نسخه چاپي
1398/08/14 :: ١٥:١٢ 

خروش استكبارستيزي مردم فارس در 13 آبان/ به منويات رهبري عمل مي كنيم

همزمان با سراسر كشور، راهپيمايي روز 13 آبان ، روز ملي مبارزه با استكبار جهاني در 76 نقطه استان فارس برگزار شد.

خروش استكبارستيزي مردم فارس در 13 آبان/ به منويات رهبري عمل مي كنيم

حجت الاسلام والمسلمين محمد رضايي، رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي فارس راهپيمايي در 76 نقطه استان فارس برگزار شد كه در آن علاوه بر دانش آموزان و دانشجويان، اقشار مختلف مردم نيز حضور داشتند.

همه آمده بودند، زن و مرد، پير و جوان، كودك و نوجوان، كارمند و كارگر، دانش آموز و دانشجو، فرهنگي و بازنشسته كه البته حضور نوجوانان و جوانان در اين راهپيمايي بيشتر نمايان بود.

نوجوانان و جوانان با در دست داشتن پلاكاردهاي مختلف و با سر دادن شعارهاي انقلابي كه از مهم ترين آن مرگ بر آمريكا بود از مسيرهاي مختلف به جمعيت مي پيوستند.

راهپيمايي در شيراز از ساعت 9 صبح و در دو مسير ميدان شهدا، خيابان پيروزي، بلوار شهيد آيت الله دستغيب به سمت بست شهيد آيت الله دستغيب و همچنين چهار راه شاهزاده قاسم، خيابان حضرتي، خيابان 9 دي و بست شهيد آيت الله دستغيب برگزار شد.

در حاشيه اين مراسم دقايقي را با برخي از شركت كنندگان اعم از بانوان خانه دار، مسافرهايي كه به شيراز آمده بودند، مسئولان و دانش آموزان هم كلام بوديم كه سخنان آنان را در ادامه مي خوانيم.

دفاع از انقلاب اسلامي، وظيفه هر ايراني است

زهرا بماني، بانوي 29 ساله خانه داري بود كه همراه طفل 3 ساله خويش در اين راهپيمايي شركت كرده بود، گفت: يكي از وظايف اصلي ما حفظ و دفاع از انقلاب اسلامي و آرمان هايمان است.

وي افزود: همان طور كه دانش آموزان و دانشجويان در ابتداي انقلاب، جانفشاني هاي فراواني براي حفظ انقلاب انجام دادند ما هم بايد تداوم گر راه آنان باشيم و حضور در راهپيمايي 13 آبان هم در حقيقت تداوم راه آنان است.

مسافري كه همراه با راهپيمايان شيرازي شد

فاطمه ظفري، بانوي 38 ساله اي است كه براي مراجعه به پزشك متخصص چند روزي را ميهمان شيرازي ها شده است و در اين راهپيمايي با در دست داشتن تمثال مقام معظم رهبري به خبرنگار ايكنا گفت: من امروز براي مراجعه به پزشك به شيراز آمده بودند اما وقتي متوجه شدم كه امروز 13 آبان است خود را به راهپيمايي رساندم.

وي تأكيد كرد: دليل حضور من در اين راهپيمايي عشق و علاقه فراوان به مقام معظم رهبري است و همواره هر مسير و فرمايشي را كه ايشان بفرمايند آن را دقيقاً انجام خواهم داد و يكي از منويات ايشان هم حضور در راهپيمايي استكبارستيزي است كه من هم به اين دليل در اين مراسم حضور يافتم.

13 آبان؛ نماد روحيه استكبارستيزي ملت ايران

اسماعيل قزلسفلي، معاون اجتماعي سپاه فجر فارس نيز در حاشيه اين مراسم گفت: 13 آبان نماد مقابله مردم قهرمان ايران با استكبار جهاني و ايادي آن ها است و اين روحيه آنان است.

وي افزود: با گذشت بيش از 40 سال از انقلاب اسلامي هنوز كه هنوز نسل هاي مختلف كه اكنون نسل 3 و 4 انقلاب هستند اين روز را گرامي مي دارند و پيام آنان به دنيا اين است كه در جمهوري اسلامي استوار مانديم و اين انقلاب را بايد به دست صاحب اصلي آن برسانيم.

قزلسفلي اظهار كرد: در دوران دفاع مقد س رشادت هاي گوناگوني را از جوانان شاهد بوديم و امروز آن چيزي كه دشمن را مي ترساند قدرت علم و ايمان جوانان است كه در حوزه هاي مختلف فناوري، پزشكي، نظامي و هسته اي سرآمد هستيم البته مشكلاتي هم وجود دارد اما آن چيزي كه مهم است اين است كه مردم پاي انقلاب خود محكم ايستاده اند و مسئولان هم بايد تلاش كنند تا مشكلات معيشتي آنان را حل كنند.

به منويات رهبري عمل مي كنيم

رضا بهادري، يك دانش آموز 17 ساله نيز كه در اين راهپيمايي شركت كرده بود به خبرنگار ايكنا گفت: امروز من به همراه همكلاسي هاي خود در اين راهپيمايي شركت كردم تا هم به منويات مقام معظم رهبري عمل كرده و هم نشان دهيم كه پاي انقلاب ايستاده ايم.

وي افزود: دانش آموزان و دانشجويان سهم مهمي در پيروزي انقلاب اسلامي داشتند و مسلماً تداوم و تثبيت اين انقلاب هم نياز به همراهي دانش آموزان و دانشجويان دارد و ما به عنوان نسل جوان اين انقلاب آمديم تا ثابت كنيم كه پاي اين انقلاب ايستاده ايم.

سخنران تجمع پاياني اين مراسم حشمت الله قنبري، استاد دانشگاه و پژوهشگر تاريخ اسلام بود كه پيرامون چرايي گراميداشت اين روز و مباني استكبارستيزي انقلاب سخنراني مفصلي ارائه كرد و در پايان نيز بيانيه پاياني تجمع قرائت شد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 649219

  • بازديدکنندگان امروز : 1692

  • کل بازديدکنندگان : 1420104

پیوندها