نسخه چاپي
1398/11/01 :: ١١:٥٢ 

برگزاری برنامه های دهه فجر بسیج با رویکرد تقویت سرمایه اجتماعی و ایجاد روحیه و امید به آینده

سردار آزادی، معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین گفت: امسال برنامه های جدیدی در راستای تقویت سرمایه اجتماعی مردمی نظام و ایجاد روحیه و امید به آینده برای ایام دهه مبارک فجر پیش بینی شده است.

برگزاری برنامه های دهه فجر بسیج با رویکرد تقویت سرمایه اجتماعی و ایجاد روحیه و امید به آینده

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سردار آزادی معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین در همایش روسا و سرپرستان دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با قدردانی از مواضع و اقدامات به موقع و انقلابی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در وقایع اخیر از جمله محکومیت اغتشاشات بعد از 25 آبان 98 و همچنین پاسداشت و تکریم شهادت سردار عزیر حاج قاسم سلیمانی که با شور و شعور و حضور بی نظیر ملت بزرگ ایران توام بود، گفت: حضور مردمی در این مقطع حساس، پشتوانه عظیمی برای انقلاب بود و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز از آن به عنوان ایام الله یاد کردند و جا دارد که 'هفته مقاومت' نام بگیرد .

وی در خصوص برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر گفت:برنامه های دهه فجر امسال در سازمان بسیج مستضعفین، حدود یک ماه پیش با در نظر گرفتن شعار محوری و اسامی ایام الله دهه فجر امسال،  نهایی شد.

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین افزود: برنامه های محوری متنوعی برای این ایام با حضور شایسته و تاثیرگذار اقشار مختلف بسیج در نظر گرفته شده است. امسال برنامه های جدیدی در راستای تقویت سرمایه اجتماعی مردمی نظام و ایجاد روحیه و امید به آینده پیش بینی شده و زمینه های آن نیز فراهم شده است.

سردار آزادی اضافه کرد: برنامه 'راهیان نور پیشرفت و آبادانی' از جمله این برنامه هاست که قرار است با همکاری نخبگان، اساتید و افراد تاثیرگذار، هم در مرکز و هم در استان های مختلف در قالب بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس و جزایر هرمزگان به منظور مرور نمادین دستگیری آمریکایی ها و اقدامات نیروی دریایی سپاه در این راستا برگزار شود.

وی اظهار داشت: همچنین قرار است،  نمایشگاهی تحت عنوان 'پیشرفت و آبادانی و 40 سال ایستادگی و جهاد و مقاومت ملت ایران' در بخشی از فضای جنوبی مصلای تهران با نمایش محصولاتی از سازمان انرژی اتمی، صنایع موشکی و هوافضای سپاه و قرارگاه خاتم و 6 وزارتخانه ای که در زمینه صنایع و فناوری های پیشرفته دستاوردهای خوبی داشته اند از ابتدای دهه فجر برگزار گردد و این دستاوردها با دوران قبل از انقلاب اسلامی مقایسه شود.

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین در ادامه به کتاب های 'ایران 20' و 'گلستان انقلاب' اشاره کرد و گفت: این کتاب ها، منابع خوبی برای مقایسه دستاوردهای دوران قبل و پس از انقلاب هستند.

وی با اشاره به مستندهای تاریخی در برابر طوفان 1 و 2 که مروری بر وضعیت پهلوی اول و دوم بود، گفت: این مستند، مروری بر وقایع سال های 1356 و 1367 است که در حال آماده سازی برای نمایش در ایام دهه فجر امسال می باشد. این مستند در واقع روایت دقیق و تکان دهنده ای از تصاویر آرشیوی سال های 56 و 57 است و پاسخی به یاوه گویی های شبکه های معاند خارجی است که در صدد تطهیر دوران سیاه پهلوی هستند.

سردار آزادی همچنین بیان داشت: نماهنگ 'سلام به آینده 2 ' نیز با نگاه به ورود به گام دوم انقلاب یعنی 40 سال دوم انقلاب، در دست تهیه است که در دهه فجر آماده و منتشر خواهد شد.

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین افزود: در شب یوم الله 22 بهمن نیز مراسم ویژه ای در پایگاه های بسیج سراسر کشور برگزار می شود که زمینه ساز حضور پرشور بسیجیان عزیز در راهپیمایی 22 بهمن است. این مراسم با شعار 'من هم قاسم سلیمانی هستم' و با یاد و نام و مزین به تصاویر شهید حاج قاسم سلیمانی در پایگاههای بسیج فعال سراسر کشور برگزار می شود.

وی اضافه کرد: مراسم عطرافشانی و احترام به مقام شهدا نیز با حضور پررنگ بسیجیان در گلزارهای شهدای کشور برگزار می شود و برنامه هایی نیز با حضور گروه های جهادی بسیج سازندگی با شعار 'هر جهادگر یک خدمت' به نیابت از سردار سلیمانی و شهدای مقاومت که الگو و اسوه خدمت به مردم بودند در مناطق محروم به صورت نمادین برگزار می شود.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 628127

  • بازديدکنندگان امروز : 1061

  • کل بازديدکنندگان : 1370827

پیوندها