلیل وجود فرهنگسراها و خانه های فرهنگ و سایر مراکز فرهنگی، فعالیت مساجد تا حدودی کمتر شده است. اما  بسیاری از مساجد فعال هستند و برنامه های متعددی را برای دهه فجر تدارک می بینند.

حجت الاسلام ارزانی در ادامه اظهار داشت: تلاش داریم تمامی فعالیت هایی که در حوزه دهه فجر در سراسر کشور برگزار می شود در دو بخش اختصاصی و عمومی با مشارکت مردم اجرایی کنیم و این برنامه ها در قالب های مختلف فرهنگی و تبلیغی از جمله تشکیل گروه های سرود، برگزاری مسابقات کتابخوانی، اعزام مبلغ و مبلغه، برگزاری نمایشگاه و مسابقات قرآنی، اجرای برنامه میز خدمت در برخی مساجد، برنامه 10 شب10 مسجد و بسیاری برنامه های دیگر، با همکاری دستگاههای مختلف عضو این کارگروه به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرایی می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سالهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران مسجد همواره یک سنگر تلقی می شد و یکی از ویژگی های انقلاب ما، مسجد محور بودن آن است و در حفظ و پاسداشت آن نیز نقش ویژه ای بر عهده دارد.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 628122

  • بازديدکنندگان امروز : 1054

  • کل بازديدکنندگان : 1370820

پیوندها