نسخه چاپي
1398/10/24 :: ١٠:٥٨ 

شهیدسلیمانی‏،معمار میدانی شکست‌های آمریکا و صهیونیست‌ها

فرمانده کل سپاه در دیدار نخست وزیر سوریه: شهید سلیمانی معمار میدانی شکست‌های آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و متحدان آن‌ها در منطقه بود.

شهیدسلیمانی‏،معمار میدانی شکست‌های آمریکا و صهیونیست‌ها

 عماد خمیس نخست وزیر سوریه که در راس هیئتی بلند پایه به کشورمان سفر کرده است؛ به منظور عرض تسلیت شهادت سردار سربلند سپاه اسلام و جبهه مقاومت 'سپهبد قاسم سلیمانی'، با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه، با سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
سرلشکر سلامی در این دیدار با تاکید بر اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی طی بیش از چهار دهه همواره لباس جهاد بر تن داشت، گفت: شهید سلیمانی فرماندهی بی نظیر، تکرار نشدنی و اسطوره‌ای جاودان است که نام، یاد و اثار وجودی او هرگز از حافظه ملت‌های مسلمان پاک نخواهد شد.
وی با بیان اینکه سردار سلیمانی گرچه در ایران به دنیا آمد، اما در اثر مجاهدت‌هایی که در بلاد اسلامی انجام داد، شخصیتی متعلق به جهان اسلام است و بویژه در عراق، سوریه و لبنان جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: از این رو ما نیز متقابلا شهادت این سردار جبهه مقاومت را به شما تسلیت عرض می‌کنیم.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه برای سردار سلیمانی همه بلاد اسلامی وطن محسوب می‌شد و مرز‌های جغرافیایی عاملی نبود که او را متوقف کند، اظهار کرد: این شهید والامقام به همه اقوام عشق می‌ورزید و به همین دلیل پس از شهادت وی جهان اسلام عزادار شد.
وی با تاکید بر اینکه حاج قاسم سلیمانی در قلب‌های ما زنده است و راه او با قدرت تداوم خواهد داشت، اظهار کرد: شهید سلیمانی معمار میدانی شکست‌های آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و متحدان آن‌ها در منطقه بود و امروز تاثیر ماندگار این فرمانده بزرگ را در اقتدار بخشی به جبهه مقاومت و ایستادگی مجاهدانه آنان برابر دشمنان امت اسلام، به وضوح می‌توان مشاهده کرد.
سرلشکر سلامی در ادامه با اشاره به حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد در واکنش به ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، گفت: ساعتی پیش از دفن پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی موشک‌های ما به پرواز درآمدند و مهمترین پایگاه امریکایی در منطقه در هم کوبیده شد؛ این اقدام شجاعانه حماسه‌ای استثنایی بود و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در آن به نمایش در آمد و رژیم صهیونیستی و دشمنان امت اسلامی پیام خود را دریافت کردند.
وی تصریح کرد: به تجربه دریافته ایم که در برابر دشمن باید با اقتدار رفتار کرد و این دقیقاً بخشی از تفکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است؛ بنابراین آن راه و مسیر روشن ادامه دارد و ما به آن پایبند هستیم.
سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تمامیت ارضی سوریه را همانند تمامیت ارضی ایران دانسته و به آن احترام می‌گذارد، خطاب به نخست وزیر سوریه گفت: ما تا آخر کنار شما هستیم، میدان را ترک نمی‌کنیم تا تمامی دشمنان سوریه را ترک کنند و به طور قطع این اتفاق خواهد افتاد.
عماد خمیس نخست وزیر سوریه نیز در این دیدار اظهار کرد: به نام خود، دولت و ملت سوریه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مردم ایران تسلیت عرض می‌کنم؛ ایثار، از خودگذشتگی و ده‌ها سال فعالیت این شهید بزرگ در راستای استقرار امنیت در منطقه با هیچ کلام و واژه‌ای قابل وصف نیست.
وی از سردار سلیمانی به عنوان قهرمانی بی نظیر که همه کشور‌های محور مقاومت و انسان‌های شریف در جای‌جای جهان قدردان این سردار سرافراز هستند، نام برد و افزود: همه ما نیز در سوریه اذعان می‌کنیم که شهادت سردار سلیمانی عزای ما هم هست و سوریه در این ایام به دلیل شهادت این سردار دلاور روز‌های حزن انگیزی را سپری می‌کند و جای جای آن مجالس عزا برپاست.
عماد خمیس خاطرنشان کرد: همانطور که رئیس جمهور سوریه بشار اسد هم گفته است ' فرمانده سلیمانی برای سال‌های متمادی و بلکه صد‌ها سال در قلب‌های مردم سوریه خواهد ماند' و به همین دلیل امروز بالاترین نشان نیرو‌های مسلح سوریه را به پاس مجاهدت‌های این سردار بزرگ به همراه آورده ایم تا تقدیم خانواده این سردار بزرگ شود.
نخست وزیر سوریه در پایان تاکید کرد: هر چند شهادت سردار سلیمانی توسط دشمنان سوریه و ایران و با دستان ناپاک امریکا انجام شد، اما به طور قطع خون پاک فرمانده بزرگ شهید سلیمانی و یاران شهیدش فرهنگ مقاومت را برای هزاران سال در منطقه جاودان خواهد کرد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 716385

  • بازديدکنندگان امروز : 1381

  • کل بازديدکنندگان : 1862686

پیوندها