نسخه چاپي
1398/06/10 :: ١٣:٢٣ 

مردم با آرمان ها، انقلاب اسلامي و رهبر معظم انقلاب پيوند ناگسستني دارند

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور با بیان این که مردم با آرمان ها، انقلاب اسلامي و رهبر معظم انقلاب پيوند ناگسستني دارند افزود: امروز دشمن با نفوذ گسترده در حوزه فرهنگي در صدد تهي كردن آرمان ها و باورهاي مردم است.

مردم با آرمان ها، انقلاب اسلامي و رهبر معظم انقلاب پيوند ناگسستني دارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفي پیش از ظهر امروز (يكشنبه) در جلسه تكريم و معارفه رييس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان كردستان با تسليت فرا رسيدن ماه محرم و ايام عزاداري امام حسين (ع) اظهار داشت: نظام و انقلاب اسلامي ايران برگرفته از نهضت عاشورا بوده و امروز جمهوري اسلامي در 2 ميدان كارزار درگير با نظام سلطه است.

وي با اشاره به اينكه وقتي در سال 88 يك فتنه صد در صد استكباري با هدف براندازي نظام شكل گرفت، روح عاشورايي بود كه فتنه را درهم پيچيد، افزود: فتنه سال 88 با اقداماتي غير از روح عاشورايي قابل جمع كردن نبود.

لطفی خاطرنشان كرد: سال گذشته در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي عليرغم تورم بي سابقه 50 الي 60 درصدي كه بر مردم ملموس بود برخلاف نظام سلطه مردم بازهم به خيابان ها آمدند و با رفتن به سمت مكتب اهل بيت صبر و مقاومت را در پيش گرفتند.

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور يادآور شد: عاشورا صرفا به روضه و سينه زني نيست بايد از عاشورا درس گرفت چون امام حسين براي اسلام شهيد شد و هيچ فريضه اي بالاتر از حفظ اسلام نيست.

لطفي بيان كرد: چون دشمن در عرصه نظامي شكست خورد، امروز جمهوري اسلامي در دو ميدان كارزار عرصه اقتصادي و فرهنگي درگير با نظام دشمنان است كه در عرصه اقتصادي آحاد مردم را هدف قرار داد و در عرصه فرهنگي براي تهي كردن باورهاي مردم گام برداشته است.

وي اضافه كرد: كارآمدي مانور حضور مردم در صحنه از هر مانوري كارآمدي بيشتري دارد همه توطئه هاي دشمن با حضور مردم در صحنه خنثي مي شود كه مردم عليرغم تحريم ها سال 97 در راهپيمايي 13 آبان حضور پيدا كردند و دشمن دانست كه با اين مردم نمي تواند طرف شود.

وي عنوان كرد: سال 97 عليرغم اوج تنگناي معيشتي مردم، سياه نمايي دشمن و برودت هوا حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن باشكوه تر از هر سال بود و ميانگين كشوري حضور مردم در راهپيمايي سال قبل نسبت به سال هاي پيشين افزايش 30 درصدي داشت و اين نشان مي دهد كه مردم با آرمان ها، انقلاب اسلامي و رهبر معظم انقلاب اسلامي پيوند ناگسستني دارند.

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور اظهار كرد: 24 نهاد و ارگان عضو رسمي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي هستند و اگر افتخاري است كه در خدمت مردم بصير هستيم ازآن همه ادارات عضو است و افتخار مي كنيم كه ما زمينه هماهنگي را براي فعاليت اين ارگان ها در برنامه هاي مناسبتي و مذهبي فراهم مي كنيم.

لطفي با ابراز تاسف از نبود بودجه عمراني شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي گلايه كرد و بيان داشت: عليرغم نبود اعتبارات تلاش كرديم تا يك مجتمع فرهنگي براي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي احداث كنيم كه هم كار ستادي و هم كار فرهنگي در استان انجام گيرد و به دليل عدم همكاري ادارات فرهنگي در اهداي زمين مجبور به خريد زمين از مالك خصوصي شديم در حاليكه در ساير استان هاي كشور ادارات دولتي زمين در اختيار شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي قرار دادند.

وي در پايان از همدلي و صميميت و يكپارچگي مردم در برگزاري مراسم حساس چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به بهترين نحو ممكن تقدير كرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان: شوراي هماهنگي تبلیغات اسلامی نقش موثري در اجراي برنامه های ملي و مذهبي دارد

در ین جلسه سيد محمد حسيني شاهرودي نماينده ولي فقيه در استان كردستان نیز طی سخنانی با تسليت ايام محرم الحرام اظهار كرد: از ويژگي هاي محرم اين است كه پرچم اسلام در سراسر جهان گسترش يابد و در اين راستا محرم همچنان ادامه دارد و نام و ياد امام حسين همچنان زنده خواهد بود.

وي با اشاره به اينكه اساس كار محرم فرهنگي است، افزود: محرم مناسبتي براي انجام كار فرهنگي است كه هفته اول آن بعنوان هفته امر به معروف و نهي از منكر نامگذاري شده است و بايد معروفات و خوبي ها گسترش و بدي ها از بين برود.

وي خاطرنشان كرد: حركتي كه اين خون جوشيده ي ايام محرم در دنيا راه انداخته منجر شده تا هر سال اربعين با جمعيت بيشتري شكل بگيرد، و اميد كه همه ما قدرشناس باشيم و در اين حركت كه بين كفر و ايمان اتفاق افتاده به درستي حركت كنيم.

نماينده ولي فقيه در استان كردستان اضافه كرد: انقلاب اسلامي نيز كه در چهل و يكمين سالگرد خود به سر مي برد با الهام از عاشورا پيش رفته است، امام در ابتداي شكل گيري انقلاب فرمود ما انقلاب را به سراسر جهان صادر خواهيم كرد و اين يك كار فكري فرهنگي است كه در حال انجام است.

آيت الله شاهرودي با بيان اينكه در تاريخ شاهد وقوع جنگ تمدن غربي و مادي با تمدن اسلامي شكل بوده ايم، افزود: امروز وحشت دشمنان از آن است كه تعداد مسلمانان در اروپا افزايش يابد و تا چند سال آينده تعداد مسلمانان اروپا از تعداد جمعيت غيرمسلمان بيشتر شود.

وي اعلام كرد: شوراي هماهنگي نقش موثري در استان داشته و ركن اساسي را در اجراي برنامه هاي مناسبت هاي ملي و مذهبي دارد كه براساس وظايف و ماموريت ها فعاليت ميكند.

وي با بيان اينكه كار گروهي و همراهي ادارات فرهنگي با همديگر در اجراي فعاليت هاي مختلف نمود و تاثيرگذاري بيشتري خواهد داشت، بيان كرد: اربعين نمود بارزي از يك كار جمعي است كه در سراسر جهان شناخته شده است.  

نماينده ولي فقيه در استان كردستان در پايان از فعاليت هاي انجام شده توسط رئيس سابق شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي كردستان تقدير كرد.


در پایان حجت الاسلام محمد سادات به عنوان رييس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي كردستان معرفي و از خدمات محمدقاسم سياوشي تقدير شد.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 716369

  • بازديدکنندگان امروز : 1363

  • کل بازديدکنندگان : 1862668

پیوندها