نسخه چاپي
1398/05/12 :: ٠٨:٣٨ 

مردم همواره با حضور خود در صحنه دفاع از انقلاب دشمنان را ناكام گذاشتند

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بيان اينكه امروز انقلاب به همت جوانان و با حمايت هاي مردم به پايه هاي گسست ناپذير دست يافته است، گفت: مردم همواره با حضور در صحنه، دشمنان را ناكام گذاشتند.

مردم همواره با حضور خود در صحنه دفاع از انقلاب دشمنان را ناكام گذاشتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفي در سخنراني پيش از خطبه نماز جمعه تهران با اشاره به 12 مرداد؛ سالروز تأسيس شوراي هماهنگي تبليات اسلامي در سال 1359گفت: اين نهاد يك نهاد فرا اركاني بوده و شامل بسياري از نهادهاي فرهنگي مي شود و امروز ده ها مراسم كه در سراسر كشور برگزار مي شود بخاطر وجود اين نهاد است.

وي با بيان اينكه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي مسؤوليت خود را با احساس وظيفه ديني انجام مي دهد، اظهار داشت: فلسفه وجودي اين نهاد خدمت به مردم است؛ ما صرفا افتخار هماهنگي و مديريت صحنه را داريم، اما حماسه آفريني ها را خود مردم انجام مي دهند؛ رسالت اصلي ما تبليغ مسؤولانه، صميمانه و صادقانه است و به دنبال تبليغات غرب گونه و عوام فريبانه نيستيم.

لطفي با بيان اينكه يكي از افتخارات نظام جمهوري اسلامي برخورداري از پشتوانه مردمي است، گفت: هر كجا احساس نياز شد مردم در صحنه حضور داشته و پيام قاطع و انقلابي خود را به دشمن انتقال دادند.

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور ابراز كرد: حضور مردم همواره توطئه هاي دشمنان را خنثي كرده و غائله هاي براندازانه را در فتنه هاي مختلف نابود كرده است. در بزنگاه‌های تاریخی مانند قائله ۷۸­ در تهران آنچه که این قائله را درهم پیچید حضور مردم در راهپیمایی ماندگار ۲۳ تیرماه بود و در سال ۸۸ فتنه پیچیده‌ای نظام را هدف قرار داده بود و حماسه بی بدیل مردم با حضور در راهپیمایی ۹ دی آن را درهم پیچید.

وی گفت: در دی ماه ۹۶ نیز در طول سه روز بیش از ۹۲ شهر کشور را اغتشاش گران آلوده کردند و به مقدسات اهانت شد، اما با حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ تا ۱۹ دی ۹۶ این اغتشاشات نیز در هم پیچیده شد.

لطفی افزود: یکی از رسالت‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام آمادگی و گوش به زنگ بودن در نظام دینی و مسئولیت شورا ساماندهی حرکت عظیم تبلیغاتی مردم است.

وي با اشاره به اينكه امروز در جهان بيش از يكصد تظاهرات مردمي در حمايت از مظلومان و اعلام انزجار از ظالمان برگزار مي شود، افزود: امروز بسياري از مردم سراسر جهان نسبت به ظلم رژيم كودك كش صهيونيستي تظاهرات مي كنند و بايد گفت برگزاري تظاهرات در دفاع از مظلومان به مرزهاي ايران خلاصه نمي شود.

لطفي يكي از امتيازات شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي را استقلال و غير دولتي بودن آن دانست و تصريح كرد: اگر استقلال اين نهاد و مديريت هوشمندانه آيت الله جنتي نبود به بسياري از قله هاي فراموش نشدني و حماسه آفريني هاي صورت گرفته، اجازه برگزاري داده نمي شد؛ در دي ماه 96 برخي درصدد كارشكني بودند تا ما نتوانيم اعلام تظاهرات كنيم، اما ما عليرغم همه فشارها به سختي در همه فتنه ها اين كار را انجام داديم.

وي در ادامه با بيان اينكه امروز انقلاب اسلامي به همت جوانان و با حمايت هاي مردم به پايه هاي گسست ناپذير دست يافته است، گفت: مسؤوليت شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي اين است كه حضور مردم در عرصه هاي مختلف را به حداكثر برساند.

لطفي ماموريت آتي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي را محقق ساختن گام دوم انقلاب اسلامي عنوان كرد و افزود: باید برای تحقق پیام انقلاب، ایجاد نظام اسلامی­ و دولت اسلامی و جامعه اسلامی، مطالبه گر باشیم تا ایجاد تمدن اسلامی مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان (عج) باشد.

نهاد شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي در 12 مرداد سال 1359 به فرمان حضرت امام خميني (ره) تاسیس شد.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 561817

  • بازديدکنندگان امروز : 312

  • کل بازديدکنندگان : 1188876

پیوندها