نسخه چاپي
1398/08/11 :: ١١:٥٥ 

وجود گفتمان سقوط آمریکا در ادبیات اندیشمندان آمریکایی/ 13 آبان امسال در مسیر گام دوم انقلاب

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ضمن اعلام برنامه های روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در کشور گفت: مراسم یوم الله 13 آبان با شعار' استکبارستیزی و مقاومت اسلامی؛ سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا' در حدود هزار نقطه کشور برگزار می شود.

وجود گفتمان سقوط آمریکا در ادبیات اندیشمندان آمریکایی/ 13 آبان امسال در مسیر گام دوم انقلاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفی صبح امروز شنبه 11 آبان در نشست خبری اعلام برنامه های مراسم یوم الله 13 آبان با تحلیل رویدادهای درس آموز و سرنوشت ساز 13 آبان سالهای 1343 (تبعید حضرت امام خمینی رحمت الله علیه) 13 آبان سال1357(کشتار دانش آموزان به دست رژیم پهلوی با حمایت آمریکا) و 13 آبان سال 1358(تسخیر لانه جاسوسی سابق آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام) گفت:يوم الله ١٣ابان يكي از روزهاي پرفروغي است كه با سه رويداد مهم در قبل و بعد از انقلاب كليدخورد.

وي گفت: یوم‌الله 13 آبان در سه مقطع تاریخ کشورمان سه چهره تقابل استکبارستیزی را به نمایش گذاشت اول در تصویب قرارداد کاپیتولاسیون که امام راحل زمانی که احساس کرد عزت ایرانی با این مصوبه نادیده قرار گرفته شده، فریاد برآورد ولو به قیمت تبعید 15 ساله از کشور؛ رویداد دومی که با آینده‌نگری امام عزیز انجام شد این بود که ایشان در سال 42 فرمودند 'سربازان من در گهواره هستند' و این سربازان در زمان انقلاب به میدان آمدند و بعد از پیروزی انقلاب هم در میدان حاضر بودند؛ همچنین بعد از پیروزی انقلاب در این روز، دانشجویان خط امام لانه جاسوسی طاغوت اعظم را تسخیر کردند، امروز هر وجدان بیداری در دنیا فریاد استکبارستیزی و شعار مرگ بر آمریکا را یک وظیفه انسانی می‌داند.

لطفي عنوان كرد: مكتب شهادت و رشادت ١٣ آبان به همه نشان داد ديوار استكبار فروريختني است و این روز فرصتي براي تبيين چرايي استكبارستيزي با ماهيتي ديني، قرآني و انقلابي است كه محدود به قشرخاصي نيست و مختص همه ايرانيان است و مردم عزیز ایران به چشم خود دیدند قدرتی که در ذهن عده‌ای مانند کوه استوار تلقی می‌شد، مانند کاهی بیش نبود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با تاكيد براينكه روز ملي مبارزه با استكبار را بايد تكريم كرده و به نسل جوان نيز درباره علت گراميداشت آن آموزش هاي لازم را ارائه دهيم، گفت: آگاهي بخشي و فرهنگسازي روز ١٣ آبان براي نسلي كه در اين روز  تاريخي حضور نداشتند، باعث مي شود دشمنان نتوانند شبهاتي كه مي خواهند را در ذهن دانش آموزان نسبت به چرايي راهبرد مقاومت فعال و مرگ برآمريكا و استكبارستيزي در اذهان دانش آموزان ايجاد كنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: یوم‌الله 13 آبان با تصویب مجلس برای هر سال با عنوان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جهان‌خوار» نامیده شده است.

لطفی گفت: در سال‌های اخیر، حضور اقشار مختلف مردم با تشکیل ستاد و برنامه‌ریزی‌های عظیم، حماسه‌آفرین بوده است و اوج این حضور در سال گذشته در جنگ روانی و اقتصادی علیه ملت ایران و قراردادن روز 13 آبان برای برگرداندن تحریم‌ها علیه ملت ما بعد از نقض عهد آمریکا در برجام مواجه شد. 

وی خاطر نشان کرد: مردم ما جشن چهل سالگی انقلاب را در حالی برگزار کردند که دشمن به دنبال این بود که چنین جشنی برگزار نشود و پیام مردم ما در 22 بهمن سال 97 همان بصیرت و اثبات کاربرد مقاومت فعال در برابر نظام سلطه بود، امسال حساسیت بیشتری نسبت به 13 آبان وجود دارد، زیرا دشمنان برای آحاد مختلف مردم برنامه‌ریزی کرده و خودشان هم دریافته‌اند که روح استکبار‌ستیزی در اقشار مختلف مردم ما وجود دارد.

