نسخه چاپي
1398/08/22 :: ٠٩:٠٧ 
سخنگوی وزارت خارجه

تاکید ایران بر گفتگو و مذاکره سیاسی در منطقه

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران از همه توان خود برای ایجاد فضای گفتگو بین کشور‌های منطقه استفاده می‌کند.

تاکید ایران بر گفتگو و مذاکره سیاسی در منطقه

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه، آقای سید عباس موسوی با تاکید بر گفت و گو و مذاکره سیاسی به عنوان تنها راه حل مشکلات منطقه، گفت: جمهوری اسلامی ایران از همه توان خود برای ایجاد فضای گفتگو بین کشورهای منطقه استفاده می کند.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اظهارات یک مسئول اماراتی مبنی بر تمایل نداشتن این کشور بر تشدید بحران و حل مشکلات بر اساس گفتگو و اجتناب از وقوع جنگ در منطقه، اظهار داشت: جمهوری اسلامی همواره بر اهمیت گفتگو و مذاکره سیاسی به عنوان تنها راه حل مشکلات و مسائل منطقه تاکید داشته و از همه توان خود برای ایجاد فضای گفت وگو بین کشورهای منطقه استفاده و در این عرصه پیش قدم بوده است.

آقای موسوی افزود: پیشنهاد 'تشکیل مجمع گفتگوهای منطقه‌ای' و 'پیمان عدم تجاوز ' و همچنین نهایتا رونمایی از 'پویش صلح هرمز ' در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از سوی رئیس جمهوری اسلامی ایران در این چارچوب است.

سخنگوی وزارت امور خارجه، با اشاره به ارائه 'پویش صلح هرمز' به سران کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و عراق، افزود: این طرح بر امنیت مشترک ما و کشورهای همسایه مبتنی بر پایبندی به اصول مشترک از جمله خودداری از تهدید به استفاده از زور، حل بحران ها به شکل مسالمت آمیز، احترام به حاکمیت کشورها و خودداری از دخالت در امور داخلی کشورها و حق تعیین سرنوشت ملت ها تاکید دارد.

آقای موسوی با تاکید بر این موضوع که جمهوری اسلامی ایران معتقد است با آغاز این فرایند ضمن احترام به اختلاف نظرها، منافع مشترک همۀ کشورهای منطقه تأمین می شود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است کشورهای منطقه با پذیرش پویش صلح هرمز و شروع گفتگوهای جامع و فراگیر منطقه ای، ریشه اختلافات در این منطقه را بخشکانند و در راستای حل بحران های منطقه گام های عملی، جدی و موثر بردارند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 715746

  • بازديدکنندگان امروز : 546

  • کل بازديدکنندگان : 1861208

پیوندها