نسخه چاپي
1398/10/24 :: ٠٩:٣٣ 

اشتباه دیپلماتیک انگلیس، همدستی با آمریکا/ هشدار به انگلیس و اتحادیه اروپا

وزیر امور خارجه گفت: اشتباه دیپلماتیک انگلیس، تقلید از رفتار ایالات متحده و تبعیت کورکورانه از ماجراجویی تروریستی و همدستی با آمریکا است.

اشتباه دیپلماتیک انگلیس، همدستی با آمریکا/ هشدار به انگلیس و اتحادیه اروپا

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، آقای ظریف در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: ”اشتباه دیپلماتیک؟ انگلستان در حال تقلید رفتار ایالات متحده است و کورکورانه با ماجراجویی تروریستی او همدستی می‌کند. آخرین بار که انگلستان توسط ایالات متحده به مسیر بدنامی کشیده شد، جنگ عراق بود. مسأله چگونه حل و فصل می‌شود؟ یک مسیر شرافتمندانه تغییر را در پیش بگیرید و طبق دستور دادگاه، بدهی خود به ایرانیان را بپردازید. “
وزیر امور خارجه افزوده است: ” طی بیست ماه، سه کشور اروپایی عضو برجام، با پیروی از سیاست انگلستان در جلب رضایت ایالات متحده، به دیکته‌های آمریکا تن داده است. این کار هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته و هرگز نخواهد داشت. تروئیکای اروپا می‌تواند برجام را حفظ کند، ولی نه با جلب رضایت قلدر و اعمال فشار بر ایران که به برجام پایبند بوده است. در عوض، اروپا باید شجاعت این را داشته باشد که به تعهدات خود عمل کند. “

 هشدار ظریف به انگلیس و اتحادیه اروپا

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در صفحه توئیترش به اقدامات و اظهارات نا به جای اخیر مقامات انگلیسی و بیانیه سران سه کشور اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) واکنش نشان داد.

وزیر خارجه ایران در واکنش به اظهارات نا به جای دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس در پارلمان این کشور در توئیتی عنوان کرد: «اشتباه دیپلماتیک؟ انگلستان در حال تقلید رفتار ایالات متحده است و کورکورانه با ماجراجویی تروریستی او همدستی می‌کند. آخرین بار که انگلستان توسط ایالات متحده به مسیر بدنامی کشیده شد، جنگ عراق بود. مسئله چگونه حل و فصل می‌شود؟ یک مسیر شرافتمندانه تغییر را در پیش بگیرید و طبق دستور دادگاه، بدهی خود به ایرانیان را بپردازید.»

 

 

به گزارش فارس، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس در اظهاراتی در پارلمان این کشور ایران را به اعمال تحریم ها تهدید کرد.

گفتنی است، در پی اقدامات و اظهارات نا به جای مقامات انگلیسی و حضور سفیر این کشور در تهران در تجمع غیرقانونی مقابل دانشگاه امیرکبیر که این حضور منجر به احضار «راب مک ایر» سفیر انگلیس به وزارت خارجه ایران شد، وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در بیانیه‌ای نسبت به این اظهارات و اقدامات واکنش نشان داد و هشدار داد که هر خطای جدید انگلیس با واکنش شدید و متناسب مواجه و در صورت ادامه چنین رفتارهایی دیگر تنها به احضار سفیر بسنده نخواهد کرد.

* اروپا شجاعت داشته باشد و به تعهداتش عمل کند

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران همچنین در واکنش به بیانیه سران سه کشور اروپایی در توئیت دیگری نوشت: «طی بیست ماه، سه کشور اروپایی عضو برجام - با پیروی از سیاست انگلستان در جلب رضایت ایالات متحده- به دیکته‌های آمریکا تن داده است. این کار هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته و هرگز نخواهد داشت. تروئیکای اروپا می‌تواند برجام را حفظ کند، ولی نه با جلب رضایت قلدر و اعمال فشار بر ایران که به برجام پایبند بوده است. در عوض، اروپا باید شجاعت این را داشته باشد که به تعهداتش عمل کند.»

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 716376

  • بازديدکنندگان امروز : 1370

  • کل بازديدکنندگان : 1862675

پیوندها