نسخه چاپي
1398/04/19 :: ١٥:٠١ 

راهپيمايي روز ملي عفاف و حجاب در مشهد برگزار مي شود

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي خراسان رضوي با اشاره به برپايي راهپيمايي روز ملي عفاف و حجاب در مشهد از عموم مردم براي حضور در اين راهپيمايي دعوت كرد.

راهپيمايي روز ملي عفاف و حجاب در مشهد برگزار مي شود

راهپيمايي رو عفاف و حجاب جمعه هفته آتي همزمان با سالروز بزرگداشت عفاف و حجاب در مشهدمقدس برگزار مي شود.

در اين راستا شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي خراسان رضوي با صدور بهانه اي از عموم مردم به ويژه بانوان براي حضور در اين مراسم دعوت كرده است.

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي خراسان رضوي در اين بيانيه آورده است:

حجاب وقار است، متانت است، ارزشگذاري زن است، سنگين شدن كفه آبرو و احترام اوست، اين را بايد خيلي قدر دانست و از اسلام بايد به خاطر مسئله ي حجاب تشكر كرد؛ اين جزو نعمتهاي الهي است. «مقام معظم رهبري»

كشف حجاب توسط رژيم منحوس پهلوي اول، مأموريتي بود كه توسط غربي ها به ويژه آمريكا و انگليس تنظيم شده بود تا زمينه ساز وابستگي ايران به غرب افزايش يافته و جوانان ما با نگاه هاي هوس آلود و غرق در منجلاب فساد و تباهي و ظاهري به اصطلاح از تمدن در شهر ها، از تفكر استقلال و پيشرفت كشور غافل شوند و اين در حالي بود كه بيش از 90 درصد از روستا ها ايران حتي فاقد امكانات اوليه آب، برق، مدرسه و غيره بودند.

در اين بيانيه تأكيد شده است: امروزه نيز اين مشكل در جامعه اسلامي با عناويني مانند ازدواج هاي سفيد يا چهارشنبه هاي سفيد و غيره نشانه بي بندوباري و سوغات همان دوران سياه پهلوي و همان تفكرات ليبراليسم و غربگرايانه است وجود دارد . از منظر آموزه هاي ديني، حجاب بازگرداندن شأن انساني به افراد و نجات دادن آنها از جاذبه هاي انحرافي است، لذا قرآن كريم بر لزوم حياء و عفت و حجاب تأكيد دارد تا به وسيله آن زنان از خطر بيگانه و نگاه هاي هوس آلود، حفظ باشند و در سايه عفاف و حجاب است كه زنان و مردان در جايگاه واقعي خود قرار مي گيرند و تنها در پرتو خانواده زمينه براي عفيف شدن فرزندان حاصل مي شود.

در حادثه تلخ و ناگوار 21 تيرماه1314 دژخيمان پهلوي شمار زيادي از مردم مسلمان مشهد را كه در اعتراض عليه فرمان كشف حجاب، در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوي تحصّن كرده بودند، به گلوله بست و شمار زيادي در اين هجوم وحشيانه به فيض بزرگ شهادت نائل آمدند، عمق اين جنايت به حدي بود كه شهداي مظلوم، توسط مزدوران رژيم فاسد طاغوت در گورهاي دسته جمعي در خارج از شهر دفن شدند.

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي خراسان رضوي در سالروز اين حادثه غم بار و در پاسداري از ارزش هاي دين مبين اسلام- از خواهران محترمه-زائرين و مجاورين حضرت رضا(ع) دعوت مي كند در راهپيمايي روز ملي عفاف و حجاب كه در روز جمعه 21 تيرماه ساعت 10 صبح از ميدان شهدا برگزار مي شود شركت كرده و پس از اجتماع در حرم مطهر رضوي از بيانات حضرت حجت الاسلام والمسلمين مروي توليت آستان قدس رضوي بهره مند شوند و در پايان نمازِ پرصلابت جمعه را به امامت آيت الله علم الهدي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه مشهدمقدس اقامه مي شود.

 

منبع: تسنیم


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 543416

  • بازديدکنندگان امروز : 1203

  • کل بازديدکنندگان : 1134705

پیوندها