نسخه چاپي
1398/04/19 :: ٠٨:٢٥ 

سنگ تمام رسانه های بیگانه برای نبش قبرحادثه کوی دانشگاه تهران بعد از 20 سال؛ چرا؟"

نبش قبر حوادث 20 سال پيش کوي دانشگاه با تصميم راستگرايان صهيونيستي و امريکايي در دو نشست هرتزلیا در فلسطین اشغالی و ایوانجیلیست ها در امريکا براي برهم زدن اوضاع داخلي ايران به منظور پیشبرد تحریم های فلج کننده در ارتباط است.

سنگ تمام رسانه های بیگانه برای نبش قبرحادثه کوی دانشگاه تهران بعد از 20 سال؛ چرا؟

 

رسانه های بیگانه و به طور مشخص بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال که از سوی عربستان حمایت مالی می شوند در اقدامی هماهنگ بخش مهمی از بخش های خبری خود را در روز سه شنبه به یاد آوری حادثه کوی دانشگاه تهران اختصاص دادند.

در نگاه اول این سوال پیش می آید که چه عواملی باعث شده که این رسانه ها بعد از 20 سال به نبش قبر یک حادثه ای بپردازند که تقریبا از اذهان و افکار عمومی فراموش شده است و اینکه آیا آنها به فکر حقوق دانشجویان در ایران هستند و یا اینکه در پوشش آن در پی اهداف و مقاصد خاصی هستند؟

هرچند دنیای سیاست و روابط بین الملل بخصوص در مقطع حاضر بسیار پیچیده است اما یافتن پاسخ این سوال شاید چندان سخت نباشد و با مراجعه به سیاستی که کشورهای غربی و به طور مشخص دولت های متبوع این دو رسانه یعنی بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال در برابر ایران پیگیری می کنند به سهولت می توان به پاسخ این سوال دست یافت .

همچنانکه در جریان توقیف نفتکش ایرانی در منطقه مورد اختلاف انگلیس و اسپانیا در تنگه جبل الطارق مشاهده شد اکنون انگلیس و یا به عبارت دقیق تر برگزیتی های حاکم بر این کشور به نیابت از گروه آشوب طلب بی و در چارچوب استراتژی احاله مسئولیت در صف اول خطر رویارویی با ایران قرار گرفته و این خطر را به جان خریده و چالش سازی داخلی در ایران بیش از هر زمان دیگربرایش اهمیت پیدا کرده است ضمن اینکه در هر دو نشست اخیر هرتزلیا در فلسطین اشغالی و ایوانجیلیست ها در امریکا مشخص شد که دامن زدن به اعتراضات در ایران همچنان در اولویت راستگرایان صهیونیستی و امریکایی است و از آن به عنوان عاملی مهم در پیشبرد تحریم های فلج کننده یاد می کنند.

سخنان یوسی کوهن در نشست هرتزلیا و سخنان مایک پنس معاون ترامپ ،مایک پمپئو وزیر امور خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت ترامپ از این واقعیت پرده برداشت که آنها هنوز به اعتراضات در داخل چشم دوخته اند و حتی آن را به عنوان آلترناتیوی مهم برای اقدام نظامی می شناسند.

با چنین پیشینه ای مشخص می شود که نبش قبر کوی دانشگاه از سوی بی بی سی فارسی و ایران انترنشنال با هدف ایجاد جرقه اعتراضی صورت گرفته و هرچند این تلاش ناکام ماند اما به نظر می رسد این تلاش در قالب ها و پوشش های دیگر کماکان ادامه خواهد یافت که این هوشیاری متقابل مسئولان و مردم را می طلبد.

احمدکاظم زاده

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 603499

  • بازديدکنندگان امروز : 132

  • کل بازديدکنندگان : 1301831

پیوندها