نسخه چاپي
1398/07/01 :: ١٤:٤٥ 
امام جمعه كرمان:

مسئولان نظام بايد تلاش و پشتكار شهدا را سرلوحه كار خود قرار دهند

امام جمعه كرمان با اشاره به اينكه بايد روحيه اميد و نشاط را در جامعه بگسترانيم و اين مهم از وظايف مسئولان است گفت: مسئولين بايد در دوران مسئوليت خود به شهدا اقتدا كرده و پركاري را سرلوحه كار خود قرار دهند.

مسئولان نظام بايد تلاش و پشتكار شهدا را سرلوحه كار خود قرار دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبیلغات اسلامی،حجت الاسلام'حسن عليدادي سليماني' نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهر كرمان پيش از ظهر امروز اول مهرماه در آئين تكريم از خدمات مهدي صدفي رييس سابق شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان كرمان و معارفه رييس جديد اين نهاد با حضور قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي كشور گفت: انسان ها در حيات خود، برخوردشان با زندگي و دنيا با يكديگر متفاوت است، برخي ها زندگي خود را صرف خدمت رساني، حفظ ارزش ها مي كنند و متاسفانه در سوي مقابل برخي ها نيز زندگي خود را نقطه عكس اين موارد صرف مي كنند.

امام جمعه كرمان عنوان كرد: انسان ها در حيات خود تفاوت هاي جدي در برخورد با زندگي و دنيا دارد برخي زندگيشان را وقف خدمت به مردم، ارزش ها و حركت در راستاي حمايت و حفاظت و حراست از ارزش هاي ديني مي كنند و برخي زندگي خود را در نقطه مقابل قرار مي دهند.

حجت الاسلام عليدادي سليماني عنوان كرد: صدفي از چهره هايي است كه از زماني كه توانست در صحنه اجتماع حضور پيدا كند تمام توان خود را در جهت كار و خدمت در راه دفاع از ارزش هاي اسلامي، انقلاب گذاشت.

نماينده ولي فقيه در استان كرمان به بيان ويژگي هاي رئيس سابق شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان كرمان پرداخت و گفت: هر كاري طلوعي و پاياني دارد و شخصيت افراد در هنگام آغاز كار با روزهاي پاياني تفاوت هايي دارد. طبيعت انسان به گونه اي است كه در سنين بالا حس هماهنگي و همراهي با نسل جديد را از دست مي دهد اما اين اتفاق در مورد صدفي رخ نداد.

وي با بيان اينكه پركاري، زحمت و تلاش براي انجام ماموريت ها از صفات بارز شهداي ما بود گفت: مسئولين بايد در دوران مسئوليت خود به شهدا اقتدا كرده و پركاري را سرلوحه كار خود قرار دهند.

 

 

استاندار کرمان:

تحقق همبستگي ملي، دستاورد فعاليت شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي است

محمدجواد فدائي استاندار کرمان نیز در این آیین با اشاره به این که يكي از وظايف و كارهاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي برگزاري مراسم ملي و مذهبي است، تاكيد كرد: در علوم سياسي و اجتماعي سه موضوع همبستگي ملي، هويت ملي و تقويت اجتماعي جوانان از موضوعات مهم است و در فرهنگ سياسي همبستگي ملي به معناي اشتراك مساعي افراد جامعه است و اين همبستگي يكي از اركان اصلي قدرت ملي و تضمين كننده امنيت به شمار مي رود.

وي ادامه داد: هويت ملي موجب شناسايي شخص، ايل، قوم و ملت مي شود و اين هويت ملي فراگيرترين و مشروع ترين سطح هويت در تمامي نظام هاي اجتماعي است و باعث تحقق آرمان ها شده، به قدرت حاكم مشروعيت داده و به ميزان نفوذ قدرت حاكم مي افزايد.

استاندار كرمان گفت: از نظر علوم سياسي و اجتماعي مراسم ملي و مذهبي در همبستگي ملي، هويت ملي جامعه و تربيت اجتماعي جوانان نقش بسزايي دارد لذا از اين رو برگزاري اين مراسم اهميت ويژه اي دارد و به همين دليل، كار شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي بسيار با اهميت است.

فدائي با اشاره به اين مطلب كه با برگزاري مراسم مذهبي، به طور غير مستقيم به جوانان آموزش داده و آنها را تربيت مي كنيم، تاكيد كرد: برگزاري مراسم ملي و مذهبي به بهترين شكل ممكن بسيار دشوار است و همواره در استان كرمان شاهد تلاش هاي انجام شده در اين حوزه بوده ايم.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 715744

  • بازديدکنندگان امروز : 544

  • کل بازديدکنندگان : 1861206

پیوندها