 لطفي پیرامون ضرورت اطلاع رساني مناسب براي حضور باشكوه مردم در راهپيمايي ١٣آبان بيان كرد: آمريكا با اسلام استكبار ستيز مخالف است. دشمني آمريكا با ايران يك دشمني راهبردي و ماهوي است و نه تاكتيكي، لذا با توجه به تشديد سياست هاي خصمانه نظام سلطه و هدف قرار دادن مردم، امسال شاهد حضور گسترده و با شکوه مردم در مراسم یوم الله 13 آبان خواهیم بود و با یاری خداوند متعال مراسمی تماشایی برگزار خواهد شد.

 قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور شعار امسال مراسم يوم الله  ١٣ آبان را در راستاي تحقق بيانيه گام دوم ' استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا' اعلام کرد و افزود: بزرگداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی محدود به دانش آموزان نیست و به همه اقشار جامعه از صنف های مختلف و گرایش های جناحی و سلائق مختلف تعلق دارد.

وي با اشاره به حادثه آرامكو افزود: راهبرد مقاومت فعال نشان داد تمام هزينه هاي اين كينه ها و خصومت ها را نبايد تنها ايرانيان پرداخت نمایند بلکه قدرت راهبرد فعال عاملی بازدارنده برای جنگ سرد و فرصتي براي تمديد روحيه ديني و ضداستكباري را فراهم آورد.

 لطفي بيان كرد: سرآغاز افول و فروپاشي آمريكا به استناد اسناد قطعي نزديك است. اين نظريه از سوي خود آمريكايي ها بيان شده است و اولين مطرح كنندگان افراد با مكاتبي از درون خود جامعه آمريكاهستند. به عبارت ديگر، آمريكايي ها افول از ابرقدرتي جهان و نيز افول در شاخصه هاي سياسي اقتصادي و فرهنگي را در پيش دارند.

 وي گفت: مراسم يوم الله ١٣ آبان روز دوشنبه در حدود هزار شهر و شهرستان و از ساعت٩:٣٠ دقيقه صبح برگزار مي شود. اين مراسم در تهران مقابل لانه جاسوسی آمریکا با حضور اقشار مختلف مردم باسخنراني امير سرلشكر موسوي فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار مي شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه مدیران ارگان‌ها و نهادها حضور در این مراسم را افتخاری برای خود بدانند، اظهار کرد: یکی از مطالبات به حق مردم، چرایی عدم حضور مسئولان در مراسم یوم الله 13 آبان است؛ امروز اگر کسی سمتی را در دستگاه و یا ارگانی دارد به سبب همین جانفشانی و روحیه ضد استکباری مردم است که اگر مقاومت ۸ ساله مردم نبود امکان اخذ مسئولیت برای آقایان فراهم نمی شد بنابراین کسانی که ولایی و انقلابی هستند باید در مراسم یوم الله 13 آبان حضور داشته باشند.

 قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور بيان كرد: ١٥٠خبرنگار، عكاس  و تصويربردار خارجي نمايش استكبار ستيزي یوم الله ١٣آبان را اطلاع رساني مي كنند و قریب به ٢هزار و ٥٠٠عكاس و خبرنگار كشوري نيز پوشش دهنده اين حماسه وحدت بخش خواهند بود.

 وي در ادامه با اشاره به سخنرانان برخی از استان های کشور تصريح كرد: سخنرانان يوم الله ١٣ آبان در مشهد، سردار صفوي؛ در قزوين حجت الاسلام والمسلمین سعيدي رئيس عقيدتي  سياسي ستاد كل نيروهاي مسلح، در قم حجت الاسلام والمسلمین صادقي نماينده ولي فقيه در سپاه، در زنجان حجت الاسلام والمسلمین علوي وزير اطلاعات، در بندرعباس آقای حسين مظفر عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، در خوزستان آقای حميد مقدم فر؛ در اصفهان سردار سپهر؛ در كرمان هم آقای منوچهر متكي و در ياسوج حجت الاسلام والمسلمین اختري و در البرز سردار جواني معاون سياسي سپاه خواهند بود

لطفي در پایان گفت: زنگ ملي مبارزه با استكبار جهاني روز دوشنبه به صورت همزمان در ١١٠هزار مدرسه در سراسر كشور نواخته مي شود.

 

 

 

 

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 715689

  • بازديدکنندگان امروز : 465

  • کل بازديدکنندگان : 1861127

پیوندها