نسخه چاپي
1398/04/19 :: ١٥:٢٠ 

هدف شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي بصيرت افزايي است

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور گفت: هدف اصلي و محوري اين شورا بصيرت افزايي و روشن گري در سطح جامعه است.

هدف شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي بصيرت افزايي است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفي ظهر امروز در آيين تكريم و معارفه رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي اظهار كرد: اولين ماموريت اصلي سفر من مرتبط به بزرگداشت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامی است.

وي افزود: البته سال گذشته به اتفاق جمعي انقلابيون به استان سفر كرده و  به لحاظ اهميت و قرارگيري  در مقطع حساس برنامه هاي راهپيمايي 22 بهمن هماهنگ كرديم كه همه برنامه ها با ديدگاه اينكه تنها پشتوانه اصلي خود مردم هستند، بود. 

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور خاطرنشان كرد: اين براي اولين بار در طول 40 سال انقلاب اسلامی بود كه صميمي ترين ستاد و بدون حاشيه ترين ستاد در سال گذشته شكل گرفت. 

لطفي با بيان اينكه در مقطع حساس 22 بهمن، همه عوامل دست به دست هم داده بودند تا آن اتفاقي نيفتاد كه افتاد، تصريح كرد: تشديد شيطنت نظام سلطه، ايجاد جنگ رواني و اقتصادي از جمله فعاليت هاي دشمن بود ولي الحمدالله حتي از لحاظ برودت هوا هم مشكلي ايجاد نشد  و مراسم با شكوه تر از همه سال ها رقم خورد و يك بار ديگر توطئه هاي دشمن خنثي شد.

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور بيان كرد: به خاطر هم افزايي و هندلي بي نظير بر ما وظيفه بود تا در استان هاي برجسته اعم از آذربايجان شرقي حضور داشته و سپاسگزار اهميت و انسجام باشيم. 

وي همچنين به ابلاغ سلام آيت الله جنتي به مردم فهميم آذربايجان شرقي و تشكر ويژه و اعتقادي از نماينده ولي فقيه به خاطر انسجام شكوه در راهپيمايي نيز اشاره كرد و لوحي از سوي آيت الله جنتي را به نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي تقديم كرد. 

لطفي در ادامه به ماموريت دوم خود مبني بر شركت در مراسم تكريم و معارفه اشاره كرد و گفت: بعد از تصويب قانون منع بكارگيري بازنشستگان، برخي از استان ها دستخوش تغييراتي بود كه از جمله آنها استان آذربايجان شرقي بود. 

وي ادامه داد: خلوص نيت، تواضع و تلاش بي شائبه حجت الاسلام والمسلمين حسين تقي زاده بيش از 30 سال در مسووليت شوراي هماهنگي  منجر شده بود تا ما از بابت آذربايجان شرقي نگران نباشيم چراكه همه ساله مراسم ها به نحو احسن و با شكوه برگزار مي شود. 

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور خاطرنشان كرد: ما به تبعيت از قانون منع به كارگيري بازنشستگان و رعايت قانون بايد تغييرات را انجام دهيم.

وي افزود: 12 استان دستخوش تغييرات بود كه آيت الله جنتي شرط كرده اند كه نبايد اين عزيزان ارتباط خود را با شوراي هماهنگي قطع كنند و هميشه تجربه و همفكري خود  را در اختيار ما بگذارند. 

لطفي با تاكيد بر اينكه با نگاه مفهومي به شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي بايد پيش رفت، گفت: شوراي هماهنگي شايد به ظاهر يك نهاد اطلاع رساني و هماهنگي باشد ولي ما افتخار داريم كه رهبر معظم انقلاب، شوراي هماهنگي را يكي از كهن ترين و پرسابقه ترين نهاد نظام مي داند كه با لحظه شناسي دقيق توانسته، نقش هماهنگي را ايفا كند. 

وي با بيان اينكه انتخاب فردي به مسووليت رياست شوراي هماهنگي چند اولويت را در پي دارد، تصريح كرد: اولويت اول اين بود كه فرد منتخب حتما از روحانيت باشد چراكه نهضت را روحانيت شروع كرده بودند از اين نگاه چند عزيز روحاني وارسته معرفي شد كه هر سه فرد افراد وارسته ولايي فعال و شناخته شده بود. 

لطفي گفت: دو ويژگي مضاعف در آقاي برگي از جمله برادر دو شهيد بزرگوار بودن و مردمي بودن منجر به انتخاب وي شد چراكه او يك واعظ معروف و شهير از پايگاه مردمي است. 

