نسخه چاپي
1398/05/07 :: ١١:٤٤ 

نقش مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب

آیت الله دژکام با اشاره به اینکه نقش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید در بیانیه گام دوم انقلاب تبیین دقیق‌تری شود، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در برگزاری مراسم و مناسبت های انقلابی نقش پدری و هماهنگ کنندگی را القا می کنند، جمع کردن و هماهنگی بسیاری از مراکز مجری و فعال در یک مراسم کار آسانی نیست و ان‌شاالله در این جهت خدا به شما توفیق دهد.

نقش مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبیلغات اسلامی، آیت الله لطف الله دژکام در دیدار با کارکنان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس با اشاره به فضای مجازی و حضور جوانان در این حوزه، جوانگرایی را کاری پسندیده و تاثیرگذار دانست و گفت: جوانگرایی طبیعت این عالم است و انقلاب اسلامی را هم مانند هر پدیده زنده دیگری باید با هدف تداوم پویایی و نشاط آن باید به دست جوانان سپرد.

وی بیان کرد: جوانان باید توجیه شده و پای کار بیایند و ادامه دهند. این قضیه کاری است که در فواصل این مناسبت‌ها در مورد آن فکر کرد و برنامه ریزی داشت و کار انجام داد. اینکه طبق آمار درصد فعالان جوان بیشتر شده به معنی این است که ما کار را خوب انجام می‌دهیم و باید بیشتر تلاش کنیم.

آیت الله دژکام گفت: همان طور که اول انقلاب جوانان نقش آفرین بودند و بیشتر به عرصه‌های انقلاب جذب می‌شدند امروز هم باید برای جوانان نقش آفرینی جدید و مناسب را تعریف کنیم.

او در بخشی از سخنان خود با بیان نقش هماهنگ کنندگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در برگزاری مراسم و تاکید مقام معظم رهبری بر ایفای این نقش، گفت: نقش هماهنگ کنندگی با نقش اجرایی مقداری تفاوت دارد، ما باید در ایفای این نقش چارچوب و خطوط کلی کار را مشخص کنیم.

آیت الله دژکام با اشاره به اینکه نقش شورای هماهنگی باید در بیانیه گام دوم انقلاب تبیین دقیق‌تری شود، گفت: ما گاهی شورای هماهنگی را هم عرض یکسری از مراکز دیگر می‌دانیم در حالیکه نقش هماهنگ کننده در عرض دیگران نیست؛ مانند نقشی که ائمه جمعه در خیلی موارد بر عهده دارند و نقش پدری و هماهنگ کنندگی را القا می کنند، جمع کردن و هماهنگی بسیاری از مراکز مجری و فعال در یک مراسم کار آسانی نیست و ان‌شاالله در این جهت خدا به شما توفیق دهد.

امام جمعه شیراز در ادامه بر لزوم توجه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ترسیم و تبیین راهبرد انقلاب اسلامی در مناسبت‌ها و فعالیت‌های مختلف و مرتبط، تاکید کرد و افزود: این جنبه تبیینی و ترویجی باید تقویت شود، باید به تبیین و ترویج راهبرد انقلاب اسلامی اهمیت داد.

وی اضافه کرد: از خصوصیات انقلاب اسلامی این است که بعد از ۴۰ سال حس و حال مردم در روز‌هایی مثل ۲۲ بهمن یا روز قدس ربطی به جریان‌های سیاسی و دولت وقت ندارد و مردم انقلابی هستند و با انگیزه‌های ویژه انقلابی به صورت میلیونی به میدان می‌آیند و باید در آن حرکتی که انجام می‌شود این انگیزه‌ها و ارزش‌های انقلابی تقویت شود که این امر نیاز دارد که در طول سال به آن فکر کنیم و برای آن برنامه ریزی کنیم.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه کار باید برای رضای خدا باشد اظهار داشت: تغییر رویکرد که خداوند در آیه ۵۹ سوره مبارکه مریم به آن اشاره دارد، خطری است که انقلابی‌ها در نسل بعد امکان دارد با آن مواجه و به آن مبتلا شوند. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در کنار فعالیت‌های خود به عنوان یک آسیب شناسی باید به این مسائل هم فکر کند و به جهت گیری صحیح حرکت‌های انقلابی و اجتماعی کمک نماید.

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 561814

  • بازديدکنندگان امروز : 306

  • کل بازديدکنندگان : 1188870

پیوندها