نسخه چاپي
1398/07/20 :: ٠٩:٤٥ 
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور:

استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا، شعار مراسم یوم الله 13 آبان

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با تاکید بر ضرورت حضور همه قشرهای جامعه در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان گفت: استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا، به‌عنوان شعار ملی مراسم ۱۳ آبان سال جاری انتخاب‌شده است.

استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا، شعار مراسم یوم الله 13 آبان

نصرت‌الله لطفی قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در جلسه ستاد بزرگداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت: برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم در این مقطع حساس، آنچه موردنیاز نظام اسلامی است تنها با یک جلسه و یا سخنرانی محقق نخواهد شد ازاین‌رو بصیرت افزایی و روشنگری نیروهای ارزشی و انقلابی را طلب می‌کند.

 وی بیان کرد: از امروز تا روز ۱۳ آبان تمام سخنرانی‌ها، همایش‌ها، مقاله و فعالیت‌های رسانه‌ای باید حول محور ضرورت استکبارستیزی و آثار و برکت‌های جبهه مقاومت باشد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود مقوله مبارزه با استکبار را برگرفته از قرآن، احادیث و روایت‌های اسلامی دانست و یادآور شد: استکبارستیزی یکی از بارزترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی است.

وی بابیان اینکه در ۱۳ آبان اتفاق‌های مهی ازجمله تبعید حضرت امام (ره)، شهادت دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ رخ‌داده است، گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی که به تایید شورای نگهبان نیز رسید، ۱۳ آبان هرسال روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جهان خوار نام‌گذاری شده است.

لطفی اذعان داشت: به علت ضعف عملکرد ما فقط یک وجه از این مناسبت که مربوط به دانش آموزان است، پررنگ و برجسته است.

وی ادامه داد: این فرهنگ‌سازی صورت گرفته که وقتی می‌گوییم ۱۳ آبان یعنی روز دانش‌آموز و قشرهای دیگر جامعه سهمی ندارند.

لطفی تصریح کرد: ما به دانش آموزان به‌عنوان آینده‌سازان کشور افتخار می‌کنیم و به‌طور حتم باید با نهایت احترام گرامی داشته شوند، اما ۱۳ آبان متعلق به همه مردم است.

وی یادآور شد: برای ملت ایران در همه‌روزهای سال استکبارستیزی مفهوم خاصی دارد، ولی ۱۳ آبان تجلی استکبارستیزی آحاد جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته که دشمن شروع تروریسم اقتصادی و فشار حداکثری را در روز ۱۳ آبان قرارداد، در مقایسه با سال‌های قبل از آن، باشکوه‌ترین مراسم ضد استکباری را با مشارکت همه قشرها در اقصی نقاط کشور شاهد بودیم.

وی افزود: به فضل الهی و تاب‌آوری مردم راهبرد مقاومت فعالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) تدبیر کرده بودند، عملیاتی شد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: امسال نیز باید مقدمات لازم برای حضور همه مردم در این راهپیمایی فراهم شود، و به همت حوزه‌های علمیه، نهادها و ارگان‌های فرهنگی تبلیغی مختلف چهره مردمی به خود بگیرد.

لطفی گفت: ۱۳ آبان سال ۹۸ روز تسلیم‌ناپذیری، اقتدار، صلابت و مقاومت ملت ایران در پیشگاه جهانیان خواهد بود، و آحاد مردم درس دیگری را به دشمنان کینه‌توز نظام اسلامی می‌دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون آمریکا از اقدام نظامی علیه کشور مایوس شده و بسیار زخمی است، به‌رغم آنکه افول، زوال و فروپاشی آن را می‌بینیم نباید از اقدام‌های خرابکارانه آن برای جبران شکست‌هایش غافل شویم، و این موضوع در اجتماعات به‌دقت رصد شود.

۱۳ آبان سالروز تبعید امام خمینی(ره) از ایران به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده است.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 713658

  • بازديدکنندگان امروز : 996

  • کل بازديدکنندگان : 1855675

پیوندها