وي با تاكيد بر اينكه حساسيت كار مردمي ما اين است كه با هدايت ها و نقش پدري نماينده ولي فقيه در هر استان انجام مي گيرد، افزود: حجت الاسلام والمسلمين آل هاشم يك محبوبيت ويژه در تشكيلات دارد و آيت الله جنتي علاقه زيادي به امام جمعه تبريز دارد. 

قائم مقام شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي کشور با اشاره به شرايط بسيار حساس كشور، توضيح داد:  استراتژي دشمن فشار حداكثري و تشديد تحريم و جنگ رواني است كه در مقابل استراتژي ايران اسلامي مقاومت حداكثري با ويژگي و شروط ده گانه رهبري كه در سخنراني 14 خرداد فرمودند. 

وي با تاكيد بر اينكه بايد در بازدارندگي در همه ابعاد با هم باشيم، افزود: براي تحقق و عملياتي كردن گام دوم انقلاب بايد به دست و قلم و مقاومت به رشته تحرير درآورد.  

لطفي متذكر شد: همان طور كه شعار چهل ساله ما افتخار به گذشته و اميد به آينده بود از اين رو نبايد اجازه دهيم تا گسست نسلي  باعث فراموشي افتخارات گذشته شود. 

وي تاكيد كرد: تبيين و روشنگري را بايد شروع كرد و نبايد در اين زمينه در گير و بند جلسات باشيم.

 

تاكيد امام جمعه تبريز بر گسترش فعاليتهاي فرهنگي

حجت الاسلام والمسلمين سيد محمدعلي آل هاشم در مراسم معارفه رئيس جديد شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان با بيان اينكه آنچه امروز دشمن بر آن سرمايه گذاري كرده جنگ نرم ، نفوذ و شبيخون فرهنگي است تصريح كرد : دشمنان در تلاشند در قالب جنگ نرم ، آرام و بي سروصدا در فرهنگ جامعه اسلامي ايران تاثيرگذار باشند كه بايد براي مقابله با اين رويكرد فعاليت هاي فرهنگي روز به روز گسترش يابد.

وي افزود : ارزيابي دشمن از جنگ نظامي پر مخاطره و پرهزينه است و امروز به خوبي ميداند كه اگر جنگي شروع شود همه منافع آنها در اقصي نقاط جهان به ويژه منطقه خاورميانه به خطر خواهد افتاد.

امام جمعه تبريز تصريح كرد : اگر دشمن دست از پا خطا كند ، اسرائيل و برخي كشورهاي مرتجع عربي كه پرچم دار منافع آمريكاي جنايت كار هستند در تيررس حملات پشيمان كننده هستند.

حجت الاسلام والمسلمين آل هاشم با بيان اينكه جهان اسلام بر داشتن رهبر معظم انقلاب اسلامي افتخار ميكنند و ملت قهرمان ايران هم بر خود مي بالند كه زير پرچم ولايت و رهبري حضرت آيت الله العظمي امام خامنه اي عزيز هستند ادامه داد : راهبرد تعيين شده از سوي معظم له كه نه جنگي خواهد بود و نه مذاكره خواهيم كرد دشمن را سردرگم و عاجز كرده است.

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي با اشاره به اينكه در برخي مواقع دشمن در برنامه ضد فرهنگي خود موفقيت هايي هم داشته گفت : پاكدامني و عفت نشانه بارز بانوان جامعه ايراني است اما آنچه امروز در خيابان ها در قالب بد حجابي و شُل حجابي شاهد هستيم فرمان دشمن است كه شايد مجريان آن هم متوجه ماموريت خود نيستند.

امام جمعه تبريز با تاكيد بر مقابله با كج فهمي ها و برخورد قاطع با رفتارهاي هنجار شكنانه در جامعه گفت : شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي وظيفه دارد در خصوص مسائل سياسي و فرهنگي نهاد هاي ذيربط را هماهنگ كند و يك موضع واحد در برابر اين مسائل داشته باشد.

در اين مراسم از فعاليت هاي حجت الاسلام تقي زاده تقدير و حجت الاسلام برگي بعنوان رئيس جديد شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان معرفي شد.

همچنین در اين مراسم لوح سپاس آيت الله احمد جنتي رئيس شوراي هماهنگي تبلغيات اسلامي به حجت الاسلام والمسلمين محمدعلي آل هاشم اهدا شد.خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 4

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 688849

  • بازديدکنندگان امروز : 1427

  • کل بازديدکنندگان : 1557302

پیوندها