نسخه چاپي
1398/05/19 :: ١٤:٥٣ 

عید قربان جلوه زیبایی از ایثار مال و جان در راه رضای خداوند متعال است

حجت الاسلام سید جواد خاضع در نشست برگزاری عید سعید قربان گفت: طبق آموزه های دینی ما 4 روز به عنوان عید معین شده است: 'عید فطر، عید قربان، عید غدیر و روزجمعه' عید قربان از اعیاد مهم مسلمانان است و همه فرق مسلمین این روز را به عنوان عید جشن می گیرند.

عید قربان جلوه زیبایی از ایثار مال و جان در راه رضای خداوند متعال است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام سید جواد خاضع در نشست برگزاری عید سعید قربان افزود: طبق آموزه های دینی ما 4 روز به عنوان عید معین شده است: 'عید فطر، عید قربان، عید غدیر و روزجمعه' عید قربان از اعیاد مهم مسلمانان است و همه فرق مسلمین این روز را به عنوان عید جشن می گیرند.

وی گفت:عید قربان جلوه زیبایی از ایثار مال و جان در راه رضای خداوند متعال و فلسفه قربانی کردن در روز عید در واقع قطع وابستگی به مال و اموال است.

رئیس ستاد نماز جمعه یاسوج ابراز کرد: ظاهر قربانی کردن سر بریدن است اما در واقع تسلیم و سرسپردگی در مقابل دستورات خداوند سبحان است و قربانی کردن هوای نفسانی و ذبح نفس اماره است و تمرینی است برای کاهش وابستگی ها و تعلقات مادی و دنیایی و اقدام مناسبی برای رهایی از زندان پول پرستی و مال و اموال پرستی و دنیاطلبی است.

حجت الاسلام خاضع خاطرنشان کرد: زیارت امام حسین (ع) و خواندن دعای «یا دائم الفضل علی البریه» از جمله اعمال شب عید قربان است و غسل، دعا، نماز عید ، تکبیر و قربانی کردن از اعمال روز عید قربان است ، که البته قربانی کردن مختص حاجیان نیست و هر مسلمانی که توان داشته باشد می تواند قربانی کند.

امام جمعه موقت یاسوج در پایان جلسه اعلام کرد: نماز عید سعید قربان روز دوشنبه ۲۱ مردادماه ساعت ۷:۳۰ صبح در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) یاسوج برگزار می گردد و از عموم مردم متدین و شریف شهر یاسوج و حومه جهت حضور و شرکت باشکوه در نماز عید سعید قربان دعوت بعمل آورد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 574565

  • بازديدکنندگان امروز : 204

  • کل بازديدکنندگان : 1222453

پیوندها