نسخه چاپي
1398/05/06 :: ١٠:٥٨ 

آیت الله کعبی: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛ نهادی تأثیرگذار و انقلابی

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید به مثابه یک جریان مردمی زنده، تأثیرگذار، انقلابی و هدایت‌کننده در صحنه برگزاری مراسم و مناسبت های عمومی و انقلاب اسلامی نقش آفرینی کند.

آیت الله کعبی: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛ نهادی تأثیرگذار و انقلابی

پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در آستانه 12 مرداد سالروز تاسیس نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سال 1359 به فرمان حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) در نظر دارد دیدگاه های برخی از شخصیت ها و صاحب نظران با موضوع جایگاه، نقش و رسالتی که این نهاد در برگزاری مراسم و مناسبت های ملی، انقلابی و مذهبی بر عهده دارد را منتشر نماید.  در ادامه نظرات آیت الله کعبی در خصوص نقش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در برگزاری مراسم و مناسبت های انقلابی به سمع و نظر مخاطبان فرهیخته می رسد. 

آیت الله عباس کعبی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضو حقوقدان شورای نگهبان، نایب رئیس مجلس نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم و مدرس برجسته حوزه است.

آیت الله کعبی در ابتدا اظهار داشت:نام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با نام اسلام و مردم گره خورده است. لذا این شورا در مناسبت‌های عمومی، مردم را با اسلام و ارزش‌های اسلامی و انقلابی از طریق فراخوان‌های عمومی و سازماندهی مناسب گره می‌زند و دریای خروشان مردم به راه می‌افتد و مردم، وفاداری خود را به نظام و آرمان‌های امام و شهدا ثابت می‌کنند و این خود تعظیم شعائر الهی و باعث تقوای دل‌ها می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: جای خرسندی است که در رأس این شورا، فقیه مجاهد مخلص و یار دیرین امام و رهبری آیت‌الله جنتی قرار دارد و این حرکت را هدایت می‌کند. نفوذناپذیری شخصیت آیت‌الله جنتی سبب شد تا حجم تخریب‌های یدشمنان علیه این فقیه مقاوم، مجاهد و بااخلاص بیشتر شود و در حقیقت سنگر مقابله با خط نفوذ و انحراف است که با احساس وظیفه، همه عمرش را وقف نظام و اسلام و حقوق ملت کرده و در خط ولایت فقیه در زمان امام و رهبری عمل کرده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر مناسبت‌های ملی و اسلامی، دعوت مردم به حضور در صحنه در مراسم غیرمترقبه و رزوهای مبادا برای دفاع از انقلاب از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی جای تقدیر دارد؛ به‌ویژه خلق حماسه 9 دی و حضور دریای مواج ملت در مقابل فتنه‌گران که جزء نقاط عطف حرکت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: ما نیازمند اتاق فکری هستیم که به شکل ستادی و با اختیارات بسیار عالی شکل گرفته و هدایت عمومی و مردمی را برای تبلیغ ارزش‌های اسلامی و الهی برعهده گیرد. اگر کار محتوایی انجام نشود، صرف مناسبت‌ها کافی نیست و جایگاه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی می‌تواند یک چنین جایگاه ستادی برای عملیات و اجرایی‌کردن برنامه‌ها باشد. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید به مثابه یک جریان مردمی زنده، تأثیرگذار، انقلابی، هدایت‌کننده و حاضر در صحنه و لحظه‌شناس و دیده‌بان در صحنه باقی بماند و به یک اداره تبدیل نشود و گرفتار بوروکراتیک اداری نگردد.

آیت الله کعبی خاطر نشان کرد: جایگاه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، جایگاهی بسیار عالی برای هدایت فرهنگ این سرزمین است؛ نه به‌عنوان یک اداره بلکه به عنوان ستاد پشتیبان هادی و انقلابی و رصدکننده که می‌تواند به ادارات دیگر ایده و برنامه دهد، آن‌ها را تشویق کند، یا اداره‌های مربوط را توبیخ کند و گزارش کار بگیرد و گزارشات خود را به مقامات عالی ارائه کند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 644196

  • بازديدکنندگان امروز : 596

  • کل بازديدکنندگان : 1408700

پیوندها