نسخه چاپي
1398/08/22 :: ١١:٤٣ 

حاشیه سازی خلاف حق الناس است/ مسئولان با حرف‌های تحریک‌آمیز کشور را دچار تنش نکنند

آیت الله جنتی با بیان این که حاشیه سازی خلاف حق الناس است اظهار داشت:شورای نگهبان خطوط قرمزی دارد که پای آنها ایستاده است و از این خطوط قرمز نیز عبور نخواهد کرد.

حاشیه سازی خلاف حق الناس است/ مسئولان با حرف‌های تحریک‌آمیز کشور را دچار تنش نکنند

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، همایش اعضای هیات‌های نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سراسر کشور عصر امروز با سخنرانی دبیر شورای نگهبان در مشهد آغاز شد.

دبیر شورای نگهبان در اين همایش گفت: انتخابات بسیار مهم است و شما ناظرین انتخابات افراد باصداقت و سالمی هستيد که دروغ نمی‌گویید، وعده پوچ نمی‌دهید و رأی نمی‌خرید؛ اما متأسفانه افرادی هم وجود دارند که این حدود را رعایت نمی‌کنند و قانون را زیر پا می‌گذارند.

آیت‌الله احمد جنتی با بیان اینکه در بعضی جا‌ها نقص قانون داریم که البته باید مرتفع شود افزود: یکی از شرایط مهمی که در قانون انتخابات فعلی پیش‌بینی نشده شایستگی افراد برای نمایندگی مجلس است که باید در اصلاح قانون انتخابات به صورت جدی به این مهم پرداخته شود تا افراد شایسته‌ای وارد مجلس شوند.

وی تأکید کرد: شورای نگهبان خطوط قرمزی دارد که پای آنها ایستاده است و از این خطوط قرمز نیز عبور نخواهد کرد.

وی افزود: لازمه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، افزایش امید در جامعه است؛ اگر مشکلات اقتصادی حل شود مردم امیدوار می‌شوند که رأی آنها در انتخابات مؤثر بوده و بار دیگر هم پر شور پای صندوق‌ها می‌آیند.

آیت الله جنتی در ادامه با تشکر از وزیر کشور بابت همکاری و تعامل با شورای نگهبان خاطرنشان کرد: دخالت در انتخابات از طرف مجریان، جرم است و ناظران شورای نگهبان در صورت مشاهده با این موارد و مصادیق، باید به صورت مستند گزارش خود را تحویل ما بدهند تا آنها را جهت رسیدگی و صدور حکم به دستگاه قضا ارجاع بدهیم.

وی همچنین با قدردانی از رئیس قوه قضاییه و قضات صالح افزود: سال‌های سال بود که مردم آرزو داشتند که با مفسدان دانه درشت اقتصادی و با افرادی که زور و پول دارند و آنهایی که پست می‌خرند، برخورد شود که هم اکنون تا حد زیادی در این عرصه موفق عمل شده است.

یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سراسر کشور با حدود ۷۰۰نفر از اعضای هیات‌های نظارت شورای نگهبان در مشهد در حال برگزاریست.

بر اساس برنامه اعلام شده روابط عمومی شورای نگهبان صبح فردا حجت الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی و سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور و دهقان نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی در این همایش سخنرانی می‌کنند. همچنین عصر فردا حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات سخنران این همایش است.

بر این اساس پنجشنبه صبح حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور و حجت الاسلام والمسلمین حسین طائب فرمانده اطلاعات سپاه و رحمانی فضلی وزیر کشور سخنرانی می‌کنند و عصر پنجشنبه کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مراسم اختتامیه سخنرانی خواهد کرد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 713650

  • بازديدکنندگان امروز : 983

  • کل بازديدکنندگان : 1855662

پیوندها