نسخه چاپي
1398/11/01 :: ١٢:٤٢ 

دهه فجر امسال فرصتی برای تکریم و پاسداشت مکتب و آرمان شهید سلیمانی

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در همایش رؤسا و سرپرستان استانی این نهاد که صبح امروز(سه شنبه اول بهمن) برگزار شد گفت: دهه فجر امسال فرصتی برای تکریم و پاسداشت شهید سپهبد سلیمانی است و مصادف شدن چهلمین روز شهادت ایشان با این ایام، بر شکوه و عظمت دهه فجر انقلاب اسلامی می افزاید.

دهه فجر امسال فرصتی برای تکریم و پاسداشت مکتب و آرمان شهید سلیمانی

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همایش دو روزه رؤسا و سرپرستان دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صبح امروز در دفتر مرکزی این شورا برگزار شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در آغاز این همایش با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان شهیدشان به عنوان نماد مقاومت، خاطرنشان کرد: خداوند را شاکریم که مردمانی بصیر و متدین و وظیفه شناس و عامل به وظیفه داریم و همانطور که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرمودند، انسجام و همدلی مردم در مراسم تشییع این شهدای گرانقدر از مصادیق ایام الله بود و حیف بود که شخصیتی همچون حاج قاسم سلیمانی به وسیله یک تک تیرانداز و یا خمپاره شهید شود و تقدیر ایشان این بود که به وسیله شیطان اعظم اینگونه شهید شود و شهادت ایشان موجب تقویت روحیه استکبارستیزی و اتحاد و انسجام بیشتر ملت ایران شد.

نصرت الله لطفی با بیان اینکه یقیناً پیروزی از آن جبهه مقاومت است، گفت: با شهید شدن عزیزانی چون حاج قاسم سلیمانی، مجاهدان دیگری این پرچم را به دست خواهند گرفت و انشالله شاهد پیروزی مجاهدان طریق الهی خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در آستانه آغاز برنامه های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، این همایش با هدف تعامل هر چه بیشتر دفاتر استانی و کارگروه های تخصصی  مراسم و همچنین مرور برنامه های ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شده است.

وی در ادامه به بیان نکاتی پیرامون سخنرانی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خطبه های نماز جمعه 27 دی ماه پرداخت و اظهار داشت: دهه فجر انقلاب اسلامی فرصت و ظرفیتی برای تقویت اتحاد و انسجام مردم و پاسداشت شهادت سپهبد سلیمانی نه به عنوان یک فرد بلکه به عنوان یک مکتب و مدرسه است و بنابر فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی)که فرمودند؛ 'حضور معجزه گون ملت فهیم در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی و یارانش و پاسخ کوبنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله به پایگاه آمریکایی ها در عین الاسد دو یوم الله درس آموز و تعیین کننده است'، اجازه نمی دهیم این چراغ پرفروغ کمرنگ شود. بنابراین لازم است، این ایام و دستاوردهای آن و آرمان ها و نام و یاد این شهید بزرگوار، با محوریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حفظ گردد و این مهم یکی از ماموریت های آتی شورا خواهد بود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به مراسم چهلمین روز شهادت سپهبد سلیمانی که با ایام دهه فجر تقارن دارد، بیان داشت: برنامه های ایام دهه فجر انقلاب اسلامی باید فرصتی برای تکریم این شهید بزرگوار که به معنای واقعی سردار دلها بودند، تلقی شود و این امر باید در تمامی برنامه های دهه فجر تجلی پیدا کند و بروز ظهور بیرونی داشته باشد.

لطفی اضافه کرد: قطعا این تکریم، موجب عظمت بیش از پیش و غنای برنامه های دهه فجر امسال خواهد شد و راهپیمایی 22 بهمن مزین به تصاویر و نام و یاد این شهدای بزرگوار خواهد بود.

وی در پایان گفت: انشالله با همکاری همه نهادها و دستگاه های عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سراسر کشور، برنامه های ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و اهداف آن به خوبی اجرایی و محقق گردد.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 628148

  • بازديدکنندگان امروز : 1085

  • کل بازديدکنندگان : 1370851

پیوندها