نسخه چاپي
1398/04/16 :: ٠٩:٥٦ 
(برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب در سال های 1368 - 1398)

« حجاب » از نگاه رهبر معظم انقلاب

رهبر انقلاب حجاب را از تعالیم اسلام برای رشد فکری، علمی، اجتماعی، سیاسی و فضیلتی و معنوی زنان و از نعمت های الهی و هدف اسلام از تاکید بر حجاب را حفظ عفت زن می دانند و تصریح می کنند: حجاب سبب رسیدن زن به رتبه هایی معنوی و عالی،‌ سبب جلوگیری از لغزش و‌ سبب امنیت زن و مرد می شود.

« حجاب » از نگاه رهبر معظم انقلاب

این پژوهش به بررسی و شاخص‌یابی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی دربارة «حجاب» در فاصله سال های 1368 تا 1398 اختصاص دارد.

رهبر معظم انقلاب از برنامه ریزی دشمن دربارة « نقطه‌ حسّاسِ هویّت مستقلّ فرهنگیِ زنِ مسلمان» سخن می‌گویند و با اشاره به توطئه و تلاش رسانه‌ای دشمن دربارة حجاب، القای محدودیت بودن حجاب و دنبال کردن خط دشمن توسط عده‌ای خواص در داخل، تأکید اکید امام را دربارة لزوم حجاب داشتن زنان گوشزد و بر حرام شرعی بودن بی حجابی در اجتماع تأکید می‌کنند.

رهبر انقلاب در این باره ترویج بی حجابی را ترفند غرب برای از بین بردن حیا و انتقاد غرب‌ از رعایت‌ حجاب در ایران را نشانی‌ از گمراهی‌ غرب‌ و تناقض‌ شدید فرهنگ‌ غربی می‌دانند.

رهبر انقلاب همچنین حجاب را از تعالیم اسلام برای رشد فکری، علمی، اجتماعی، سیاسی و فضیلتی و معنوی زنان و از نعمت های الهی و هدف اسلام از تاکید بر حجاب را حفظ عفت زن می دانند و تصریح می کنند: حجاب سبب رسیدن زن به رتبه هایی معنوی و عالی،‌ سبب جلوگیری از لغزش و‌ سبب امنیت زن و مرد می شود.

رهبر انقلاب وظایف مسئولان را در این بارة بر می‌شمارند و بر تکلیف حکومت اسلامی دربارة ممانعت از رواج حرام الهی در جامعه و مقابله با بی‌حجابی در ملاء تأکید می‌کنند.
منافات نداشتن‌ حجاب با پیشرفت زنان، موضوع دیگری است که رهبر انقلاب به آن اشاره می‌کنند. رهبر انقلاب حجاب را وسیله‌ مصونیّت زن و نه محدودیّت او، مایه‌ تشخص، وقار و متانت زن،‌ مایه‌ آزادی زن،‌ عامل ارزشگذاری زن و سبب تکریم زن می‌دانند.

شعار بودن مسئله عدالت جنسیتی در غرب و ابزار بودن آن در دست غربی‌ها برای رسیدن به مقاصدِ پلیدشان، شاخص دیگر مورد نظر رهبر انقلاب است.
رهبر انقلاب همچنین با اشاره به انحرافی بودن الگوی زن غربی، ویژگی‌های او را برهنگی، مظهر مصرف و آرایش،‌ جلوه‌گر در مقابل مردان و در معرض التذاذ،‌ وسیله‌ هیجان جنسیِ مرد و مظهر ولنگاری و بی‌بندوباری بر می‌شمارند.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 562897

  • بازديدکنندگان امروز : 1142

  • کل بازديدکنندگان : 1191546

پیوندها