نسخه چاپي
1398/06/25 :: ١٤:٤٠ 

گام دوم انقلاب تمام تصمیمات خصمانه نظام سلطه را نقش برآب کرد

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه اکنون در پیچ تاریخی بزرگ و سرنوشت‌ساز قرار داریم گفت: گام دوم انقلاب، تمام تصمیمات خصمانه نظام سلطه را نقش برآب کرد و همدلی و حمایت مردم در عرصه تحقق گام دوم نقش تاثیرگذاری دارد.

گام دوم انقلاب تمام تصمیمات خصمانه نظام سلطه را نقش برآب کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت‌الله لطفی صبح امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، با قدردانی از همدلی و هم‌افزایی مردم و مسئولان در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب با روحیه جهادی، مردم نقش آفرینی کردند به‌گونه‌ای که ترفندهای دشمن ناکام ماند.

وی، روحیه جهادی را سبب توفیق الهی دانست و افزود: بصیرت سیاسی، روحیه ولایت‌مداری و جهادی سبب نقش آفرینی مردم در چهلمین سال  انقلاب اسلامی و ناکام گذاشتن ترفندهای دشمنان شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه اکنون در پیچ تاریخی بزرگ و سرنوشت‌ساز قرار داریم افزود: گام دوم انقلاب، تمام تصمیمات خصمانه نظام سلطه را نقش برآب کرد و همدلی و حمایت مردم در عرصه  تحقق گام دوم نقش تاثیرگذاری دارد.

لطفی، حضور مثال زدنی مردم در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال قبل را ظرفی و سرمایه مهم و بزرگی دانست و تصریح کرد: همه مجموعه‌ها با گرایش‌ها، سلیقه‌های متقاوت سیاسی و جناحی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نقش آفرینی کردند.

وی، حضور حماسی مردم در برنامه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را عرصه دیگری از دفاع مقدس برشمرد و خاطر نشان کرد: این حضور با شعور و پرشور در برنامه چهلمین سال پیروزی انقلاب، مقابله دفاع مقدس با دشمن محسوب می‌شود و همدلی مردم و مسئولان سبب تقویت منابع و امنیت ملی شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور این حضور را نمونه‌ای دیگر از همدلی و صمیمیت مردم و مسئولان دانست و گفت: برای نخستین بار  جمعیت حضور مردم در جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی 30 درصد بیشتر از سال‌های قبل بود که این نشانه همدلی همه آحاد جامعه بود.

لطفی با بیان اینکه  24 نهاد و سازمان عضو رسمی ستاد چهلمین سال انقلاب هستند تصریح کرد: در این عرصه سپاه و بسیج جانانه در عرصه بودند و صدا و سیما از 2 سال قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرد که درخور سپاس است.

وی، با بیان اینکه در آینده نیاز بیشتری به این همدلی و صمیمیت داریم خاطر نشان کرد: شورای فرهنگ عمومی جایگاه رفیعی در عرصه بررسی و ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه دارد و از اختیارات بالایی برخوردار است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه فعالیت شورای فرهنگ عمومی در خور سپاسگذاری  است افزود: هرچند این شورا فعالیت‌های زیادی در عرصه فرهنگ جامعه انجام می‌دهد ولی آن کارآمدی در حوزه فرهنگ جامعه دیده نمی‌شود و مصوبات آن عملیاتی نشده است.

لطفی، ظرفیت شورای فرهنگ عمومی را بسیار بالا با پیشتوانه قوی دانست و افزود: این شورا به سبب نداشتن ضمانت اجرایی تاکنون کارآمدی فرهنگی موثری نداشته است.

وی با بیان اینکه دو ماه قبل فعالیت شورای فرهنگ عمومی بازنگری و آسیب شناسی شد افزود:در این راستا فرهنگ عفاف و حجاب شورای فرهنگ عمومی به استان‌ها ابلاغ شده است که خیلی اقدمات می‌توان انجام داد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان  اینکه فرهنگ سازی استفاده از کمربند در خودروها اثرات خوبی داشت گفت: اگر به صورت مصمم  به این شکل، فرهنگ سازی در جامعه مورد توجه قرار بگیرد  آثار قابل توجهی در پی دارد.

لطفی، با اشاره به تدوین سند و نقشه مهندسی فرهنگی کشور گفت: ستاد راهبردی نقشه مهندسی فرهنگی برای عملیاتی شدن این نقشه تشکیل شده است.

وی، با بیان اینکه برای تدوین این نقشه 2000 صاحب نظر فرهنگی همکاری کرده‌اند خاطر نشان کرد: برای تدوین این نقشه 150 جلسه تخصصی تشکیل شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور  افزود: به تازگی  ستاد راهبردی نقشه مهندسی فرهنگی کشور  تشکیل شده که شورای فرهنگ عمومی استان‌ها بازوان اجرایی این ستاد محسوب می‌شوند.

 

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 715707

  • بازديدکنندگان امروز : 494

  • کل بازديدکنندگان : 1861156

پیوندها